HGS Geçiş Dökümü Nereden Nasıl Alınır Sorgulama

hgs geçiş dökümü nasıl alınır

HGS geçiş dökümü nereden ve nasıl  alınır, sorgulama yöntemine dair tüm detaylar sayfamızda. Hızlı geçiş sistemi, boğaz köprüleri ve bazı otoyol geçişlerinde ödemelerin teknoloji yardımı ile hızlı bir şekilde yapılıp geçildiği bir sistemdir. Bu sistemin özelliği ise, sürücülerin bakiye yüklemeleri ile çalışan bir sistem olmasıdır. Her köprü ya da otoyollardan geçişlerde HGS sistemi içerisinde ne kadar bakiyeniz kaldığını kolay bir şekilde öğrenme fırsatınız da bulunmaktadır.

HGS ödeme yapma sırasında sürücüler geçiş ihlali yaparak ve ödeme yapmadan geçerler ise, kara yolları genel Müdürlüğün sitesinde bulunan bağlantı ile ödemelerini gerçekleştirebilirler. Bunun yanı sıra HGS kartlarında ne kadar bakiye kaldığını, varsa borçlarının ne kadar olduğunu öğrenebilmek için HGS sisteminde bulunan döküme ulaşarak öğrenebilirler.

HGS Geçiş Dökümü Şu Şekilde Öğrenilmektedir:

 • Hızlı geçiş sistemi internet sitesine giriş yapın.
 • Daha sonra HGS dökümünü alabilmek için müşteri hizmetleri tercihine tıklayın.
 • Burada bulunan siteye kimlik bilgileriniz aracılığı ile ve ya e-devlet üzerinden giriş sağlayın.
 • Üyeliği bulunmayan kişiler için üye ol ekranı açılacaktır. Fakat üyeliğiniz var ise site üzerinde devam edebilirsiniz.
 • Bilgilerin gerekli alanlara girilmesi ile birlikte ben robot değilim sekmesini doldurun.
 • Sisteme üye olan kişiler buradan HGS dökümlerine kolay bir şekilde ulaşabilirler.
 • Sisteme üyeliği olmayan kişiler ise üyelik işlemlerini bu site yardımı ile yapabilir ve ardından HGS dökümlerine göz atabilirler.

Hızlı geçiş sistemi dökümü ile birlikte tüm bilgilerinize ulaşmanız mümkündür. Sürücü olan kişiler HGS dökümleri sayesinde kartlarında kalan bakiyeyi ve eğer varsa onlara ait olan cezaları da bu sistem yardımı ile kolay bir şekilde görebilirler. Araç sahibi olan kişiler HGS sistemine girebilmek için PTT, internet veya mobil uygulama üzerinden giriş yaparak kolaylıkla giriş sağlayabilir.

HGS geçiş dökümü sorgulamak için tıklayınız.

HGS Geçiş Dökümü Sayesinde Hangi Bilgilere Ulaşılır?

HGS geçiş dökümleri yalnızca, hızlı geçiş sistemi internet sitesi aracılığı ile görüntülenir. Bu site üzerinden üye iseniz direkt olarak, üye değilseniz üyelik işlemleriniz tamamlayarak kolay bir şekilde size ait HGS dökümlerini görebilirsiniz. Peki, HGS dökümü ile birlikte hangi bilgilere ulaşılır? Bu sorunun cevabı şu şekildedir:

 • HGS siz geçiş yapıp yapmadığınızı öğrenebilirsiniz.
 • Müşteri hizmetleri ile iletişim sağlayabilirsiniz.
 • HGS ile ilgili aklınıza takılan ve öğrenmek istediğiniz tüm soru ve cevaplara bakabilirsiniz.
 • Ağır araçlarla ilgili HGS bilgilerini bulabilirsiniz.
 • HGS etiketi araca bağlanış şekline bakabilirsiniz.
 • HGS abonelik bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

İlgili: HGS İptali Nasıl Yapılır?

Bu şekilde HGS sistemine girerek yukarıdaki tüm işlemlere kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Kara yollarında ve köprülerde hızlı geçiş sistemine uymayarak ve herhangi bir ücret ödemeden geçen araç sahiplerine 4 katına kadar para cezası uygulanmaktadır. Fakat herhangi bir biçimde geçiş ihlali yapmış olan kişi ödemediği geçiş ücretini, öğrendiği veya fark ettiği tarihten itibaren 15 gün için ödemekle yükümlüdür. Bu şekilde ödeyen araç sahiplerine herhangi bir cezai işlem uygulanmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu