Konya Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2023

konya büyükşehir belediyesi personel alımı

Konya Büyükşehir Belediyesinden son dakika iş ilanları yayımlandı. Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı, işçi alımları ve iş başvuru şartlarına dair tüm detaylar sayfamızda yer alıyor.

Şehirde yaşayan insanların büyük çoğunluğunun belediye hizmetinden memnun kaldığı nadir şehirlerden biri olan Konya Büyükşehir personel alımı haberini sizler için hazırlamış bulunuyoruz. Konya her geçen büyüyen, şehir içi ulaşımdan çevre ve yeşile verdiği öneme kadar örnek şehirlerden biridir.

Konya Büyükşehir Belediyesi İş İlanları

Konya, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan bir şehridir. Önceleri daha seyrek nüfusa sahip olan Konya, gerek ziyaretçileri gerekse üniversite öğrencileri ile birlikte gittikçe artan nüfusa sahip bir il olmuştur. Gün geçtikçe de Konya’nın nüfusu artmaya devam ediyor. Bu artan nüfusun ihtiyacı olan daha kaliteli ve daha hızlı işlemlerin yürütüldüğü bir hizmet sektörüdür. Konya Büyükşehir Belediyesi de bunun farkında olduğundan dolayı bünyesinde barındırdığı çalışanlarını her geçen gün artırıyor. Amaç, gittikçe kalabalıklaşan nüfusa daha hızlı ve verimli bir hizmet sunabilmektir. Bu nedenle sürekli olarak belediyeden iş ilanları yayınlanıyor.

Kalabalık bir nüfusun yer aldığı şehirde, Konya Büyükşehir Belediyesi, her sene artan nüfusa bağlı olarak iş ilanları yayınlıyor. Bu ilanlar gerek işe gerekse ihtiyaca bağlı olarak her sene belirli dönemlerde yapılıyor. İş arayışında olan vatandaşlar da bu ilanlardan istediklerine başvurarak kendilerine uygun ilanı seçiyorlar. İnternetin yaygın kullanımı sayesinde internet üzerinden yayınlanan iş ilanlarına kolay bir şekilde başvuru da yapılabiliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaçlar doğrultusunda yayınlanan ilanlara kişiler kendi yetenek ve mesleklerine göre başvuru yapabiliyorlar.

Hangi İş Kolunda Personel Alımı Yapılıyor?

Konya Büyükşehir Belediyesi her yıl belediye bünyesinde çalıştırmak üzere temizlik işleri, fen işleri, zabıta, itfaiye eri, memur, elektrik, elektronik ve daha birçok iş için iş ilanı yayınlıyor. Konya’nın sahip olduğu temiz çevre ve doğanın korunması için temizlik işlerine ayrıca önem veriliyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, çevre temizliği ve yeşilliğin korunması adına her yıl belirli dönemlerde temizlik işçileri almak için iş ilanı da yayınlıyor. Belediyenin ihtiyacı olduğu personele göre yayımlanan iş ilanları, iş arayan kişiler tarafından internet üzerinden kolayca takip edilebiliyor. Bu sayede kısa sürede iş de bulunabiliyor.

Ayrıca internet üzerinden yayımlanan ilanlara iş arayışı içerisinde olan ve iş tanımı kendisine uygun olan kişiler de anında ilana başvuru yapabiliyorlar. İş başvurusunda önemli olan nokta, aranan kriterlerin kişide var olmasıdır. Bu ilanlar arasında çevre temizliği yapacak temizlik işçilerinin yanı sıra şoför, güvenlik görevlisi gibi daha birçok iş kolunda iş ilanı yayımlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Başvuru Şartları

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan ilanlarda üniversite mezunu şartı olanlar bulunuyor. Ancak bunun yanı sıra birçok ilkokul mezunu ya da okuryazar olmasının yetebileceği ilanlar da bulunuyor. Bu sayede her alanda yayınlanan ilanlara kişiler kendilerine uygun olanını buluyor ve kolayca başvuru yapabiliyor. Ayrıca belediyede engelli vatandaşlara yönelik de iş fırsatları bulunuyor. Bu sayede engelli vatandaşlar da iş başvurusunda bulunarak günlük yaşamda daha aktif hale geliyorlar. Bazen ise bir pozisyon için birkaç eleman gerekebiliyor.

Konya Büyükşehir Belediyesinin yayımladığı ilanlarda bu bilgiler ve aranan diğer detaylar net olarak belirtiliyor. Kişiler aradıkları işlerde işin tanımına ve aranan niteliklere dikkat ederek başvurularını yapmalıdırlar. Genel başvuru şartları ise şu şekilde:

 • Türk Vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle, askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.
 • İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Adayların bu genel şartları sağlaması halinde ilandaki kadrolar için istenen özel şartları da sağlaması gerekiyor. Aşağıda belediyeden verilmiş güncel ilanları bulabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu 2023

Konya Büyükşehir Belediyesine personel alımı gerçekleşeceği zaman genellikle iş kurumu aracılığı ile iş ilanları yayınlanmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları yayınladığı takdirde sitemizden de ilanların en güncel halini bulabilirsiniz. Konya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve başvuruları hakkında tüm bilgileri aktarmış bulunuyoruz. Aşağıda belediye tarafından verilmiş güncel ilanları bulabilir ve sürekli takip edebilirsiniz.

Konya büyükşehir Belediyesi 44 personel alımı yapacak

24 Yorum

 1. Selamun aleykum ben basvuru yaptim fakat bunun sonucunu nerden ogrenebilirim seydisehirde ikamet ediyorum simdiden iyi bayramlar

 2. Selçukluda ikamet ediyorum forklift operatörüyüm 6 yılıdır deneyimim var sertifikam var B ehliyetim de var

 3. Inşaat da çalışıyorum boya ustasiyim işe ihtiyacım var suan kış günü yatıyorum

 4. Belediye bünyesinde öncelikle bilgi işlem bölümünde çalışmak istiyorum.Necmettin Erbakan Üniversitesi ön lisans bilgisayar programcılığı mezunuyum.

 5. Harfiyat işi ile uğraşıyorum belediyenin kar kürüme ekibine katilmak istiyorum. Yardımcı olursaniz sevinirim

 6. Belediyenin park ve bahçelere de çalışabilirim bahçıvanın temizlik de olabir kurumlarda olur ilgilenirseniz su an işsizim teşekkür ederiz

 7. Yaşım 24 önlisans mezunuyum askerliğimi yaptım. Güvenlik görevlisi kartım vardır güvenlik görevlisi işi yaparım. Temizlik işi yaparım bilgilerinize..

  1. Konya şehir hastanesinde ogg işi yapıyorum yaklaşık 3 yıldan beri temizlik bahçe park işleri de yaptım birkaç konya da ikamet ediyorum

 8. Park bahçe işleri belediye çöpçüsü temizlik görevlisi ne olursa olsun işe ihtiyacım var E sınıf ehliyetim var

 9. yüzde kırk altı engelliyim kalp hastası kızım 150 milyar borcum ödeyemiyorum iş idtyorum

 10. Konya’da ikamet ediyorum belediyenin park ve bahçe işlerinde is arıyom deneyimliyim daha önce çalıştım

 11. İş arıyorum, E sınıfı ehliyetim var, 11 yıl ticari sürüş deneyimim var uzun yolda’da çalışırım, temizlik, ne iş olursa yaparım.

 12. İş arıyorum b ehliyet var sürüş konusunda deneyimliyim uzun yol farketmez çaycı temizlikci ne olursa yaparım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu