Japonya İş İlanları ve İşçi Alımları 2021

Japonya iş başvuruları ile çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Japonya işçi alımı ve iş ilanları hakkında tüm bilgileri sayfamızdan bulabilirsiniz. Japonya ülkesi iş için her yıl yüzlerce insan tarafından tercih ediliyor ve çalışma izni alınmaya çalışılıyor. Sizler de verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Japonya’de çalışmaya dair tüm gereklilikleri öğrenebilirsiniz.

Japonya işçi alımı

Japonya İşçi Alımı ve İş İlanları 2020

Japonya çok uzun zaman aralıklarında işçi alımı gerçekleşmektedir. Alacakları işçiler ise genellikle kalifiye elemanlar olmaktadır. Japonya işçi alımı konusunda dünyadaki en sık ve en titiz işlemleri uygulayan ülke olmaktadır. Alacakları işçilere birçok farklı açıdan testler ve sınavlar yapmaktadır. Ustalık seviyeleri ve iş tecrübeleri birçok açıdan test edilmekte ve yapılacak olan sınavlarda oldukça zorlayıcı işlemler gerçekleşmektedir.

Japonya birçok ülkeden daha yüksek yaşam standartları sunmakta ve işçiler için de oldukça farklı avantajlar sunmaktadır. Gerek çalışma zamanları gerekse kazanç durumları oldukça yüksek olmaktadır. Japonya daha çok teknolojik anlamda çalışacak kalifiyeli işçiler aramaktadır.

Diğer ülkelerde olduğu gibi Japonya iş başvuruları da ve işçi bulma firmaları üzerinden yapılmaktadır. Coğrafi olarak oldukça uzak olduğumuz Japonya’da aynı zamanda Türk teşebbüsü ile kurulmuş olan sivil toplum örgütleri de bulunmaktadır. Bu sivil toplum örgütleri de iş ve işçi bulma konusunda Japonya’da yardımcı olmaktadır. yardımcı olmaktadır.

Japonya’da Çalışabileceğiniz Bazı Şehirler: Fukushima, Hiroshima, Hyogo, Ishikawa, Kagawa, Kagoshima, Kyoto, Miyazaki, Nagasaki, Okayama, Osaka, Tokyo, Yamaguchi, Toyama

Japonya uzun zaman aralıkları ile işçi alımı yapmaktadır. Ancak Japonya işçi alımı yaparken genel de kalifiyeli eleman alımı yerine getirir. Dünya da işçi alımı konusunda en titiz davranan ülke Japonya olur. Japonya işçi alımı sırasında çalıştıracağı kişilere farklı açılardan test ve sınav uygular. Kişilerin ustalık seviyeleri ve aynı zaman da iş ile ilgili olan tecrübeleri farklı açılardan test edilir. Japonya tarafından yerine getirilen bu sınavlar kişiler açısından oldukça zorlayıcı olan sınavlardır. Aynı zaman da kişilerin Japonca dil yeterliliğine de sahip olmaları gerekir. Aksi halde kişilerin çalışmaları için alımları gerçekleştirilmez.

Japonya İş İlanları Hakkında

Japonya çalışacak olan kişilere başka ülkelere oranla yüksek bir yaşam standarttı sunmaktadır. Bu durum da çalışacak olan kişiler için büyük bir avantajdır. Hem çalışma zamanları açısından hem de kişilerin kazanç durumları açısından oldukça avantajlı bir durumdur. Japonya işçi alımı sırasında genel olarak teknolojik alanda kalifiyeli eleman almak istemektedir. Japonya iş başvuruları işçi bulma firmaları üzerinden yapılan iş ilanları tarafından yerine getirilir. Türk teşebbüsü kurulu olan ilk sivil toplum örgütü de Japonya da bulunur. Sivil toplum örgütü kişilere iş bulma ve işçi bulma konusunda yardımcı olur. Japonya da kişilerin çalışabileceği birçok şehir yer alır. Kişiler iş ilanlarında nerede çalışacakları konusunda bilgi sahibi olabilirler.

Japonya İş Başvuru Şartları Nelerdir?

Japonya da işçi hakları ve sosyal haklar oldukça yoğun bir şekilde sunulur. Aynı zaman da Japonya da çalışma süresi ve emeklilik yaşı kısadır. Bu nedenle kişiler Japonya da çalışmak için göç etmeye devam etmektedir. Kişilerin hayalini kurdukları işe Japonya kavuşmalarını sağlar. Bu nedenle de Japonya tarafından verilen iş ilanları internetten ve basın yolu ile duyurulur. Bulunan iş ilanlarına başvurmadan önce gerekli olan evrakların tamamlanması gerekir. Gerekli olan bütün evrakların tamamlanmasının üzerine iş başvurusunda bulunulabilir. İş başvurusunda bulunmak için iş ilanlarının takip edilmesi gerekir. Bu sayede kişilerin kendilerine uygun olan işi bularak iş başvurusunda bulunma imkanları olur.

Çalışanlar Ailelerini Japonya’ya Götürebilir Mi?

Çalışanların ailelerini götürmeden önce ikamet statüsüne hak kazanmaları gerekir. İkamet statüsüne hak kazanmaları durumunda çalışanlara beş yıl geçerli olan bir vize verilir. Bu durum ilk grup için geçerli olan bir durumdur. Bu grupta yer alan kişilerin ailelerini Japonya’ya götürmeleri için izin verilmez. Bu nedenle bu kişiler ailelerini götüremezler. Ancak ikinci grupta bulunan kişiler yüksek vasıflı işçiler olarak belirtilen kişilerdir. Bu kişilere daimi ikamet statüsü verilir. Bu nedenle de bu kişilerin aile üyelerini Japonya’ya getirmeleri için izin verilir. Bu statü de yer alan çalışanlar rahat bir şekilde ailelerini de Japonya’ya götürme imkanına sahip olurlar. Japonya iş ilanları için kariyer.net, yenibiris.com gibi ilan sitelerini takip edebilirsiniz.

E-Devlet Onaylı Meslek Kursları


40 Yorum

 1. Erdal doğan dedi ki:

  Duvar kağıdı ustasıyım ve dekorasyoncuyum Japonya’da çalışmak istiyorum

 2. Hüseyin Çağlayan dedi ki:

  Merhaba ? Ben yaşpasta kurabiye baklava ve dondurma ustasıyım 6 yıldır (Qatar Doha) Çalıştım. (Not: kebaplar ve ızgara çeşitleri ve lahmacun Karadeniz pidesi ekmek pide tarzı şeylerde ustalığımda vardır.) orta derecede İngilizcem var. Farklı ülkede ve kendimi farklı kültürlerde geliştirmek isterim. Bu konuda Japonya uzun zamandır düşündüğüm bir yer Ve Türk şirketleri yada yabancı şirketler bu konuda eleman ihtiyaçları olan varsa yardımcı olursa sevinirim. Bu numaradan ulaşabilirsiniz. Teşekkürler.

 3. Engin dedi ki:

  Merhabalar Organik Tarım önlisans mezunuyum. BATEM de ve üniversitede staj eğitimi aldım. B1 ıngilizce ve günlük konuşma kaliplari düzeyinde Japonca biliyorum. Kitap aldım öğrenmeye devam ediyorum. Üretimin her alanında yer almak ve hayatımı bu yönde geliştirmek istiyorum. Bu benim en büyük hayalim.

 4. Harun dedi ki:

  Tunel işçisiyim yurt dışında iş arıyorum japonya işçi alımından yararlanmak istiyorum…

 5. Mustafa dedi ki:

  Seramik imalat işçisiyim japonya da çalışmak istiyorum

 6. Serdar dedi ki:

  Is aryorum japonya da yardimci olan olur mu

 7. mehmet bumin kağan şahin dedi ki:

  grafik tasarım görsel iletişim mezunuyum ingilizcem çok iyi düzeydedir japonyada çalışmak için buraya mı başvurmak gerekiyor pek mantıklı değil ama başvurdum 22 yaşındayım.

 8. Kazım yildiz dedi ki:

  Dünya mutfağı bilgim var ustayım imkanı güzel bir yerde çalışmak istiyorum

 9. Aydın dedi ki:

  Inşaat sektörü ünde iş arıyorum

 10. Mehmet kaya dedi ki:

  Duvar ustasiýım

 11. İrfan fidan dedi ki:

  Merhaba 22 yaşındayım satış pazarlama işi yapıyorum bir-çok mesleğim var her işte kendime güveniyorum

 12. Serdar dedi ki:

  Mabilya ustasıyım bütün belgelerim var

 13. Rasim dedi ki:

  23 yıldır cam sektöründe çalışmaktayım inşaat otomotiv sanayi ve isicam hepsinde çalıştım japonyada bende çalışmak isterim.

 14. Halil İbrahim genç dedi ki:

  Oto motor ve kaynak argon kaynağı gaz altı.oksijen kaynağı bakım onarım ustasıyım fabrika da . denizcilik yağcı belgesi mevcut.pasaportum hazır yurt dışında calışmaya hazırım .forklift ehliyet var

 15. samed dedi ki:

  aşçı yardımcısıyım garsonum bilgisayar yazılım donanım işlerinden iyi anlarım ingilizcem çok iyi düzeyde

 16. Cemal dedi ki:

  10 yıllık foklif oparetörüyüm belgem var yurt dışında çalışmak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 17. Arif dedi ki:

  Japonya dayım şuan iş arıyorum yardımcı olacak varmı

 18. sezayi özkaya dedi ki:

  merhebalar efendim ben inşaat kalıpcısıyim yurt dışında calıştım iki ülkede iş bitiginden dolay boştayim iş ariyorum yardımlarınız icin teşekkür ederim inşaat kalıp demir sıva duvar ustaları temin edebilirim tam teşekkülü saygılar

 19. Hakan dedi ki:

  Turizmciyim inglizce rusça dil bilgim var

 20. Ebru dedi ki:

  Bayan kuaförüyüm işimde ustayım

 21. Mustafa usta dedi ki:

  Fayans ustası’ yım

 22. ERKAN ASLAN dedi ki:

  Sayın Yetkili

  18 yıllık inşaat mühendisiyim, 42 yaşındayım, Japonya da çalışmak istiyorum.
  Bu konuda yardımcı olur iseniz sevinirim.
  ——————————————————————–
  Dear Authority,

  I am Civil Engineer, graduated since 2001 and I am 42 years old.
  I want to work in Japan. Please help me.
  Thank you for your interested.

  Saygılarımla. / Best Regards
  Erkan ASLAN
  Civil Engineer

 23. durmuş dedi ki:

  ekmek fırın ustasıyım 10 yıldır kalfalık belgem var yurtdışında çalışmak gitmek istiyorum

 24. Mesut dedi ki:

  1985 senesinden beri oto boya ustası ve teknisyeni olarak görev yapıyorum belgelerin vardır ve raylı sistemler boya dalında calıştım Japonya da calışmam istiyorum

 25. gökhan dedi ki:

  alçı boya ustasıyım eleman tedarık ederim summa alorko gama rolesans gıbı buyuk fırmalarda işlerim mevcut

 26. Akın dedi ki:

  İnşaat soğuk demir ustasıyim elman tedarik i mümkün 20 kişiye kadar yurt dışı ülke fark etmez

 27. Samet tosan dedi ki:

  Aşçıyım Japonyoda çalışmak istiyom ızgara üzerine tecrübem var 36 yaşındayım 20 yıldannberi meslekteyim

 28. Vedat tas dedi ki:

  Sanayi kaynak ustasıyim is arıyorum japonya da kalıcı iş istiyorum 0531 313 39 73

 29. Cevdet bulut dedi ki:

  Argon kaynak ve makina montaj teknisyeniyim Japonya’da iş arıyorum 15 yıllık bir deneyime sahibim

 30. levent saygın dedi ki:

  elektrik teknikeriyim.
  10 yıllık tecrübeye sahibim daha önce de yurt dışında çalıştım ancak Japonya da kalıcı olarak çalışmak istiyorum.
  0541 210 76 09 levent saygın

 31. Erkan dedi ki:

  18 yıl muhasebe mesleği yaptım is ariyorum

 32. Gökhan dedi ki:

  Mobilya cilası boyacıyım ustayım 05422622037

 33. ÇÖRTEN Salman dedi ki:

  2 cocuk babasıyım işsizim meslek terzi butunlukle butun terzi işini yaparim İRTB:05435210913

 34. Muhammed Çağrı çoban dedi ki:

  Lisede Hasta ve yaşlı bakım bölümünü bitirdim
  Telefon no:05445376834

 35. Ercan kurt dedi ki:

  Kamyon soforuyum irtibat05366771900

 36. Ahmet ATAGÜN dedi ki:

  Beko leder operatörüyüm ekskavatör ve mobil vinç de kullanıyorum
  Ayrıca gazaltı ve argon kaynakçısıyım
  Yurtdışı ve şantiye tecrübem var
  0 532 388 07 65

 37. Lokman sensoy dedi ki:

  Çekici tir soforuyum kırk ayak kamyon tecrübe var gerekli evraklarim da mevcut Japonya’da is imkanı istiyorum… 0543 911 2605

 38. Mahir kasap dedi ki:

  Pvc montaj ustasıyım ve dış cephe giydirme ve kompozit silikon cephe ustasıyım istanbulda bircok projede iş yaptım 05453466481 japonyaya gitmek için is arıyorum

 39. Ramazan demir dedi ki:

  Marangoz mobilya iscisiyim hem imalattan anliyorum hem montaj Dan anliyorum lazim sa gelmek istiyorum. 0543 511 8366

 40. Fatıh aydınlı dedi ki:

  eksevatör öparatörüyüm 05443199973

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu