Libya İşçi Alımı İş İlanları 2023

Libya iş başvuruları ile çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Libya işçi alımı ve iş ilanları hakkında tüm bilgileri sayfamızdan bulabilirsiniz. Libya ülkesi iş için her yıl yüzlerce insan tarafından tercih ediliyor ve çalışma izni alınmaya çalışılıyor. Sizler de verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Libya’da çalışmaya dair tüm gereklilikleri öğrenebilirsiniz.

Libya işçi alımı

Libya İşçi Alımı 2019

Pek çok kişi yurt dışında çalışmak için İŞKUR kapılarını aşındırmaktadır. Libya işçi alımı yapan firmalar, İŞKUR aracılığıyla ilan vererek dönemsel ya da sürekli çalışabilecekleri eleman ihtiyaçlarını bu kurumdan karşılamaktadır.

Bu nedenle bir çok kişi ilanları takip ederek, değişik pozisyonlarda çalışabilecekleri işler aramaktadır. Yurt dışında çalışmak, maaşların dolar ya da Euro üzerinden verilmesi nedeniyle tercih edilir. Bu sayede daha çok birikim yapan insanlar, bir süreliğine yurt dışında çalışmayı tercih edebilirler. Libya ülkesine aranan eleman ihtiyaçlarında aracı kurumlara dikkatle yaklaşmanız gerekir. Çünkü bazı kişiler, emek sömürüsü yaparak bu alanda sorunlar yaşanmasına neden olmaktadır.

Libya Çalışma Vizesi Hakkında Önemli Duyuru

Bazı vatandaşlarımızın aracılar tarafından cazip vaatlerle ve vize muafiyeti uygulaması suistimal edilerek çalışma vizesi olmadan Libya’ya getirildikleri görülmektedir. Çalışma vizesi olmaksızın ülkeye giden vatandaşlarımız, vaat edilen şartların yerine getirilmemesi, iaşe-ibate ihtiyaçlarının karşılanmaması, ücretlerinin düşük ödenmesi veya hiç ödenmemesi, bazı durumlarda yüksek sıcaklığın hakim olduğu bölgelerde elverişsiz şartlarda çalıştırılmaları nedenleriyle mağdur olmaktadırlar.

Çalışma vizesi olmadan Libya’ya giden vatandaşlarımız, yasal işçi statüsünde olmamaları nedeniyle, işverene karşı yargı yoluna gidememekte; çalışma koşulları, sosyal güvenlik işlemleri ve ücretlerinde ciddi hak kayıplarına uğramaktadırlar.

Vatandaşlarımızın Libya’ya gitmeleri sonrasında, kendilerine çalışma vizesi ve oturum izni alacağını vaat eden işverenlerin veya ülkeye gelmelerine aracılık yapanların, teslim aldıkları pasaportlara resmi işlem yapmadıkları, vatandaşlarımızla anlaşmazlık yaşadıkları durumlarda, vatandaşlarımızın pasaportlarına el koyma yoluna gittikleri görülmektedir.

Libya’ya çalışmak üzere gitmek isteyen vatandaşlarımızın mağduriyete uğramamaları ve maddi-manevi zarar görmemeleri için, Libya’ya gitmeden önce aşağıdaki hususları dikkate almaları kendi menfaatlerine olacaktır:

 • Libya’da çalışmak için Türkiye İş Kurumu’ndan bilgi alınmalıdır,
 • Libya’da iş vaat eden aracılara hiçbir şekilde itibar edilmemelidir,
 • Çalışma vizesi olmadan çalışmak üzere Libya’ya gidilmemelidir,
 • Libya’ya çalışmaya gitmeden önce, örneği İŞKUR internet sayfasında (www.iskur.gov.tr) yer alan Libya’da çalışacak işçiler için hazırlanmış İş Sözleşmesi, işçi ve işveren tarafından imzalanarak İŞKUR’a onaylatılmalıdır,
 • İş Sözleşmesini onaylatmak istemeyen işverenler, en yakın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüklerine ve Hizmet Merkezlerine bildirilmelidir,
 • İş Sözleşmesinin bir örneği, tedbir amacıyla el altında tutulmalıdır. Vatandaşlarımıza saygıyla duyurulur.

Libya’da Çalışmak için Ne Gerekir?

Libya işçi alımı yapan bir firmadan kabul edildiyseniz, vizesi olan bir pasaporta ve çalışma iznine ihtiyacınız olacaktır. Tabi en önemlisi de kalacak yer konusunda nasıl bir seçeneğinizin olduğunu öğrenmeniz gerekecektir. Çünkü bu sorun da oldukça önemlidir. Bir çok firma bu imkanları çalışanlar için sağlamaktadır ancak emin olmanız için her detay üzerinde dikkatlice durmanız gerekecektir.

Libya’da çalışmak için bir çok farklı sektörü tercih edebilirsiniz. Ancak İŞKUR gibi güvenilir kurumların ilanlarını takip etmeniz daha güvenilir olacaktır.

Libya İş İlanları

Pek çok kişi internet üzerindeki kariyer sitelerinden Libya işçi alımı ilanlarına başvurabilir ve nitelikleri uygun olduğunda da çalışmak için gerekli evrakları tamamlayarak, çalışmaya başlayabilir. Libya iş ilanları için kariyer.net, yenibiris.com gibi ilan sitelerini takip edebilirsiniz. Aşağıdaki yorum bölümünden meslek bilginizi ve yapmak istediğiniz işleri yazabilirsiniz.

13 Yorum

 1. 10 yillik hazir giyim magazalarinda her türlü gorevi yaptim son 8 yildir magaza mudurlugu yaptim
  Irakta 10 yilda bu gorevleri yaptim
  %50 arapca biliyorum

 2. selamün aleyküm inşaat ustası vede formenlik yapa bilirim ihtiyaç olan firmaların dikkatine

 3. E sınıfı ehliyetim var Anadilim Arapça Demir doğrama Çelik çatı ustasıyım 40 yaşındayım.

 4. Selam. Libyada çalışmayı planlıyorum. Aşçı şoför boyacı yada inşaat işçisi olarak ihtiyaçlarınız doğrultusunda yardımcı olursanız sevinirim fatsa doğumluyum pasaportum var istambulda ikamet ediyorum

 5. Merhabalar güvenlik belgem var şöförlük için serece psikoteknik şoför tanıtım kartım var vede her türlü işi yaparım işe gerçekten ihtiyacım var

 6. 14 yıllık vinç operatörüyum MYK belgem var g sınıfı belgem var hadde belgem var çelik yapılandırma şekillendirme belgem var ,hadde vinci döküm vinci şarj vinci köprülü kabinli tavan vinci kullanıyorum ulaşmak isteyen

 7. Merhaba, şantiye muhasebecisi, personel/idari işler pozisyonlarında uzun süre yurtdışı deneyimliyim. İleri düzeyde İngilizce biliyorum. Yaş: 38 Ticaret Lisesi Muhasebe mezunuyum.

 8. Trabzonluyum 35 yasindayim yaklaşık 20senelik inşaat kalipcisiyim pasapor MYK belgesi var

 9. Selam ben fayans ustasiyim baba mesleği seltifa var yurt dışı kimliğim var dış cepe ustasiyim sizinle çalışmak istiyorum

 10. Merhaba libyada yaşıyorum 20 senedir tercüman şoförlük yapıyorum tarablusta elaman isterseniz tel 00218914380897

 11. Şoförüm üçüncü havalimanıda şef şoförlügü yaptım şantiye kapandı şuan işsizim iş arıyorum

 12. Ustayim çelikcaticiyim 30 sen bu işi yapıyorum porejeokuyabiliyoru formelikyapım çok şirketler iş yapım 05326169872 ekip var

 13. Elektrik ustası yım 11 yıllık deneyim sahibi yım ihtiyaç duyulduğu takdirde yurtdışı işinde çalışmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu