Arçelik Staj Başvurusu 2023

Arçelik staj başvurusu yapacak adaylar için staj şartları, başvuru süreci ve mülakat gibi konularda bilgiler vereceğiz. 1955 yılında kurulan Arçeliğin şirket merkezi İstanbul’da yer almaktadır. Dünya genelinde 7 ülkede üretim tesisi bulunurken 130’dan fazla ülkeye satış gerçekleştirmesi Arçelik markasının büyüklüğünü gözler önüne sermektedir. Beyaz eşya alanında büyük bir marka olma özelliği taşıyan Arçelik’te staj yapmak elbette bir ayrıcalıktır. Bu sebeple Arçelik staj başvuruları için gerekli olan tüm bilgilere yazımızdan erişebilmeniz mümkündür.

Arçelik Staj Şartları

Arçelik hem lise hem de üniversite öğrencileri için staj imkanı sunmaktadır. Lise staj başvuruları Mayıs-Haziran ayları içinde kabul edilir ve staj okul dönemi olan Eylül-Haziran ayları içinde gerçekleştirilir. Üniversite öğrencileri içinse, üniversitede teorisi öğretilen bilgilerin 2 ay boyunca dünyada birçok ülkede pazar lideri olan bir teknoloji firmasında pratikte deneyimlenmesidir. Başvuru dönemi sonrasında birçok aşamayı geçerek programa katılma fırsatı yakalayan 3.ve 4. sınıf öğrencileri staj süreleri boyunca danışman eşliğinde bir projede yer alma şansına sahip olurlar.

Arçelik stajyer alımı gerçekleştirirken öğrencilerin başarı durumlarını göz önünde bulundurmaktadır. Başarılı olan öğrenciler arasından seçilen öğrenciler sınavlara tabi tutulmakta ve böylelikle stajyer alımı gerçekleştirilmektedir. Ayrıca belirtmek gerekir ki bu seçilen öğrencilerin ilgili bölüm öğrencisi olmaları da gerekmektedir. Arçelik staj başvurularında tabi tutulan şartlardan birisi de kontenjan şartıdır. Bu sebeple elemeler gerçekleştirilmekte ve herkes alınamamaktadır.  Ayrıca staj başvurularının sürelerine de dikkat etmek gerekmektedir.

Arçelik Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arçelik staj başvuruları Arçelik’in Facebook sayfası üzerinden yapılmaktadır. Başvurular ön değerlendirmeye tabi tutulduktan sonra öğrencilere geri dönüş yapılmaktadır. Staj yapmaya hak kazanan öğrencilere geri dönüş usulü ise mail yoluyla yapılmaktadır.

Ön değerlendirmeler neticesinde elemeyi geçen öğrenciler sınava çağrılmaktadır. Yapılan sınavın ardından başarılı olanlar ise stajyer olmaya hak kazanmaktadırlar. Bu sayede iyi bir firmada yaptığınız staj sizlere çok şey katacak ve geleceğe daha emin adımlarla yürümenize katkıda bulunacaktır.

Arçelik staj başvuruları için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu