Ne Alıp Satabilirim 2023 Yılı Ürün Tavsiyeleri

ne alıp satabilirim

Günümüzde para kazanmak için ticarete atılmak pek çok kişinin alternatif olarak düşündüğü bir şey. Girişimci ve yenilikçi bir atak yapmak isteyen herkes bu yöntemi düşünebilir. Ama bu işe atılırken dikkat etmeniz gereken önemli konular var. Öncelikle herkesin çok ihtiyaç duyduğu ve kesin olarak satılır diye düşünülen bir ürün bulmak bu konudaki tek çözüm değildir.

Çünkü aslında serbest piyasa ekonomisinde önemli olan konu, insanlara neye ihtiyacı olduğunu söylemektir. Yani bu ekonomik sistemde aslında insanlar ihtiyaç duydukları şeyleri almaz. İhtiyaçlar toplum tarafından genel olarak belirlenir. Eğer siz eski bir ürünü yenilikçi bir tasarımla sunarsanız ya da kolay bulunamayan bir ürünü daha rahat bir şekilde pazarlayabilirseniz bu sizin için önemli bir avantaj olur.

Ürünleri Yeniden Tasarlamak

İnternet üzerinden, herhangi bir şey alıp satmaya karar verirseniz size bazı ürün listeleri önerilebilir. Ama dikkat etmeniz gereken şey sayılan ürünlerin hepsinin yenilikçi bir şekilde ortaya konulabileceğidir. Bu konuda devreye satacak olan kişinin yaratıcılığı girer. Eğer yaratıcılık ve yenilik konusunda yeterince başarılı olursa satacak olan kişi çok daha başarılı olur. Ticaret hayatına girmek isteyen kişi kesinlikle yenilikçi ve yeterince girişimci olmalıdır.  Ayrıca çözümleme ve belirleme yeteneğine de sahip olmalıdır. Genel olarak toplumsal koşullara dikkat ederek kimlerin hangi ürünlerle ilgilenebileceği konusunda başarılı bir belirleme yapabilmelidir. Yani bu işe girmek isteyen herkes öncelikle ayrıntılı bir hazırlık ve ön inceleme yapmalıdır.

İlginizi çekebilir: Girişimci iş fikirleri

Müzik Aleti

Herhangi bir müzik aleti çalmaya başlayacak olan birisi hemen bir müzik aleti dükkanı bulamayabilir. Eğer bu işin ticaretine girişmek isterseniz öncelikle satın alacak kitle konusunda bir çalışma yapmanız gerekiyor. Mesela mevcut müzik kursları ya da okullarıyla iletişime geçip bir araştırma yapabilirsiniz. Potansiyel müşteri kitlesine ulaşınca işiniz daha rahat olacaktır. Tabi ki aynı zamanda müzik aletini üretenlerle de bir iletişim kurmanız gerekiyor. Gereken çalışmaları tamamladıktan sonra size gerekli olan şey iyi bir web sayfası düzenlemek. gerekirse video ve görsellerle başarılı bir web sayfası kurarsanız işiniz daha rahat olur.

Yapışkanlı Kara Tahta

Günümüz yenilik ve hız çağıdır. Artık yazı tahtaları da sadece okul ve kurslarda kullanılmıyor. Mutfaktan ya da evin diğer bölümlerinden tutun da hemen her yerde bir yazı tahtasına ihtiyaç duyulabilir. Ancak bu durumda tahtaya ihtiyacı olan herkes duvara bir kara tahta monte etmek istemez. Yapışkanlı kara tahta ya da yazı tahtası çok daha pratik bir çözümdür. Yine gerekli ön çalışmayı tamamladıktan sonra bu işin ticaretine girebilirsiniz.

Ayakkabı Zinciri

Özellikle kışın zor geçtiği ve de karlı iklimlerde kışın yolda yürümek zorlaşır. Aslında bazen daha ılıman iklimlerde bile kışın yerlerin buz tuttuğu görülebilir. Böyle durumlarda herkesin evinde bulunmayan ürünlerden birisi de ayakkabı zincirleri. Siz de bu ürünleri pazarlayan etkileyici bir sistem ve web sitesi kurabilirseniz başarılı olabilirsiniz.

Bebek Koltuğu

Bebek sahibi olanlar için önemli bir ihtiyaç olan bebek koltuğu ticareti de gelecek vadeden ürünler arasında. Hem bebekler hem de çocuklar için önemli bir ihtiyaç olduğu için çok sayıda talep oluyor.

Akıllı Telefon

Bilindiği gibi kredi kartı ile taksite bir sınır getirildi. Eğer yetkili bir telefon bayisi ile görüşürseniz ve de anlaşabilirseniz akıllı telefon alıp satmak iyi bir ticari girişim olabilir. Satıcılara senet karşılığı olacak şekilde uzun vadeli taksitlendirme ve ödeme planı yaparsanız akıllı telefonlarınıza fazlasıyla alıcı bulabilirsiniz.

Cep Telefonu Aksesuarı

Cep telefonları aksesuarları her geçen gün gelişen ve değişen bir ticari alan. Bu konudaki yenilikleri takip eder ve de potansiyel müşteri kitlenizle iyi bir iletişim kurabileceğiniz bir e-ticaret sitesi kurabilirseniz bu konuda da başarılı olabilirsiniz.

Saat

Saat ticareti her zaman önemli bir ticari alan olmuştur. hemen her kadın ve her erkek şık bir saat satın almak ister. Eğer lisanslı ve orijinal markalarla anlaşır ve etkileyici bir web sitesi tasarlarsanız saat ticareti yaparak para kazanabilirsiniz.

Bebek Arabası

Bebek arabası yeni çocuk sahibi olan herkesin ihtiyacı olan bir şey. Ayrıca çok fazla çeşidi var ve de her geçen gün bu konuda yeni bir tasarım üretiliyor. Eğer potansiyel kitlenizle iyi bir iletişim yolu bulabilirseniz bu konuda da başarılı olmanız mümkün.

Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Günümüzde yenilenebilir enerji önemli bir araştırma konusu haline geldi. Yüksek faturalar ve de enerji tasarrufu konusundaki bilinçlilik, yenilenebilir ısıtma ve soğutma sistemlerine ilgiyi arttırdı. Bu sistemlerin nasıl kurulduğu ve pazarlandığı konusunda bir araştırma yapar ve de sistemle ilgili yeterli bilgi verecek etkileyici bir sanal sistem kurabilirseniz bu işin ticaretine girebilirsiniz.

Mobilya

Belki pek çok ünlü mobilya markası varken size mobilya satmak uygun bir fikir gibi gelmeyebilir. Ama reklam ve de büyük markaların yüksek fiyatlarını göz önünde bulundurursanız bu konuda başarılı olmanın imkansızolmadığını fark edebilirsiniz. Eğer işinde başarılı bir tasarımcı ve de marangozla anlaşır ve doğrudan kendi ürettiğiniz ürünleri satışa sunabilirseniz mobilya satmak sizin için karlı bir işe dönüşebilir.

Saç ve Sakal Bakım Ürünleri

Saçlar, kirpikler ve sakallarla ilgili bakım ürünlerine her zaman ihtiyaç duyulur. Eğer organik ürünler üreten üreticilerle görüşür ve bu konuda ihtiyaç duyan kitleyle iletişime geçme yolları kurabilirseniz bakım ürünleri satmak size para kazandırabilir. Hem kadınlar hem de erkekler artık çok daha bakımlıdır ve de bakım ürünleri konusunda araştırma yapmaktadır.

Kitap

Kitap satan pek çok site varken siz de kitap satarak para kazanabilirsiniz. Mesela genç nüfusun çok olduğu yerlerde test kitabı, çocuk kitabı ve de roman ve hikaye kitabı satma işine girebilirsiniz. Ayrıca ikinci el kitap alımı ve satımı işine girerseniz de başarılı olabilirsiniz.

Spor Malzemeleri

Sanal ya da doğrudan satış yapacaksanız önemli olan konu daha önce de değindiğimiz gibi potansiyel kitlenizle iletişime geçmektir. Eğer dükkan açacaksanız mesela spor yapmaya uygun yaş grubunun çok olduğu bir yer seçebilirsiniz. Öte yandan internet üzerinden satış yapmak isterseniz de spor malzemeleri üreticileri ile ilişkiye geçebilir ve de bir pazarlama sistemi geliştirebilirsiniz.

Oyuncak

Oyuncak konusu her zaman ihtiyaç duyulan bir alandır. Artık çocuklar özellikle masal kahramanları ve de çizgi film kahramanlarının oyuncaklarına ilgi gösteriyor. Üstelik bu konuda çok sayıda bağımsız üretici de bulunuyor. Masal kahramanları konusunda lisanslı ürünler satabileceğiniz bir sistem düşünmelisiniz. Ama evde kendisi oyuncak üreten kişilerle iletişime geçerseniz de bir fark yaratabilir ve başarılı olabilirsiniz.

Otomobil Aksesuarı

Bizim ülkemizde aranan her türlü otomobil aksesuarı bulunmuyor. Yurt dışında getirilen ve de talep gören aksesuarlar konusunda bir araştırma yapıp bu işe girebilirsiniz.

Temizlik Ürünleri

Daha ekonomik ve de yüksek fiyatlı markalarla aynı içeriğe sahip olan temizlik malzemeleri ticareti herkese para kazandırabilir. Tüketicilerin bu konuda daha bilinçli olduğunu gözeterek bu işe girebilirsiniz.

Deri Ceket

Orijinal tasarımlı ve şık bir deri ceket hem kadınlar hem de erkekler için özel bir ihtiyaçtır. Siz de bu işe girerseniz oldukça karlı bir işte başarılı olabilirsiniz.

Konserve

Konserve uzun bir süre bozulmayan bir gıda ürünü olduğu için genelde satışı para kazandırır. Özellikle sporcular konserve balık gibi ürünleri çok sayıda satın alır. Yukarıdaki ürünlerin ticaretine girmek isterseniz önemli olan konunun eğer satış mağazası açacaksanız potansiyel müşterilerinize yakın bir yerde açmak olduğunu bilmeniz gerekir. Web sitesi ile satış yapacaksanız tasarım ve SEO konusunda özenli bir çalışma yapabilirsiniz.

Bunlara da bakın:

Pazarda ne satabilirim

Para kazandıran en iyi sektörler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu