Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları 2023 (Güncel)

gelir uzman yardımcısı maaşları

Gelir uzman yardımcısı maaşları hakkındaki bilgileri bu yazımızdan bulabilirsiniz. Gelir uzman yardımcıları çeşitli bölümlerden mezun adaylar arasından Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sınav ile istihdam edilir. Gelir uzman yardımcıları meslek hayatı içerisinde kariyer olarak ilerleyerek gelir uzmanı kadrolarına atanır. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından çeşitli birimlerde görevlendirilebilirler. Gelir Uzman Yardımcısı maaşları Türkiye gelir ortalamasına göre çok çok iyi seviyelerdedir.

Gelir uzman yardımcıları vergi incelemesi hariç inceleme, ekonomik-mali analiz ve araştırma yapar. Kanun, yönetmelik, tüzük ve diğer mevzuatta belirtilen iş ve işlemlerde kendisine verilerini yapar, kendisine verilen görev ile ilgili mevzuatın aksayan yönleri hakkında görüş ve önerilerini kapsayan rapor yazarak ilgili yerlere bildirir ve kendisine genel müdürlük için verilen diğer görevleri yapar.

İlgili: Gelir uzman yardımcısı ne iş yapar

Gelir Uzman Yardımcısı Maaşları Ne Kadar?

Gelir uzman yardımcılarının maaş seviyeleri oldukça iyi durumdadır. Günümüz itibariyle göreve yeni başlayan en düşük Gelir Uzman Yardımcısı maaşları 4.500,00 TL, en yüksek ise 5.500,00 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

-> Gelir uzman yardımcısı nasıl olunur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu