Girişimci Kadınlara Devlet Desteği Kredisi 2023

girişimci kadınlara devlet desteği

Girişimci kadınlara devlet desteği 2020 yılında da devam ediyor. Kadın girişimci kredisi hakkında tüm bilgileri yazımızdan bulabilirsiniz.Geçmişte ülkemizde erkek çalışan sayısı daha fazla olsa da günümüzde bu durum oldukça değişik bir hal alıyor. Günümüzde pek çok iş alanında kadınların erkeklere oranla daha fazla sayıda olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Ancak bu durum her iş kolu için geçerli değildir. Bu nedenle günümüzde erkek ve kadınların iş kollarına göre dağılımı farklılık gösterebiliyor. Geçmiş yıllarda pek çok insan başka birinin işini geliştirip çalıştırmayı daha güvenli bir çalışma şekli olarak görüyordu. Ancak değişen dünyada bu bakış açısı da daha az görülmeye başlandı.

Günümüzde başta kadınlar olmak üzere pek çok çalışan kendi işinin patronu olup bu şekilde çalışmak istiyor. Elbette uzun ve zorlu çalışma dönemlerinden sonra pek çok kişi bu isteğinde oldukça haklı oluyor. Kendi işini açmak isteyen pek çok kişiye devlet desteği verildiği biliniyor. Ancak bu desteğin kimlere ve hangi koşullarda verildiği konusunda net bir bilgi bulmak oldukça zor olabiliyor.

İş Kurmak İçin Verilen Devlet Destekleri

Yeni bir iş kurup kendi işinizin patronu olmak istiyor olabilirsiniz. Ancak bu konuda herhangi bir deneyim ve bilgi birikiminizin olmaması sizi oldukça korkutuyor. Ayrıca yeni bir iş kurmak için gerekli sermayenizin olmaması da oldukça zorlayıcı bir etken olarak karşınıza çıkabiliyor. İşte tamda bu durum da devletin yeni iş kurmak isteyen kişilere verdiği destekler devreye giriyor. Eğer sizin de böyle bir fikriniz varsa ama hayata geçirme konusunda endişe duyuyorsanız devlet destekleri hakkında bilgi alıp bu konuyla ilgili başvuru da bulunabilirsiniz.

Girişimci Kadınlara Devlet Desteği

Devletin yeni iş kurup kendi işini yapmak isteyen kadın girişimcilere yönelik pek çok desteği bulunuyor. Kadın girişimcilerin sayısının her geçen gün artış göstermesi verilen desteklerin ne kadar önemli olduğunu gösterebiliyor. Kadın girişimcilerin devlet desteği alarak kurdukları işlerin ne kadar başarılı olduğunu her geçen gün daha fazla sayıda kadının iş sahibi olmasıyla görebilirsiniz.

Kadın Girişimcilerin İş Fikirleri

Günümüzde kadın girişimci sayısı her geçen gün artarak devam ediyor. Kadın girişimcilerin bu denli fazla sayıda olması ve iş hayatında yer edinmesi oldukça mutluluk verici bir şeydir. Genel olarak kadınların devlet desteği almak istedikleri iş kolları şu şekildedir:

  • Ev yemekleri dükkanı
  • Butik pastacılık
  • Giyim ürünleri
  • Çeyiz ürünleri hazırlama
  • Tekstil
  • Bijuteri
  • Doğal ürünler mağazası

Bu ve bunun gibi daha pek çok iş kolu kadın girişimcilerin devlet desteği ile iş kurduğu alanlar arasında yer alıyor.

Kadın Girişimciler Devletten Nasıl Destek Alabilir?

kadın girişimci kredisi

Günümüz koşullarında pek çok kişi kendi işini yaparak gelir elde etmek istiyor. Bu durumda kadın girişimcilerde kendi işini haklı olarak kurup gelir elde etme yolunu seçmek istiyor. Kadın girişimcilerin devletten destek alması için bu konuda kosgeb ilgili birimlere ulaşması ve yapmak istediği işi anlatması gerekiyor. Eğer yapmak istediğiniz iş konusunda bir deneyiminiz ya da sertifikanız varsa devlet eliyle destek almanız çok daha kolay olacaktır.

Çünkü bu şekilde devlet, vereceği desteğin en iyi şekilde kullanılacağına ve başarılı olacağına kanaat getiriyor. Uygun geri ödeme koşullarıyla veya hibe seçenekleriyle kredi alabilmeniz mümkün olabilir. Eğer böyle bir isteğiniz varsa kadın girişimci olarak ilgili birimlere ulaşıp kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Girişimci Kadınların Devlet Desteği Alması İçin Şartlar

Kadın girişimcilerin devletten destek alması için birtakım şartları ve belgeleri başvuru sırasında ilgili birimlere teslim etmesi gerekiyor. Devletin bu konudaki en önemli şartı tecrübe ve sertifika sahibi olunmasıdır. Ayrıca iş yeriniz olacak mekanı ve eksiklerini de bildirmeniz önemli olacaktır. Daha sonra destek veren kosgeb gibi kuruluşlardan gerekli tüm şartları öğrenebilir eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu