Banket Satış Yetkilisi Ne Demek? Ne İş Yapar?

banket satış yetkilisi ne demek

Banket satış yetkilisi nedir, ne demek, ne iş yapar gibi konular için bu sayfamızda geniş bir rehber hazırladık. Günümüzde en çok merak edilen meslekler arasında bulunan banket satış yetkilisi, birçok firma tarafından aranan ve nitelikli eleman kapsamında görev yapan bir meslek türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yıllar içerisinde daha çok pazarlama sektörü içerisinde yer alan banket satış yetkilisi mesleğinin birçok iş istihdamı bulunmaktadır.

Banket Satış Yetkilisi Ne Demek?

Banket satış yetkilileri; genel olarak bir otel veya konaklama sektörü firması ile ortaklaşa çalışarak, bu alanda gerçekleştirilecek herhangi bir kutlama, parti, konferans, sunum, konser gibi etkinliklerin satışını yapmak, pazarlamasını gerçekleştirmek, gelecek bir müşteri sınıfı oluşturmak, müşterilere özel bir teklif sunumu yapmak gibi işleri gerçekleştirmektedir. Organizasyon esnasında görev alan tüm birimleri koordine eden kişidir.

Banket Satış Yetkilisi Ne İş Yapar?

Günümüzün en çok iş istihdamına sahip meslekleri arasında yer alan banket satış yetkilisi, genel olarak bir otel klasmanında yapılacak olan bir organizasyonun pazarlığından ve yönetiminden sorumlu olan kişiyi temsil etmektedir. Banket satış yetkilileri, çalıştığı birim içerisinde yapılacak her organizasyon için bir teklif sunmak amacı ile pazarlık yapma işini gerçekleştirmektedir. Animasyon şirketlerinin yaptığı görevin daha minimal versiyonunu gerçekleştirmektedir.

Banket Satış Yetkilisi Görevleri Nelerdir?

Eğlenceli bir iş kolu olan banket satış yetkilisi mesleği, genel olarak birçok görev esnasında rol yapmaktadır. Organizasyonun kurulmasından bitişine kadar görev yapan banket satış yetkililerinin asıl görevleri arasında şunlar bulunur;

  • Bir otel, salon ya da mekan içerisinde yapılacak organizasyonun pazarlığını üstlenmek
  • Bu organizasyon için müşteri kitlesi yaratıp teklif sunmak
  • Organizasyon sırasında yer alacak birimleri ayarlamak
  • Organizasyon sırasında yer alan birimleri koordine etmek
  • Organizasyon alanına ulaşımı sağlamak

Bu gibi görevler ile bir organizasyon sırasında açılıştan kapanışa kadar görev üstlenen banket satış yetkilileri, oldukça önemli bir iş kolunu üstlenmektedir.

Banket Satış Yetkilisi Nerelerde Çalışabilir?

Banket satış yetkilisi olmak isteyen kişiler; genel olarak bir diploma veya mezuniyete ihtiyaç duymadan, otel, salon, mekan, gece kulübü gibi topluluğun buluşabileceği ve organizasyon düzenlenebilecek her yerde görev yapabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu