Çin İşçi Alımı İş İlanları 2023

Çin iş başvuruları ile çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Çin işçi alımı ve iş ilanları hakkında tüm bilgileri sayfamızdan bulabilirsiniz. Çin ülkesi iş için her yıl yüzlerce insan tarafından tercih ediliyor ve çalışma izni alınmaya çalışılıyor. Sizler de verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Çin’de çalışmaya dair tüm gereklilikleri öğrenebilirsiniz.

Çin İşçi Alımı 2020

Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çin, ülkemizde inşaat sektörü alanında iş ilişkileri kurulan ülkelerden biridir. Özellikle Türk firmalarının mühendis ve nitelikli inşaat işçisi arayışlarını ülkemizdeki personellerden yaptığı bilinmektedir. Türk işçileri Çin’e götürerek istihdam sağlayan firmalar, Çin işçi alımı ilanları konusunda bir çok yeterlilik şartıyla çalışmaktadır.

İş ilanlarında aranan yabancı dil genelde üst kademelerdeki elemanlar içindir. Nitelikli elemanların uzun süreli ve sözleşmeli olarak çalıştığı ülkede, bir çok kişi kendi işinin bir şubesi kurmuş ve büyüme gerçekleştirildikçe yeni eleman ihtiyaçlarını da Türk işçilerden yana yapmıştır.

Çin İş İlanları 2020

Çin iş ilanları arasından inceleme yaptığımızda Çinin son yıllarda teknoloji firmaları tarafından çok tercih edilen bir ülke olduğu görülüyor. Ayrıca İnşaat sektöründe de büyük yapılar inşa eden Çin’e birçok inşaat ustası başvuru yapıyor. Çin’de çalışabileceğiniz pek çok meslek bulunmakla beraber, ülkenin en büyük şehirleri arasında yer alan, Pekin, Şanghay, Guangzhou, Hong Kong, Vuhan, Tientsin gibi nüfusu yoğun şehirlerde iş sahibi olabilirsiniz.

Çin Çalışma Vizesi

Çin işçi alımı iş ilanlarında belirtilen şartlara uygun olan kişiler görüşme sonrası çalışma izni ve vize işlemlerini hallederek iş başı yapabilirler. Firma bünyesinde bu işlemlerin halledilmesi daha kısa sürede gerçekleşirken, bireysel başvuruların uzaması söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle kurumsal bir bünyeye dahil edilmeniz daha avantajlı olmanızı sağlamaktadır.

Çin çalışma vizesi için Çin Büyükelçiliği Ankara’ya ya da İstanbul’daki Çin Başkonsolosluğu’na doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat vize işlemlerinin gerçekleşebilmesi için önce Çin’de çalışacağınız firmanın sizin çalışma izninizi alması gerekmektedir. Çalışma izni alabilmeniz için hem sizin hem de Çin’de çalışan firmanın hazırlaması gereken evraklar vardır. Siz eğitim durumunuzu gösteren belge, iş tecrübenizi gösteren belge, önce çalıştığınız firmadan referans mektubu gibi evrakları hazırlamalısınız. Çin’de çalışacağınız firma ise sözleşmeniz, iş pozisyonunuzu gösterir belge ve orada alacağınız maaşa dair belge gibi evrakları vermelidir. Çalışma izni size verilirse konsolosluk tarafından istenen gerekli evrakları hazırlayıp vize başvurusu için gereken ücreti ödemenizle birlikte Çin çalışma vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Çin’de İş İmkanlarını Kaçırmayın

Genellikle yurt dışı eleman alımlarında dönemsel ihtiyaçlar söz konusu olur. Yani en fazla birkaç yıllığına çalışabilirsiniz. Ancak bu süre sonrasında yeni bir iş teklifi alma ihtimali de olabilir ve daha uzun süre çalışabilirsiniz. Çin’e işçi alımı ilanları, İŞKUR gibi resmi iş bulma sitelerinde ve kariyer sitelerinde bulunabilir. İlan veren firma hakkında detaylı bilgi edinip kararınızı verebilirsiniz ve sigortanız, sosyal haklarınız temin edilerek işinize başlayabilirsiniz. Sizde daha önce Çin’de çalıştıysanız aşağıdaki yorum bölümünden meslek bilginizi ve yaptığınız işleri yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu