Japonya İş İlanları ve İşçi Alımları 2023

Japonya iş başvuruları ile çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Japonya işçi alımı ve iş ilanları hakkında tüm bilgileri sayfamızdan bulabilirsiniz. Japonya ülkesi iş için her yıl yüzlerce insan tarafından tercih ediliyor ve çalışma izni alınmaya çalışılıyor. Sizler de verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Japonya’de çalışmaya dair tüm gereklilikleri öğrenebilirsiniz.

Japonya işçi alımı

Japonya İşçi Alımı ve İş İlanları 2020

Japonya çok uzun zaman aralıklarında işçi alımı gerçekleşmektedir. Alacakları işçiler ise genellikle kalifiye elemanlar olmaktadır. Japonya işçi alımı konusunda dünyadaki en sık ve en titiz işlemleri uygulayan ülke olmaktadır. Alacakları işçilere birçok farklı açıdan testler ve sınavlar yapmaktadır. Ustalık seviyeleri ve iş tecrübeleri birçok açıdan test edilmekte ve yapılacak olan sınavlarda oldukça zorlayıcı işlemler gerçekleşmektedir.

Japonya birçok ülkeden daha yüksek yaşam standartları sunmakta ve işçiler için de oldukça farklı avantajlar sunmaktadır. Gerek çalışma zamanları gerekse kazanç durumları oldukça yüksek olmaktadır. Japonya daha çok teknolojik anlamda çalışacak kalifiyeli işçiler aramaktadır.

Diğer ülkelerde olduğu gibi Japonya iş başvuruları da ve işçi bulma firmaları üzerinden yapılmaktadır. Coğrafi olarak oldukça uzak olduğumuz Japonya’da aynı zamanda Türk teşebbüsü ile kurulmuş olan sivil toplum örgütleri de bulunmaktadır. Bu sivil toplum örgütleri de iş ve işçi bulma konusunda Japonya’da yardımcı olmaktadır. yardımcı olmaktadır.

Japonya’da Çalışabileceğiniz Bazı Şehirler: Fukushima, Hiroshima, Hyogo, Ishikawa, Kagawa, Kagoshima, Kyoto, Miyazaki, Nagasaki, Okayama, Osaka, Tokyo, Yamaguchi, Toyama

Japonya uzun zaman aralıkları ile işçi alımı yapmaktadır. Ancak Japonya işçi alımı yaparken genel de kalifiyeli eleman alımı yerine getirir. Dünya da işçi alımı konusunda en titiz davranan ülke Japonya olur. Japonya işçi alımı sırasında çalıştıracağı kişilere farklı açılardan test ve sınav uygular. Kişilerin ustalık seviyeleri ve aynı zaman da iş ile ilgili olan tecrübeleri farklı açılardan test edilir. Japonya tarafından yerine getirilen bu sınavlar kişiler açısından oldukça zorlayıcı olan sınavlardır. Aynı zaman da kişilerin Japonca dil yeterliliğine de sahip olmaları gerekir. Aksi halde kişilerin çalışmaları için alımları gerçekleştirilmez.

Japonya İş İlanları Hakkında

Japonya çalışacak olan kişilere başka ülkelere oranla yüksek bir yaşam standarttı sunmaktadır. Bu durum da çalışacak olan kişiler için büyük bir avantajdır. Hem çalışma zamanları açısından hem de kişilerin kazanç durumları açısından oldukça avantajlı bir durumdur. Japonya işçi alımı sırasında genel olarak teknolojik alanda kalifiyeli eleman almak istemektedir. Japonya iş başvuruları işçi bulma firmaları üzerinden yapılan iş ilanları tarafından yerine getirilir. Türk teşebbüsü kurulu olan ilk sivil toplum örgütü de Japonya da bulunur. Sivil toplum örgütü kişilere iş bulma ve işçi bulma konusunda yardımcı olur. Japonya da kişilerin çalışabileceği birçok şehir yer alır. Kişiler iş ilanlarında nerede çalışacakları konusunda bilgi sahibi olabilirler.

Japonya İş Başvuru Şartları Nelerdir?

Japonya da işçi hakları ve sosyal haklar oldukça yoğun bir şekilde sunulur. Aynı zaman da Japonya da çalışma süresi ve emeklilik yaşı kısadır. Bu nedenle kişiler Japonya da çalışmak için göç etmeye devam etmektedir. Kişilerin hayalini kurdukları işe Japonya kavuşmalarını sağlar. Bu nedenle de Japonya tarafından verilen iş ilanları internetten ve basın yolu ile duyurulur. Bulunan iş ilanlarına başvurmadan önce gerekli olan evrakların tamamlanması gerekir. Gerekli olan bütün evrakların tamamlanmasının üzerine iş başvurusunda bulunulabilir. İş başvurusunda bulunmak için iş ilanlarının takip edilmesi gerekir. Bu sayede kişilerin kendilerine uygun olan işi bularak iş başvurusunda bulunma imkanları olur.

Çalışanlar Ailelerini Japonya’ya Götürebilir Mi?

Çalışanların ailelerini götürmeden önce ikamet statüsüne hak kazanmaları gerekir. İkamet statüsüne hak kazanmaları durumunda çalışanlara beş yıl geçerli olan bir vize verilir. Bu durum ilk grup için geçerli olan bir durumdur. Bu grupta yer alan kişilerin ailelerini Japonya’ya götürmeleri için izin verilmez. Bu nedenle bu kişiler ailelerini götüremezler. Ancak ikinci grupta bulunan kişiler yüksek vasıflı işçiler olarak belirtilen kişilerdir. Bu kişilere daimi ikamet statüsü verilir. Bu nedenle de bu kişilerin aile üyelerini Japonya’ya getirmeleri için izin verilir. Bu statü de yer alan çalışanlar rahat bir şekilde ailelerini de Japonya’ya götürme imkanına sahip olurlar. Japonya iş ilanları için kariyer.net, yenibiris.com gibi ilan sitelerini takip edebilirsiniz.

41 Yorum

 1. Ben erhan inşaat ustasıyım demir kalıp ustasıyım ve gemi alanında inşaatında calistim Japonya ya gitmek için iş arıyorum

 2. Merhaba ? Ben yaşpasta kurabiye baklava ve dondurma ustasıyım 6 yıldır (Qatar Doha) Çalıştım. (Not: kebaplar ve ızgara çeşitleri ve lahmacun Karadeniz pidesi ekmek pide tarzı şeylerde ustalığımda vardır.) orta derecede İngilizcem var. Farklı ülkede ve kendimi farklı kültürlerde geliştirmek isterim. Bu konuda Japonya uzun zamandır düşündüğüm bir yer Ve Türk şirketleri yada yabancı şirketler bu konuda eleman ihtiyaçları olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Bu numaradan ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

 3. Merhabalar Organik Tarım önlisans mezunuyum. BATEM de ve üniversitede staj eğitimi aldım. B1 ıngilizce ve günlük konuşma kaliplari düzeyinde Japonca biliyorum. Kitap aldım öğrenmeye devam ediyorum. Üretimin her alanında yer almak ve hayatımı bu yönde geliştirmek istiyorum. Bu benim en büyük hayalim.

 4. Tunel işçisiyim yurt dışında iş arıyorum japonya işçi alımından yararlanmak istiyorum…

 5. grafik tasarım görsel iletişim mezunuyum ingilizcem çok iyi düzeydedir japonyada çalışmak için buraya mı başvurmak gerekiyor pek mantıklı değil ama başvurdum 22 yaşındayım.

 6. Merhaba 22 yaşındayım satış pazarlama işi yapıyorum bir-çok mesleğim var her işte kendime güveniyorum

 7. 23 yıldır cam sektöründe çalışmaktayım inşaat otomotiv sanayi ve isicam hepsinde çalıştım japonyada bende çalışmak isterim.

 8. Oto motor ve kaynak argon kaynağı gaz altı.oksijen kaynağı bakım onarım ustasıyım fabrika da . denizcilik yağcı belgesi mevcut.pasaportum hazır yurt dışında calışmaya hazırım .forklift ehliyet var

 9. aşçı yardımcısıyım garsonum bilgisayar yazılım donanım işlerinden iyi anlarım ingilizcem çok iyi düzeyde

 10. 10 yıllık foklif oparetörüyüm belgem var yurt dışında çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 11. merhebalar efendim ben inşaat kalıpcısıyim yurt dışında calıştım iki ülkede iş bitiginden dolay boştayim iş ariyorum yardımlarınız icin teşekkür ederim inşaat kalıp demir sıva duvar ustaları temin edebilirim tam teşekkülü saygılar

 12. Sayın Yetkili

  18 yıllık inşaat mühendisiyim, 42 yaşındayım, Japonya da çalışmak istiyorum.
  Bu konuda yardımcı olur iseniz sevinirim.
  ——————————————————————–
  Dear Authority,

  I am Civil Engineer, graduated since 2001 and I am 42 years old.
  I want to work in Japan. Please help me.
  Thank you for your interested.

  Saygılarımla. / Best Regards
  Erkan ASLAN
  Civil Engineer

 13. ekmek fırın ustasıyım 10 yıldır kalfalık belgem var yurtdışında çalışmak gitmek istiyorum

 14. 1985 senesinden beri oto boya ustası ve teknisyeni olarak görev yapıyorum belgelerin vardır ve raylı sistemler boya dalında calıştım Japonya da calışmam istiyorum

 15. alçı boya ustasıyım eleman tedarık ederim summa alorko gama rolesans gıbı buyuk fırmalarda işlerim mevcut

 16. İnşaat soğuk demir ustasıyim elman tedarik i mümkün 20 kişiye kadar yurt dışı ülke fark etmez

 17. Aşçıyım Japonyoda çalışmak istiyom ızgara üzerine tecrübem var 36 yaşındayım 20 yıldannberi meslekteyim

 18. Argon kaynak ve makina montaj teknisyeniyim Japonya’da iş arıyorum 15 yıllık bir deneyime sahibim

 19. elektrik teknikeriyim.
  10 yıllık tecrübeye sahibim daha önce de yurt dışında çalıştım ancak Japonya da kalıcı olarak çalışmak istiyorum.
  0541 210 76 09 levent saygın

 20. 2 cocuk babasıyım işsizim meslek terzi butunlukle butun terzi işini yaparim İRTB:05435210913

 21. Lisede Hasta ve yaşlı bakım bölümünü bitirdim
  Telefon no:05445376834

 22. Beko leder operatörüyüm ekskavatör ve mobil vinç de kullanıyorum
  Ayrıca gazaltı ve argon kaynakçısıyım
  Yurtdışı ve şantiye tecrübem var
  0 532 388 07 65

 23. Çekici tir soforuyum kırk ayak kamyon tecrübe var gerekli evraklarim da mevcut Japonya’da is imkanı istiyorum… 0543 911 2605

 24. Pvc montaj ustasıyım ve dış cephe giydirme ve kompozit silikon cephe ustasıyım istanbulda bircok projede iş yaptım 05453466481 japonyaya gitmek için is arıyorum

 25. Marangoz mobilya iscisiyim hem imalattan anliyorum hem montaj Dan anliyorum lazim sa gelmek istiyorum. 0543 511 8366

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu