BİM Personel Alımı ve İş Başvurusu 2023

Bim insan kaynakları bölümünden verilen ilanlara göre Bim personel alımı yapıyor. Bim iş başvurusu, iş ilanları ve başvuru şartlarına dair tüm detaylar yazımızda yer alıyor.

Bim personel alımı

BİM Personel Alımı Yapıyor!

BİM faaliyetlerine 1995 yılında 21 mağaza ile başlamıştır. Ana ilkesi temel gıdalarımızı ve evlerimizde tükettiğimiz her türlü malzemeyi en uygun fiyata, en yüksek kaliteyle tüketiciye ulaştırmaktır. Hızla büyüyen ve gelişen marketler zinciri 2015 yılı sonunda tam 4.972 mağaza ile hizmetlerine devam etmektedir. BİM müşteri memnuniyeti ve ürün kalitesinden vazgeçmeksizin maliyetleri düşürüp en uygun fiyata ürünü alıcısına ulaştırma politikasıyla günbegün büyümektedir.

BİM İnsan Kaynakları

Başarısının gücünü çalışanlarının üstün performansından alan BİM, büyümesini her geçen gün sürdürürken yeni personel istihdam etmeye devam ediyor. Tam zamanlı ve yarı zamanlı olmak üzere yaklaşık 30.232 çalışan istihdam eden BİM, hızla gelişen mağaza, depo ve ofis operasyonlarında görev alacak, başarıya odaklı, kariyer yapmak isteyen genç arkadaşlara ihtiyaç duyuyor. Yoğun iş temposuna ayak uydurabilecek, en az lise mezunu, erkek ve bayan genç çalışma arkadaşları aramaktayız. Erkek adayların askerlik hizmeti ile ilişiği olmaması tercih edilmektedir.

BİM’de Çalışma Şartları Nasıl?

Hafta içi ve Hafta sonu 09:00 – 21:00 saatleri arasında hizmet veren BİM’de, bir personel günlük ortalama 7.5 – 8 saat çalışmaktadır. BİM’de 1. yılını dolduran personel yıllık 14 gün, 5. yılını dolduran personel yıllık 20 gün izin hakkında sahip olur. Çok tercih edilen mağazalar olması sebebiyle yoğun bir çalışma temposu gerektiren BİM’de tüm personeller adil bir şekilde değerlendirilir.

BİM Çalışanları Nasıl Yorumlar Yapıyorlar?
Genel olarak BİM çalışan yorumlarına baktığımız zaman olumlu geri bildirimler görüyoruz. Bazı BİM çalışanlarının yoğun çalışma temposu, poşet sıkıntısı gibi konulardan dert yanması dışında, BİM hakkında yapılan olumlu yorumlar göze çarpıyor.

Bim’de Personel Maaşları Ne Kadar?

BİM birleşik mağazaları eleman maaşları konusunda oldukça iyidir. Şöyle ki, maaşlarda bir alt sınır vardır ve maaşınıza her ay envanter primi ve ciro primi eklenir. Bu primleri almaya hak kazanan mağaza personellerini maaşları oldukça iyi bir seviyeye çıkar. Genel olarak Bim’de personel maaşları şu şekildedir;

Mağaza Personeli Maaşı : 1700 – 1800 TL + Prim
Mağaza Müdür Yardımcısı Maaşı: 2000 + Prim
Mağaza Müdür Maaşı: 2250-2750 TL + Prim

BİM İş Başvurusu Şartları

Genel itibari ile BİM iş başvurusu yapacak adaylarda bu özellikler aranmaktadır;

 • Ofis, depo veya mağaza şartlarında çalışmaya uygun
 • Pozisyona bağlı olarak en az ilköğretim veya lise mezunu
 • Erkek başvuru sahipleri için, askerlikle hiçbir ilişkisi bulunmayan
 • Genç, dinamik çalışma arkadaşları aramaktadır.

Bunlar başvurunun genel şartlarıdır departman bazında değişiklik göstermesi son derece normaldir. Örneğin muhasebe veya insan kaynakları departmanı çalışanında aradığı nitelikler ile mağaza içi çalışanda veya depo görevlisi personelde aradığı özelliklerin aynı olması beklenemez. Yalnız hangi departmana başvurursa vursun, BİM iş başvurusu yapacak bütün adayların bilmesi gereken tek şey mutlu çalışanların mutlu müşteriler sağlayacağının bilincinde olan BİM marketler zinciri yöneticileri, çalışanlarına mutlu bir çalışma ortamı sağlamaktadır.

BİM Personel Alımı Yaptığı Pozisyonları Duyurdu

Ülkemizin pek çok şehrinden alımlar yapan BİM personel alımı yapacağı pozisyonları açıkladı. Çalışanlarda aranan nitelikler genellikle askerlik görevini tamamlamış, tercihen lise mezunu olmasıdır. Siz de yaşadığınız bölgedeki BİM mağazalarında, depolarında veya ofislerinde işe başlayabilirsiniz. Aşağıda BİM’in en çok ihtiyaç duyuğu personel pozisyonlarını ve şehirleri derledik.

İstanbul ( Avrupa – Anadolu ), Kocaeli , Tekirdağ, Antalya, Ankara, Bursa, Konya, Adana, Mersin, İzmir, Malatya, Çanakkale, Kayseri, Trabzon, Aydın

 • Genel Başvuru
 • Depo Elemanı
 • Engelli Mağaza Personeli
 • Kasa Reyon Personeli
 • Taze Gıda Personeli
 • Meyve-Sebze Personeli
 • Unlu Mamüller Personeli

Bim’e online iş başvurusu yapmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu