İzsu Çalışma Saatleri 2023 (Hafta Sonu, Hafta İçi)

izsu çalışma saatleri

İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi, halk arasında kısaltma ismiyle bilinen İZSU, İzmir ilinin su ve kanalizasyon hizmetlerinin yürütülmesinden ve düzenlenmesinden sorumlu devlet kurumudur. İZSU; endüstriyel su ve içme suyu kullanma gereksinimlerinin ihtiyaç duyulduğu her alanda ve her çeşit yer üstü ve yeraltı kaynaklarından işlenmek ve tüketilmek üzere su elde edilmesi için çalışır. İZSU ihtiyacı olanlara su dağıtılması, kullanılan suların, yağıştan biriken sularının toplu halde olması ve bölge içerisindeki su kaynaklarının çevre kirliliğinden korunması gibi türlü görevleri yerine getiriyor. İZSU çalışma saatleri ve hizmet verdiği günler konusunda yazımızda güncel bilgilere yer verdik. Bayramlarda ve özel durumlarda İZSU’nun çalışma saatleri ve günleri değişiklik gösterebilir.

İZSU Şubeleri

İZSU’nun müşterileri, faturalarının ayrıntılarını öğrenme, borçlarını ödeme, aboneliklerinin iptal edilmesi, abonelik alma, arıza bildirimlerinde bulunma gibi daha pek çok sayıda işlemi İZSU şubeleri aracılığıyla gerçekleştiriyorlar. İZSU müşterilerine oldukça samimi ve yardım sever bir şekilde hizmet veriyor. İZSU çalışanları müşterilerinin her türlü sorununa yardım etmeye çalışarak profesyonel destek veriyorlar. İZSU verdiği hizmetler ile refah düzeyi daha yüksek bir İzmir yaratmaya çalışıyor.

İZSU Hafta İçi Çalışma Saatleri

İZSU şubeleri hafta içi her gün (pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma) sabah 08:00’da hizmet vermeye başlıyor. Öğlen 12:00-13:00 arasında öğle arası veren şubeler saat 17:00’da kapanış yapıyorlar. Öğle arasında şubeler kapanır.

İZSU Şubeleri Hafta Sonu Günleri Açık Mı?

İZSU’nun şubeleri; hafta sonları yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedir. İZSU şubeleri sadece hafta içi her gün hizmet veriyor. Hafta sonları fatura sorgulama ve ödeme yapma için internet üzerinden İZSU online işlemler aracılığı ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İZSU Vezneleri Ne Zaman Kapanıyor?

İZSU vezneleri çoğunlukla şubelerden daha önce kapanır. Vezneler, şubelerin kapanış saatinden en fazla 1 saat öncesine yani saat 16.00 itibari ile işlem almayı durduruyorlar. Bu nedenle işlem yapmak isteyen vatandaşların şube kapanış saatine göre değil vezne kapanış saatini dikkate alarak şubelere gelmeleri gerekir. Şube açık olsa dahi vezneler kapandıktan sonra o gün içerisinde işlem yapmanız mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu