Doğuş Üniversitesi 4 Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alımı Yapıyor

Doğuş Üniversitesinden verilen ilana göre üniversite bünyesine araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi pozisyonlarına toplamda 4 kişilik alım yapılacak.

Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden. 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununda belirtilen koşullar ile 09.11.2018 Tarihli 30590 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri ve 17 Nisan 2020 Tarih ve 31102 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Yükseköğretim Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” maddesi uyarınca, ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ve ÖĞRETİM GÖREVLİSİ alınacaktır.

ARAŞTIRMA GÖREVLİLERİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:

1 – ALES sınavından en az 70 puan almış olmak
2 – YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 50 puan veya muadili bir puan almış olmak (İngilizce eğitim veren bölümler için YDS’den veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 80 almış olmak).
3 – Araştırma görevlisi kadrosuna başvurabilmek için sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:

1 – ALES ‘ten en az 70 puan almış olmak.
2 – En az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak veya lisans ve yüksek lisans derecesini birlikte veren programlardan mezun olmak.
3 – Yabancı Diller Birimi için YDS’den veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilen bir sınavdan İngilizce puan türünde en az 80 puan veya muadili bir puan almış olmak.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:

1 – Başvuru Dilekçesi (Dilekçe, başvurulan kadro ve iletişim bilgilerini içeren ıslak imzalı olmalıdır.)
2 – YÖK Formatında Türkçe Özgeçmiş
3 – Öğrenim Belgeleri (Lisans-Yüksek Lisans Doktora diploma ve Lisans transkript belgesinin aslı ya da onaylı örneği, öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi)
4 – ALES Belgesi (ALES muafiyeti için, görev yapılan Yükseköğretim Kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı)
5 – YDS veya Eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu’nca Kabul Edilen Sınav Belgesi
6 – Nüfus Cüzdan Fotokopisi
7 – 2 adet Vesikalık Fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş olmalı)
8 – SGK Hizmet Dökümü (E-Devlet üzerinden alınan barkodlu belge)
9 – Adli Sicil Kaydı Belgesi

İLANIMIZIN;

Başvuru Tarihi : 24.08.2020
Son Başvuru Tarihi : 07.09.2020
Ön Değerlendirme Tarihi : 09.09.2020
Giriş Sınavı Tarihi : 11.09.2020
Sonuç Açıklama Tarihi : 14.09.2020
Yurt dışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.

Ön değerlendirme ve giriş sınavı sonuçları belirtilen sonuç açıklama tarihlerinde www.dogus.edu.tr adresinde yayımlanacaktır.

Belirtilen şartları taşıyanlar bölüm ile ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurabilirler. Kargo veya postadan kaynaklı gecikmeler dikkate alınmayacak olup gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru evraklarının son başvuru zamanı olan 07.09.2020 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar ilgili dekanlık veya müdürlüğe ulaştırılmış olması gerekmektedir.

BAŞVURU ADRESİ:

Doğuş Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi /Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mah. Bosna Bul. No: 140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul Tel: 444 7997 / www.dogus.edu.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu