Hakkımda Açılmış Dava Var Mı Nasıl Öğrenebilirim?

hakkımda açılmış dava var mı nasıl öğrenebilirim

Hakkımda açılmış dava var mı nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorsanız bu sayfamızdan gerekli bilgileri bulabilirsiniz. Günümüzde artık gelişmiş entegrasyon sistemi ile birçok devlet kurumları hareketlerine ulaşım sağlamanız mümkün. Kişisel bilgilerinizi tek bir sistem üzerinden detaylı öğrenebiliyor ve zamandan tasarruf ediyorsunuz.

Davalar, hakkınızı korumak adına açtığınız ya da tarafınıza açılmış olarak yer alabilir. Hukuki işlemler süreli olup, herhangi bir hak kaybı yaşamamanız adına önemlidir. Hakkınızda açılan bir dava varsa tüm içeriklere e-devlet üzerinden ya da bilinmeyen numara servislerinden ulaşım sağlayabiliyorsunuz. En güncel olarak tavsiye edebileceğimiz sistem e-devlet olup, detaylara ulaşabiliyorsunuz.

Hakkımda Açılmış Dava Var Mı Nasıl Öğrenebilirim? (E-devlet)

Hakkınızda açılmış davalar hakkında sadece genel değil daha gelişmiş bilgilere ulaşım sağlayabilirsiniz. Dava içeriklerine ulaşmak ise e-devlet ile mümkün olmuyor. Asliye hukuk, icra ceza davası, asliye ceza, sulh hukuk, sulh ceza ve diğer mahkemeler hakkında duruşma bilgisini kolaylıkla alabilirsiniz. E-devlet dava bilgilerinin içerikleri;

  • Dosya numarası
  • Dava açılan mahkeme
  • Karar
  • Duruşma günü
  • Duruşma saati
  • Davanın ertelenmesi
  • Dava tarafları
  • Dava şahitleri

Bu bilgiler mahkeme tarihini kaçırmamanız adına önemlidir. Bunun dışında detaylara farklı yöntemlerle ulaşmanız mümkün. Tebligatlarınızı düzenli almanız adına adresinizin güncel olması önemlidir. Davalar için mahkemelere ulaşmak telefon yöntemiyle biraz zordur. Telefon ile bilgi ise verilmiyor. Bu nedenle gerekli bilgiyi dava içeriğinden öğrenmeniz önemlidir.

E-devlet üzerinden dava sorgulamak için tıklayınız.

Hakkımda Açılmış İcra Davaları Hakkında Bilgi

Hakkınızda açılmış davalar arasında icra davaları olabilir. E-devlet üzerinden davalarım kısmına giriyorsunuz ve bu modül üzerinden icra davaları kısmına tıklıyorsunuz. İcra davaları diğer davalardan ayrı olarak listeleniyor. Sizlere sunulan listede icra dosya numarası, taraflar, karar gibi birçok detay verilmektedir.

İlgili: Dava sonucu nasıl öğrenilir?

Hakkımda Açılmış Dava İçeriklerine Nasıl Ulaşırım?

Hakkınızda açılmış dava, cevap dilekçesi, ifade, delil ve diğer sunulan belgelere ulaşmak için elbette bir yöntem var. PTT üzerinden e-tebligat kaydı yaptırarak adınıza mevcutta yürütülen dava hakkında sürekli olarak bildirim alıyorsunuz. Yeni bir dosya eklendiğinde, ifade olduğunda, bilirkişi raporu ya da delil sunulduğunda, sizlere e-tebligat ile tüm bilgiler sunuluyor.

Gerekli bilgileri ise PTT’ye ait UETS adresinden ulaşım sağlamanız mümkün oluyor. Bu yöntem henüz fazla kişi tarafından bilinmese de oldukça yararlı. Adres değişikliğiniz olsa dahi size gönderilen e-tebligat okunsun okunmasın 5 gün geçtikten sonra alınmış sayılıyor. Adrese gelmeyen tebligat sorunu ortadan kalkıyor ve anında hak kaybınızı önlemiş oluyorsunuz.

Hakkımda Açılmış Davaları Bilinmeyen Numaralar Servisinden Öğrenebilir Miyim?

Bilinmeyen numaralar servisi bilindiği üzere gelişmiş bulut ağına tüm bilgileri ekliyor. Tüm bilgilere entegre ulaşım sağlayarak sadece bilmediğiniz numaralar hakkında bilgi vermiyor. Ücretli olarak arama yaparak, hakkınızda açılmış davalara, isimden numaranumaradan isim sorgulamalarına, hastane randevularına kadar birçok bilgiye ulaşmanız mümkün oluyor. Hakkınızda açılmış davalarınızın ya da sizin açtığınız davaların detaylı takibini bu yöntemlerden biriyle gerçekleştirmeniz çok kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu