Macaristan İş İlanları 2023

Macaristan iş başvuruları ile çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Macaristan işçi alımı ve iş ilanları hakkında tüm bilgileri sayfamızdan bulabilirsiniz. Macaristan ülkesi iş için her yıl yüzlerce insan tarafından tercih ediliyor ve çalışma izni alınmaya çalışılıyor. Sizler de verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Macaristan’da çalışmaya dair tüm gereklilikleri öğrenebilirsiniz.

Macaristan İşçi Alımı 2020

Macaristan ülkemize yakınlığı ile bir çok yatırımcının yurt dışına açılmak için tercih ettiği bir ülkedir. Bu ülkede özellikle gıda ve tekstil sektöründe çok fazla talep vardır. Macaristan işçi alımı zincir mağazalar için eleman teminin yanında inşaat sektöründe de oldukça popülerdir. İşkur ya da kariyer sitelerinde yer alan ilanlara başvuru yaptığınızda Macaristan’ın şehirlerinden birinde işe başlayabilirsiniz. Kolay bir vize uygulaması olan ve yaşanılır bir ülke olan Macaristan, kültür olarak da Osmanlı izleri taşıdığı için çok tercih edilmektedir.

Çalışma İzni Şart Mı?

Macaristan’da çalışma izni işlemleri normal şartlarda Macaristan’da yabancı uyruklu kişiyi işyerinde istihdam edecek işverenin yaptığı çalışma izni başvurusu üzerinden gerçekleşmektedir. Çalışma izni belgesi ve çalışma izni vizesi 2 yıl süreli olarak verilir. Çalışma izni şarttır. Çünkü sosyal haklardan yararlanabilmek için ihtiyacınız olan tüm yasal belgeler, resmi çalışan iseniz vardır. İş başvurusu yaptığınız kurum size kolaylık sağlayacaktır. Ancak yabancı dil bilginizin olmaması gibi bir çok husus vize konusunda sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. Macaristan iş ilanları İşkur ya da ülkenin kendi insan kaynaklarından yapılmaktadır. İlanları insan kaynakları sitelerinden takip edebilir ve başvuru yapabilirsiniz.

Macaristan Çalışma İzni Süreci

Macaristan çalışma vizesi başvurunuz aşağıdaki koşullar karşılandığı taktirde 25 gün içinde sonuçlanır.

  1. Öncelikle Macaristan’daki işveren şirketin iş gücü talebi ortaya çıktıntan sonra çalışan arayan firma Macaristan İşçi Bürosuna 15 günlük bir iş ilanı verir. Bu 15 günlük süre işsiz Macaristan vatandaşlarına bir fırsat tanımak amacıyla verilen süredir.
  2. 15 gün sonunda işverenler, yabancı uyruklu çalışan için çalışma izni başvurusunda bulunur. İşverenin yaptığı bu başvuru, çalışma izni koşullarının gerektirdiği şekilde yapıldığında 10 ila 15 günden sonra sonuçlanır.
  3. Çalışma izni belgesi verildikten sonra Macaristan’da çalışacak olan kişi Türkiye’deki veya yasal olarak ikamet ettiği ülkedeki Macaristan Konsolosluğuna veya Macaristan Başkonsolosluğuna çalışma izni için şahsen başvuruda bulunur.

Macaristan İş İlanları

İş başvurusu için talep gönderdiğinizde, başvurunuzun onaylanması durumunda sektöre göre değişen şartları sizinle görüşeceklerdir. Kalacak yer, maaş ve ne kadar süre çalışabileceğiniz gibi bir çok detay uzun ya da kısa dönem eleman ihtiyaçları için değerlendirilir. Macaristan işçi alımları, bir çok kişinin yakın olması nedeniyle tercih ettiği ve eğitim amaçlı gidenlerin hem çalışıp hem okumasına imkan tanıdığı için tercih edilmektedir. Macaristan iş ilanları için kariyer.net, yenibiris.com gibi ilan sitelerini takip edebilirsiniz. Siz de aşağıdaki yorum bölümünden Macaristan’da çalışmak istiyor musunuz? meslek bilginizi ve yapmak istediğiniz işleri yazabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu