Mısır İşçi Alımı İş İlanları 2023

Mısır iş başvuruları ile çalışma hayatınızda yeni bir sayfa açabilirsiniz. Mısır işçi alımı ve iş ilanları hakkında tüm bilgileri sayfamızdan bulabilirsiniz. Mısır ülkesi iş için her yıl yüzlerce insan tarafından tercih ediliyor ve çalışma izni alınmaya çalışılıyor. Sizler de verdiğimiz bilgiler doğrultusunda Mısır’da çalışmaya dair tüm gereklilikleri öğrenebilirsiniz.

Mısır işçi alımı

Mısır İşçi Alımı 2019

Mısır uzun süredir işçi alımları ile alakalı bir sorun yaşamaktaydı. Özellikle de yaşanan siyasi olaylar ve güvensiz ortam yüzünden kişiler Mısır iş ilanlarına gereken rağbeti göstermiyor ve işçi göndermeyi en alt seviyeye çekiyordu.

Fakat son dönemlerde yönetimsel anlamda sistemin oturması ile birlikte Mısır işçi alımı konusunda yeniden yükseldi ve birçok kişi için yeni bir iş alanı oldu. Mısır inşaat ve tekstil alanından enerji ve gıda alanına kadar birçok farklı sektörde işçi alımı sağlamaktadır. Hem yüksek işçi maaşları hem de sosyal ve sağlık hakları ile Mısır iş imkanları çok avantajlı durumlar içermektedir.  Fakat Mısır hükümeti vasıfsız elaman yerine daha çok kalifiye ve  usta işçiler alımları sağlamaktadır. Bunun içinde başvuru yapacak olan kişilere belirli sınavlar ve belge talepleri istemektedir.

Mısır’da Çalışma İzni

Mısır çalışma izni başvurusu şahsen yapılmalıdır. Mısır’a uzun süreli iş için (en az 1 yıllık iş sözleşmesi), geçici işçi (1 yıldan az iş sözleşmesi), sezonsal işçiler, özel bir iş yerinde geçici işçi olarak çalışılması fark etmeksizin tek bir çalışma vizesine başvuruda bulunabilirler. Mısır çalışma vizesi sonuçlanma süresi ekseriyetle 10 ila 21 iş günü arasında değişmektedir. 45 yaş altı vatandaşlar için Mısır vizesi işlemleri uzun sürede sonuçlanabilmektedir. 45 yaş altında olan kişiler Mısır ticari vizeleri 10 ile 15 gün arasında değişmektedir. Mısır ticari vize, Mısır geçici çalışma vizesi, Mısır çalışma vizesi hakkında verilecek kararlar Mısır Konsolosluğunun inisiyatifi altındadır. Mısır çalışma vizesi ile Mısır ticari vizesi evrak listesi farklılık gösterebilmektedir. Mısır kısa süreli vize evrak listesi aşağıdaki gibidir;

Mısır’da Çalışmak İçin Ne Yapılmalı?

Mısır işçi başvuru formlarına ulaşmak için önce çalışma izni gibi belgelerin tamamlanması gerekmekte. Ayrıca Mısır’da iş konusunda Türk yatırımcıların kurmuş olduğu sivil toplum kuruluşlarından fayda sağlanabilmekte. Bu formlar eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve ayrıca istenen tüm evraklar da eksiksiz şekilde tamamlanmalıdır.

Mısır İş Başvuruları

Evraklarda eksik veya yanlış bilgilerin olması iş başvurularının iptal olmasına neden olacaktır. Bu yüzden de Mısır iş başvuru evrakları tam ve düzenli bir şekilde sağlanmalıdır. Ustalık belgelerinden eğitim belgelerine ve iş yeterlilik belgelerine kadar birçok evrak tam anlamıyla dosyalanmalı ve ilgili makama bırakılmalıdır. Kısa bir sürede olumlu veya olumsuz dönüşler sağlanacaktır. Mısır iş ilanları için kariyer.net, yenibiris.com gibi ilan sitelerini takip edebilirsiniz. Aşağıdaki yorum bölümünden sizler de meslek bilginizi, yapmak istediklerinizi ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu