Muhasebeci Maaşları Ne Kadar?

Muhasebeci, bir kurum veya kuruluşta hesap işleriyle uğraşan kimselere muhasebeci denir. Sayman olarak da adlandırılırlar. Muhasebeciler aldıkları maaş en çok merak edilen mesleklerden biridir. Günümüzde kamu kuruluşlarında çalışabildikleri gibi özel sektörde de iş imkanı bulan muhasebeciler gerekli maddi imkanı buldukları zaman kendilerine ait bir iş yeri de açabilirler. Bu yüzden muhasebeci maaşları sabit olmamaktadır.

Muhasebeci Nasıl Olunur?

Meslek liselerinde muhasebe bölümü bulunmaktadır ama muhasebeci olmak için illa lise bölümünde muhasebe okuma zorunluluğu yoktur fakat Üniversitede muhasebe bölümüne geçiş yapmanız zorunludur. Muhasebe bölümünden mezun olduktan sonra isterseniz kendi muhasebe şirketinizi kurabilir, isterseniz Kamu Personeli Seçme Sınavı ile yeterli puanı alarak devlet kurumlarına memur olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Memurluk sınavına kazandığımız takdirde atamanız yapıldıktan sonra kamu personeli olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Bunun haricinde birçok özlük hakkını da kazanmış olursunuz. Bu durumda maaşınızı devletten alacağınız için aylık geliriniz sabitlenmiş olacaktır.  Muhasebeci maaşları çalışılan kurum ve kuruluşa göre değişiklik gösterir.

2019 Muhasebeci Maaşları Ne Kadar?

Günümüz itibariyle en düşük muhasebeci maaşları  devlet memuru olarak çalışıyorsanız 2500 Türk Lirası’dır. Özel sektörde çalışıyorsanız çalıştığınız şirkete göre 2100 Türk Lirası ile 9000 Türk Lirası arasında bir miktar kazanabilirsiniz. Eğer kendi iş yerinizi açarsanız işlerinizin de iyi gitmesi halinde çok daha büyük paralar kazanabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Merhaba ben zarife 34 yaşındayım iş arıyorum personel yemek pişirme olsun temizlik olsun ve buna benze bir çok iş yapabilirim işe çok ihtiyacım var Rus uzbek kırgız mutfağından bilgim var Türk yemeklerini güzel yaparım ,üç çocuğum var ikisi öğrenci biri küçük masraflarını karşilamam lazım yardımcı olursanız çok memnun olurum ,şimdiden teşekkür ederim .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu