Hostes Maaşları Ne Kadar? 2023

hostes maaşları

Bu yazımızda kabin memuru, host, hostes maaşları ne kadar? sorusuna cevaplar vereceğiz. Ayrıca hosteslik nasıl bir meslektir? gibi bazı konulara da açıklık getireceğiz.

Uçaktaki yolcuların uçuş esnasında rahat ve güvenli bir şekilde uçuşlarını tamamlamaları için görev yapan kişilere kabin memuru denir. Erkek kabin memuruna Host, kadın kabin memuruna hostes adı verilir. Hostes maaşları bağlı olduğu firmadan firmaya ve aylık olarak gerçekleştirdiği uçuş sayısına göre değişmektedir. Sunexpress, pegasus, thy, onur air, emirates gibi pek çok firmada maaşlar belirli koşullara göre değişkenlik göstermektedir. Başlıca görevleri yolcuları yolculuk bitinceye kadar güvenli bir şekilde götürmek olan hosteslerin görevi uluslararası kurallar ile belirlenmiştir. Uçuş sırasında çeşitli ikramlarda bulunarak yolcuların istek ve sorunları ile ilgilenirler.

İlgili yazı: Hostes nasıl olunur

Hostes Maaşları Ne Kadar ?

Hosteslik maaşları standart bir ölçüye sahip değildir. Yani bazı nedenlere ve gerekliliklere göre değişir. Hosteslik maaşı ilk etapta hava yollarına göre değişim gösterir. Daha sonra ilgili hostesin deneyim durumuna göre de değişim gösterir. Bu kapsamda 2020 yılı için henüz mesleğe yeni başlamış olan hostesler 5.000,00 TL ile 6.000,00 TL arasında maaş alırlar. Bir yıllık çalışma ve deneyim sürecinin ardından bu miktar biraz daha fazla olur. Bir hostes 5 yıllık deneyimin ardından 7.000,00 TL ile 8.000,00 TL arasında maaş alır. Kabin şefi olduktan sonra da maaşlar 10.000,00 TL liranın üzerine kadar çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu