Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri 2023

müzik dinleyerek para kazanmak

Müzik dinleyerek para kazanma siteleri ile radyo veya şarkı dinleyerek para kazanabiliyorsunuz. Farklı alternatif sunan bu sitelerde sadece müzik dinlemek değil, şarkı üretmek, çeviri yapmak, enstrüman çalmak gibi seçeneklerde bulunuyor. İnternet hayatımızı her gün biraz daha kolaylaştırırken, beraberinde yeni iş fırsatları da yaratmaktadır. İnternetten para kazanma dendiğinde akla ilk web yazılım, web tasarım gibi meslekler gelse de, herkesin kendi yeteneğine uygun para kazanma modelleri bulunmakta.

Bugün sizlere internetten para kazanma yollarından birini anlatacağız. Hem de oldukça eğlenceli yöntemlerden birini; müzik dinleyerek para kazanmak. İlk duyulduğunda kulağa fantastik gelse de internetten hem müzik dinleyip hem de para kazanmak mümkün. İster evde, ister yolda, ister okulda yani bir mekana bağımlı kalmadan yapabileceğiniz bir ek iş fırsatı.

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

İnternet dünyası yeni imkanlar kadar yeni rakiplerde doğurur. İnternette her kategorideki hizmet kendi rakipleri ile baş etmek ve öne çıkmak zorunda. Bu rekabet sanat ve müzik hizmeti sunan siteler arasında da geçerli.

Kimi müzik siteleri bu rekabette öne çıkmak için, gelirini dinleyici ile paylaşma modeline gider. Kar payını düşürüp, kendi trafiğini arttırır, hem de sizin kazanmanıza imkan tanır. Yani iki taraf içinde kazandıran bir politika uygularlar.

Müzisyen ve sanatçılar albüm ve ya kliplerini çıkardığı zaman bu sitelere de yüklerler. Bu sitelerde o şarkıları sizin incelemenize sunarlar. Sizin de yapmanız gereken o şarkıyı dinlemek, yorumlamak, incelemek. Bu şekilde klibin, radyonun, müziğin etkileşimini arttırıp, daha fazla kişiye ulaşmasını sağlıyorsunuz.

Bu eğlenceli işe başlamak için öncelikle güvenilir siteleri bilmeniz gerekmektedir. Güvenilir olması önemli çünkü dinleyicilere ödeme yapmadan piyasadan ayrılmış pek çok site örneği bulunmakta. Bundan dolayı size güncel ve güvenilir, para kazandıran sitelerden bazılarından örnekler vereceğiz. Ama bu sitelere dair ödeme yöntemleri ve kullanıcı yorumlarını kendinizde incelemenizde yarar bulunmakta.

Music Xray

Amatör ve profesyonel müzisyenlerin sıkça müzik yüklediği en popüler sitelerden biridir. Geçtiğimiz yıl hizmete başlayan Music Xray, şu an en güvenilir platform olarak öne çıkmakta. Çalışma yöntemi oldukça basittir. Hesap açıp müzik zevkinize dair bilgileri girmeniz gerekmektedir. Ardından yeni isimlerin ve grupların şarkılarını dinleyerek sizden tarafsız bir değerlendirme yapmanız istenir.

İncelediğiniz her şarkı için 0.10 $ ödeme yapmaktadır. Sitenin para çekmek için belirlediği limit 20 $. Yani 200 şarkı dinleyerek ortalama 120 TL para kazanabilirsiniz.

RaidoEarn

RaidoEarn diğer sitelerden biraz daha farklı olanaklar sunmakta. Diğer sitelerde olduğu gibi müzik dinleyerek para kazanabildiğiniz gibi, web sitesi sahibi olarak da para kazanabilirsiniz. Web sitesi sahibi olarak kazanmanız için, size verdikleri Api numarasını sitenize entegre ederek, sitenize radyo ekliyorsunuz. Sitenizden radyo dinlendikçe kazanıyorsunuz.

Normal dinleyici olarak para kazanmak için, üye olduktan sonra sitedeki radyo kanallarını dinliyorsunuz. Dinlediğiniz her 15 dakika için puan kazanıyorsunuz. Ödemeler PayPal veya Bitcoin olarak yapılmakta.

Uniquerewards

Uniquerewards para kazanmak için radyo dinlemek, video izlemek, anket doldurmak gibi seçenekler sunan sitelerden biridir. üye olduktan sonra, birçok radyo kanalı göreceksiniz. Bu kanallardan uygun bulduklarınızı dinledikçe para kazanabilirsiniz. Site puanlama sitemiyle çalışmaktadır. Biriktirdiğiniz puanlarınız 20 $’a tekabül ettiğinde, paranızı çekebilirsiniz.

Cash4Minutes

İnternet radyoları, dinleyici çeşitliliğini arttırmak için bu siteye yayınlarını koyarlar. Sizde bu radyoları dinleyerek para kazanırsınız. Sitede hangi radyodan ne kadar kazanabileceğiniz bilgisi bulunmakta. Bu bilgilere bakarak, dinlemek istediğiniz radyoyu seçebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Siteye ulaşmak için tıklayınız.

Hit Predictor

Piyasaya yeni giren müzisyenler yüksek hit ile girmek için buraya şarkılarını yükler. Hit Predictor iki türlü kazanç yöntemi sunmaktadır. Birincisi müzik dinleyerek kazanç sağlamadır. İkincisi ise, dinlediğiniz müziği değerlendirecek anketlere katılarak.

Puanlama sistemiyle çalışan site, her dinleme için ilk etapta 3, sonra 5 puan vermektedir. Biriken puanlarınız oranında farklı hediyeler seçebilirsiniz.

Research.Fm

Site sizden şarkılara dair fikirlerinizi objektif biçimde yansıtmanızı ister. Çünkü birçok radyo ve sanatçı bu site verileri üzerinden sanatçı ve şarkı seçimi yaparlar.

Site size düzenli olarak kısa şarkılar gönderir ve dinleyip oyladığınız her şarkı için puan verir. Biriktirdiğiniz puanları amazon hediye kartınıza yükler. Kartta biriken kazancınızla Türkiye üzerinden de alışveriş yapabilmeniz mümkündür.

RadioLoyalty

Site sadece müzik değil, aynı zamanda video izleyerek de para kazanmanızı sağlamaktadır. İzlediğiniz klip veya dinlediğiniz müziğe göre puan kazandırmaktadır. Bu puanları hediye çeki olarak kullanabildiğiniz gibi, dilerseniz de banka hesabınıza aktarabilirsiniz.

Welocalize

Sitede hem şarkı dinleyerek hem de şarkı çevirisi yaparak para kazanabilirsiniz. Üye olurken girdiğiniz bilgilere göre, ilginizi çekebilecek müzikler yollamakta. Siz de o müzikleri dinleyip değerlendiriyorsunuz. Birçok dilde yayın yaptığı için, yabancı diliniz varsa, bir şarkı çevirisinde ortalama 4$ kazanabilirsiniz.

PlaylistPush

PlaylistPush şarkı dinleme ve şarkı indirme işlemi yapılabilmekte. Bu işlemlere göre, her şarkı için 0.10-0.20 $ arasında bir ödeme yapmakta. Ama sitenin para kazandırmak için belli şartları bulunmakta. Deezer, Aplee Music veya Spotify gibi platformlarda en az 400 takipçisi olan bir çalma listesine sahip olmanız gerekmektedir. Takipçi sayınız arttıkça, kazanma şansıda artmakta.

Earnably

Earnably de birçok para kazandırma yöntemi sunan sitelerden biri. İster video izleyerek, ister radyo dinleyerek, isterseniz de anketlere katılarak para kazanabilirsiniz. Site 5 dakikalık radyo dinlemesi için 30 puan vermekte. 500 puan biriktirdiğinizde 5 $ kazanmış sayılıyorsunuz. Ödeme alabilmek için 5 $ alt limite ulaşmanız gerekmekte. Bu parayı ister Amazon çeki isterseniz Bitcoin, isterseniz de steam olarak alabilirsiniz.

Para kazandıran bu müzik siteleri, anlaştıkları radyo ve sanatçıların müziklerini ön plana çıkarmak için bu yöntemle çalışmaktadırlar. Ülkemizde yeni yeni tanınan bu para kazanma yöntemi özellikle Avrupa’da yaygın kullanılmaktadır. Müzik dinlemeyi seven biriyseniz, yukardaki yöntemleri kullanarak, üye olabilir ve her ay biriktirdiğiniz puanlarla hediyeler kazanabilir veya paranızı nakit olarak alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu