İsimden Telefon Numarası Öğrenme Sorgulama 2023

isimden telefon numarası sorgulama

İsimden telefon numarası öğrenme ve sorgulama yöntemleri ile alakalı bu sayfamızdan detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Günümüzde hemen hemen herkesin bir dönem aradığı şey isimden numara sorgulamak oluyor. Bazen de tam tersi numaradan isim sorgulama yöntemleri lazım olabiliyor. Telefon kullanan herkesin ihtiyacı olan bir durum diyebiliriz.

Bu gibi durumlarda internetin de büyük katkıları olabiliyor. Malumunuz artık İnternet kullanımı oldukça yaygınlaştı. Artık birçok bilgiye İnternet üzerinden sahip olmamız mümkün olduğu için numara sorgulatma işlemi yapmakta oldukça kolay olabiliyor. Örneğin birinin numarasına ihtiyacınız oldu bunun için birçok yol deneyebilirsiniz

İnternet aracılığıyla ya da telefonunuz üzerinden arama yaparak numara bulma işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Bunları anlatmadan önce numara sorgulatma işlemini kaç şekilde yapabilirsiniz biraz bahsedelim.

İsimden Numara Sorgulama Yöntemleri Nelerdir?

İsim üzerinden numara öğrenmek istiyorsanız üç şekilde vakit kaybetmeden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntemler ise aşağıdaki gibi sıralanabilir;

  • Operatör servislerini arayarak sorgulama
  • İnternet üzerinden ücretsiz servisleri kullanmak
  • Diğer yöntemler ile

Bu şekilde sıralanan yöntemlerden bahsetmemiz mümkün. Diğer yöntemler dediğimiz kısmı açmamız gerekirse ücretlendirmeye tabii tutulan sayfalar ya da servisler diyebiliriz. Ancak önceliğiniz tabi ücretsiz servislerden yana olmalı. Bu yüzden öncelikle ücretsiz yöntemleri denemenizi eğer başarılı olamazsanız ücretli yöntemleri deneyebilirsiniz.

Vodafone İsimden Telefon Numarası Sorgulama

vodafone isimden numara sorgulama

Öncelikle belirtmemiz gerekir ki bu operatörde ücretsiz numara sorgulama hizmeti bulunmuyor. Bu yüzden en sona bu operatörü bırakmanız faydanıza olacaktır. 118 42 numarasını arayarak bu hattı kullanan kullanıcıların numarasını öğrenebilmeniz mümkündür. Ücretlendirme ise 60 saniye başına 1.25 TL olarak belirlenmiştir.

Farklı bir hat ile sorgulama yapabilirsiniz. Yani illa ki Vodafone hattı kullanmanız gerekmez. Ayrıca mesaj yolu ile sorgulama yapmayı düşünürseniz 7048 adlı mesaj servisini kullanabilirsiniz. Ancak mesaj servisi kısmını sadece Vodafone müşterileri kullanabilir. Başka bir hat sahibiyseniz yalnızca arama servisini kullanabilmeniz mümkün gözüküyor. Detaylı bilgi için vodafone bilinmeyen numaralar sayfasına bakabilirsiniz.

Turkcell İsimden Telefon Numarası Öğrenme

turkcell isimden telefon numarası öğrenme

Bu operatör için de ücretsiz sorgulama servisi yoktur. Aynı zamanda sadece Turkcell numaralarını öğrenmeniz mümkün oluyor. Bu servisi kullanabilmeniz için 118 32 telefon numarasını aramanız yeterli olacaktır. unutmayın ki sadece Turkcell numaraları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz isim üzerinden numara sorgulama yapabilirsiniz dilerseniz de numara üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Dakika başına 1.80 TL ücretlendirmeye tabii tutulursunuz. Sizin Turkcell kullanıcısı olmanıza gerek yoktur. Dilediğiniz numara üzerinden servisi arayabilirsiniz. Ayrıca isimden aradığınız kişinin numarasını gizlemeyen ve Turkcell rehberine kayıtlı birisi olması gerekmektedir. Yalnızca bu durumlarda sorgulama yapamayabilirsiniz. Ayrıntılar için ayrıca Turkcell bilinmeyen numaralar servisi sayfasına bakabilirsiniz.

Türk Telekom İsimden Numara Bulma

türk telekom isimden numara bulma

Diğer operatörlere nazaran Türk Telekom da ücretsiz sorgulama sevisi bulunmaktadır. Ücretsiz olarak yalnızca Türk Telekom sabit hat numaralarını sorgulama imkanınız bulunuyor. Bunun için İnternet sitesinden sorgulama yapmanız gerekiyor. Sorgulama işlemi için 118 55 numarasını arama imkanınız vardır. Bu numarayı aramanız durumunda dakikası başına 1.25 TL ücretlendirme yansıtılır. Ancak numarasını gizleyen kişiler için arama yapmanız söz konusu değildir. Sorgulama yapmak için dileğiniz hattan arama yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için türk telekom bilinmeyen numaralar sayfasını inceleyebilirsiniz.

118 18 İsimden Numara Öğrenme

Bu operatör için de ücretsiz numara sorgulama servisi olmadığını söyleyelim. Numarası hangi hat üzerine olursa olsun bir kişi hakkında sorgulatma yaptırmak isterseniz 118 18 numarasını aramanız yeterli olacaktır. Bu servis ile iki yönlü arama yapmanız mümkündür. Yani isterseniz numarayı söyleyip kime ait olduğunu öğrenin isterseniz isim söyleyip numarasını öğrenin. Aramanızın dakikası başına 2.98 TL üzerinden ücretlendirme yapılır. İstediğiniz her hat üzerinden arama yapmanız mümkündür. Tüm operatörlerin müşterilerinin bilgilerine ulaşabilirsiniz.

118 33 İsimden Telefon Numarası Bulma

Diğer tüm yöntemlerden 11833’ün daha fazla fiyata sahip olduğunuz söyleyebiliriz. Tüm hatlar hakkında isimden numara sorgulama imkanınız bulunmaktadır. Dakikası başına 7 TL ödeyerek sorgulama yapabilirsiniz. Dilerseniz resmi sitesine gidebilir, dilerseniz 11833 numarasını arayabilirsiniz.

118 80 Bilinmeyen Numaralar Aracılığıyla Sorgulama Yöntemi

118 80 resmi bir uygulamadır. 118 80‘i arayarak bütün operatörler için arama yapmanız mümkündür. Hangi hat olduğu fark etmez. Dakika başına 1.97 kuruş ücretlendirme yapılmaktadır. Dolayısıyla diğer hizmetlerden fiyat farkı olduğunu söyleyemeyiz. Ancak 118 80 için diğer sorgulama yöntemlerinden avantajlı dememiz mümkündür. Çünkü diğerlerine nazaran tüm operatörler için sorgulama imkanınız bulunuyor. Mesela bir kişinin numarasını öğrenmek istiyorsunuz ancak hangi operatörden olduğunu bilmiyorsunuz. Bu durumda bulana kadar her şebekeyi aramanız gerekiyor. Böyle yaparsanız fazla ücret ödemeniz gerekebilir. 118 80 üzerinden sorgulama yaptığınız taktirde tüm hatların numarasına ulaşmanız mümkün olur. Aynı zamanda bu hizmeti kullananlar İnternet üzerinden deneyimlerini de yorum olarak yazıyorlar. Oldukça fazla olumlu yorum olduğunu söyleyebiliriz. 11880 resmi sitesi için tıklayınız.

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama İmkanı Var Mı?

Numara sorgulama işlemini ücretsiz olarak yapma imkanı olduğunu söyleyemeyiz. Bu konuda bazı uygulama ve İnternet sitesi bulunur ancak dolandırıcı olma ihtimalleri oldukça yüksek. O yüzden kesin sonuç verdiğini söyleyemeyiz. İsimden değil ama numaradan ücretsiz isim sorgulama imkanınız bulunuyor.

Ancak onların da kesin sonuçlar vereceğini söyleyemeyiz. Kesin sonuç için resmi olan şebekeleri kullanmanızı öneririz. Çünkü fiyatlandırma ve sonuç bellidir. Resmi sorgulamalar hariç diğer yöntemler ile dolandırma imkanınız var. Bu yüzden denemenizi tavsiye etmeyiz. Ayrıca İnternet üzerinden sorgulama için sizin bilgileriniz ve telefon numaranız ve benzeri de istendiği için pek güvenli olduğunu söyleyemeyiz.

Operatör sorgulama yöntemini kullandığınız zaman 1.25 TL gibi bir ücretlendirmeye tabii tutulurken bilinmedik bir sorgulama yöntemi ile 5 TL gibi bir ücret bile ödeyebilirsiniz. Açıkçası çoğunun fiyatlandırması ne kadar olduğu bile belli değildir. Hepsi dolandırıcı diyemeyiz tabi. Bazıları resmi de olabiliyor. Ancak en güvenilir ve resmi olduğuna kanaat getirdiğimiz operatörlerin kendileridir. Bu yüzden güvenilir yöntemlerden vazgeçmenizi önermeyiz. Bu yöntemlerle arama yaparak ya da İnternet yoluyla isimden numara sorgulama imkanınız bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu