Karatay Belediyesi Personel Alımı 2023

Karatay belediyesi personel alımı

Karatay belediyesi personel alımı ilanı 2020 yılında verildi. İlana göre pek çok meslek grubundan işçiler belediye bünyesinde çalışmaya başlayacak. Karatay belediyesi iş başvurusu için gerekli tüm koşulları yazımızda bulabilirsiniz.

Karatay Belediyesi Personel Alımı İlanları

Karatay Belediyesi ülke genelinde personel ve işçi alımı yapılacağını duyurmuştur. Birden fazla ve çeşitli alanlarda yapılacak bu alımlar için başvuru şartları geneldir. Adaylarda aranan nitelikler, adaylık şartları, adaylık başvurularının nerede yapılacağı gibi sorulara cevap bulmak için internet sitesini takip edebilirsiniz. Detaylı bilgi Karatay Belediyesi internet sitesi üzerinden adaylara duyurulacaktır.

Karatay Belediyesi İşçi Alımında Aranan Şartlar

Talebe göre belirlenecek olan açık kadrolara yeni işçi ve personel alınacağı duyurulmuştur. İnternet üzerinden gerçekleşen süreçte, adaylar gerekli bilgilere sahip olabilirler. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, Karatay Belediyesi işçi alımına başvuru yaparak, çalışmaya hak kazanabilirler.  Karatay Belediyesi işçi alımlarında aranan bazı nitelikler şu şekildedir; Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Cüzdanı, 21 yaşın altında olmamak ve 45 yaşını doldurup 46 yaştan gün almamış olmak gerekiyor. Erkekler için askerliğini bitirmiş olup,  askeriye ile ilişkisi olmaması gerekiyor. Mevcut görev süresi boyunca, görevini icra etmeye engel teşkil edecek bir akıl veya ruh hastalığı bulunmamak önem verilen bir kriterdir.

Başvuru İçin Kesinlikle Olması Gereken Şartlar

Belirli bir süreye tabi olmaksızın, rüşvet, hırsızlık, zimmet suçu, cinsel saldırı, uyuşturucu kullanma ve uyuşturucu madde pazarlama, devletin güvenliğini tehlikeye sokma,  anayasa kurallarına aykırı suç unsurlarında bulunmamış olmak gerekiyor. En az ortaokul düzeyinde bir diplomaya sahip olmak önemlidir. Şoförlük alımları için B Sınıfı, D Sınıfı, E sınıfı, C sınıfı, G sınıfı gibi ehliyetlere sahip olmak, Psikoteknik belgeleri ve SRC belgelerine sahip olmak. Uygun alanlara yapılan alımlar için, iş kolu ile ilgili yeterli bilgi ve deneyime sahip olmak. Uygun şartları taşıyan adaylar internet üzerinde ilanları takip edebilirler. Karatay Belediyesi işçi alımları internet üzerinden yayımlanacak başvuru tarihlerinde, başvuruları kabul etmeye başlayacaktır. Bu tarih aralığı dışında yapılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır.

Karatay Belediyesi İş İlanları İçin Gereken Evraklar

Karatay Belediyesi personel ve işçi alımını internetten duyurduktan sonra adaylar internet sitesi üzerinden başvuru yapmaya hak kazanırlar. Başvuruların ne zaman başlayacağı ve hangi alanlarda alım yapılacağı, Karatay Belediyesi ilan açtıktan sonra belli olacak olan hususlardır. İlan açıldıktan sonra işçi alımı için gerekli olan evrakların hazırlanarak belediyeye sunulması gerekmektedir. Bu aşamada başvuru sürecinde adaydan istenecek gerekli evraklar şu şekildedir;

  • Nüfus Cüzdanına ait fotokopi,
  • 6 aydan önceye ait olmamak kaydı ile çekilmiş vesikalık fotoğraf,
  • Adli Sicil Durumunu Gösterir Belge
  • Okul Diplomaları
  • Güncel İkametgâh Durumunu Gösterir Belge
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında geçerlilik sağlayan evrak
  • Mülakattan geçen adaylar için özlük doyası,
  • Çalışmaya herhangi bir engel taşımadığını gösterir sağlık raporu.

İşçi ve personel alımlarında birden fazla dalda bilgi, beceri ve yeteneğe sahip adaylar, birden fazla bölümde başvuru yapmış olsalar bile, bu başvurunun sadece bir adedi geçerli sayılmaktadır. Bu nedenle tek bir bölüm üzerinde karar verilip, o bölüm üzerinden başvuru yapmak gereklidir.

5 Yorum

  1. Temizlik işçisi olarak çalışmak istiyorum işe çok ihtiyacım var ilginize Teşekkür ederim

  2. İşten çıkarıldım yaşım 50 bana uygun bı iş arıyorum yaşım 50oldugu içinzor iş buluyorm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu