İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2021

ibb personel alımı

İBB insan kaynakları tarafından duyurulan ilanlara göre İstanbul büyükşehir belediyesi personel alımı yapmakta. İBB iş başvurusu ve başvuru şartlarına dair tüm bilgiler sayfamızda. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul ilinin belediye işlerini yürüten bir kurumdur. İstanbul belediye sarayı, İstanbul’un Saraçhane ilçesinde bulunmaktadır. Ertelenen seçimlerden sonra 23 Haziran 2019 tarihinde tekrar belediye başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, 27 Haziran 2019 tarihinde mazbatasını alarak görevine başlamıştır.

İBB Personel Alımları 2021

İstanbul büyükşehir belediyesi iş ilanları arasında çok fazla meslek grubundan ilanlar bulunmaktadır. Bunlar arasında, zabıta, itfaiye eri, avukat, mühendis, öğretmen, temizlik görevlisi, çöpçü, ik uzmanı, bilgi işlem personeli, aşçı, sağlık görevlisi, depo görevlisi, tekniker, teknisyen, sosyal çalışmacı, kimyager, hemşire, güvenlik görevlisi gibi pozisyonlar bulunuyor. Bu iş ilanları dönemsel olarak ihtiyaç halinde belediye tarafından duyurulmaktadır. Başvuru yapacak olan erkek adayların askerlik hizmetlerinden muaf veya tamamlamış olması gerekmektedir. Peki, iş başvuruları nasıl yapılıyor şimdi hep beraber bunu görelim.

İBB İş İlanları Nerede Yayınlanıyor?

İstanbul büyükşehir belediyesi iş ilanları iş kurumu üzerinden veya belediyenin resmi kariyer sayfasından yayınlanmaktadır. Bu ilanların tamamını aşağıdan bulabilir ve nasıl başvuru yapılacağını öğrenebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Personel Maaşları

Kişinin çocuk sayısına, oturmakta olduğu semte, evinin ısınma durumuna ve pozisyonuna göre maaş veren İBB, personeline vermiş olduğu maaşları bir hayli dolgulu. Eğitim yardımı, yakacak yardımı, giyim yardımı, evlilik yardımı, doğum yardımı, iş kazası yardımı gibi yardımları da mevcuttur. İBB bünyesinde iştirak şirketler de dahil 80 binden fazla personel istihdam edilmektedir. İBB maaşları ortama olarak asgari ücretten başlayarak 12.850 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Başa dön tuşu