Bursa Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı İş Başvurusu 2023

bursa büyükşehir belediyesi personel alımı ilanları

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı yayınlanan ilan ile personel alımı yapacağını duyurdu. Bursa Büyükşehir Belediyesi iş ilanları, işçi alımları, iş başvuruları ve başvuru şartlarına dair tüm detaylar bu sayfamızda yer alıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi halkına ve şehrine verdiği büyük hizmetlerine durmadan devam etmektedir. Belediye hizmetlerini Bursa halkının takdir ettiği ve memnun olduğu her seçim döneminde tescilleniyor diyebiliriz. Halkın bu istikrarlı davranışının getirileri ise Bursalı vatandaşlarımıza sürekli olarak yansımaktadır. 2023 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi personel alımları devam ediyor. Sadece bu yıl değil her zaman personel alımları yapan il, verdiği hizmetin kaliteli olmasıyla halkın desteğini kazanıyor.

Bursa Büyükşehir Personel Alımları

Belirli dönemlerde belediyeler kadro açıklığını baz alarak personel alımı duyuruları yapmaktadırlar. Bursa belediyesi personel alımı süreçlerinde de bu alımlar ile ilgili devletin resmi duyuru portalları üzerinden bildirimler yapmaktadır. Özellikle Bursa son yıllarda en gelişmiş ve yaşaması keyifli olan yerler arasında bulunuyor. Bu gelişim de iş sahası alanında zaman zaman belediye içerisinde personel gerekliliğine ihtiyaç doğuruyor. Bursa belediyesi farklı alanlarda farklı zaman dilimlerinde sözleşmeli veya daimi personel alımı yapmaktadır.

Bursa Belediyesi Hangi Departmanlarda İşçi Alımı Yapmaktadır?

Bursa büyükşehir belediyesi her dönem gerekli personel açığını tespit ederek hangi departmanlarda eksiklikler olduğu verdiği ilanlar ile duyurmaktadır. 2021 yılı işçi alımı kategorileri; İŞKUR ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde meslek sahibi edindirmek amacını taşımaktadır. Bu anlamda Bursa Belediyesi pek çok personel alımı yapacağını ihtiyaçlar doğrultusunda belirtmektedir.

Bu alımlar zabıta memuru, sözleşmeli personel alımı gibi farklı kategorilerde yapılmaktadır. Güvenlik görevlisi, insan kaynakları personeli, halkla ilişkiler çalışanı gibi pek çok kategoride alımların yapılacağı duyuruluyor. Bu alımlar daimi elaman statüsünde yapılacağı gibi belirli bir zaman diliminde yani sözleşmeli olarak da yapılıyor. Hangi kategoride işe ihtiyacınız varsa bu anlamda başvuru yapmak gerekiyor.

Belediyeler yoğun çalışma süreçlerinde gerek duyduğu takdirde işçi alımını sık sık tekrarlıyorlar Sözleşmeli olarak yapılan bu alımlarda personelin performansı da baz alınarak sözleşme yenilenebilir ya da daimi çalışan statüsünde kişi işe devam edebilir. Özellikle belediyelerde işçi alımı sürecinde yoğun başvuru yapılması nedeni ile insan kaynakları detaylı bir inceleme yaparak alımları gerçekleştirmektedirler. Bu anlamda hangi alanda donanım sahibi iseniz ya da hangi departmanda çalışmayı istiyorsanız iş görüşmesi öncesi detaylı bilgi edinmek önemlidir.

Bursa Belediyesi Personel Alımı Şartları Nelerdir?

Belediyelerin kendine has çalışan alımı kuralları vardır. Bu tür personel alımlarında genel kurallar tüm kamu merkezlerinde değişmez unsurdur. Ancak bu aşamada hangi alanda personel açığı varsa bu doğrultuda bildirimler yapılıyor. Belediyelerin işçi alımı ilanı verdiğinde hangi kriterleri baz aldığına dikkat etmek işe alım sürecinde doğru bir tercih olmaktadır. Bu bağlamda hangi alanlarda personel açığı varsa, bununla ilgili adayda  hangi özelliklerin aranacağını iyi bilmek gerekmektedir. Bazı bölümlerde belediyeler alan mezunu gerekliliğine önem vermektedir. Ancak bazı kadrolarda ise vasıfsız olmak bile yetebiliyor. Personel alımı için belirli kriterler lisans ya da ön lisans mezunu olmanın yanın da lise mezunu olarak da ifade edilebiliyor.

Personel alımı sürecinde açık olan kadrolar için insan kaynaklarının belirlediği evraklar ile başvuru yapılmaktadır. Başvurular değerlendirildikten sonra insan kaynakları kişilere ulaşarak iş görüşmesine çağırmaktadırlar. Bunun öncesinde belediyenin çalışma sistemi ile ilgili bir ön araştırma yapmak başvuru yapan kişi için önemli bir detay olmaktadır.

Aşağıda yer alan Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilmiş personel alımlarını takip edebilirsiniz. Ayrıca sitemizi de güncel olarak takip ederek son dakika Bursa büyükşehir belediyesi iş ilanlarını bulabilirsiniz.

14 Yorum

  1. Burulaş Buski hastahane yada belediyenin diğer bölümlerinde temizlik işçisi statüsünde görev alabileceğim iş ariyorum.

  2. Merhabalar bende 8 yılık temizlik işi deneyimim var itmeli binmeli zemin yıkama makinalarını aktif kullanabiliyoruz E sınıfı sürücü belgem mevcut aktif araç kulanabiliyorum çim biçme tirpanlarini kulana biliyorum 35 yaşındayım yıldırım da ikamet ediyorum taşeron firmalardan çok fazla haksızlığa uğradım şuan işsizim yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla iyi çalışmalar

  3. Merhaba ben Bursa Osmangazi ilçesinde oturuyorum Bursa büyükşehir belediyesi veya Osmangazi belediyesinde iç mekan temizlik pozisyonda iş arıyorum çalışmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

  4. Meraba ben emre bursa demirtaşta ikamet ediyorum.silahlı güvenlik kartım var.bünyenizde güvenlik pozisyonunda çalışmak istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.

    1. Selamün aleyküm Osmangazi de oturuyorum teknik servis olarak 10yildan beri turizm de bakımcı ,boya,alçı,kaynak,tamir işleri yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu