Norveç İş İlanları ve İşçi Alımları 2021

Norveç diğer Avrupa ülkelerine göre en çok işçi alımı yapan ülkedir. Gelir seviyesi yüksek olsa da iş gücü bakımından çok sıkıntı yaşanan bir ülkedir, bu nedenle Norveç yabancı personel alımlarına başlamıştır. Norveç donanımlı işçileri daha çok tercih etmektedir. Norveç işçi alımlarında en çok tekstil, alt yapı ve inşaat sektörü yer alıyor. Çalışanlara dolgun maaş sunan Norveç aynı zamanda işçi haklarını da koruduğundan çok sık tercih ediliyor. Norveç’te genç nüfus azalıp yaşlı nüfus arttığı için ülke genç personelleri ihtiyaç duyuyor.

Norveç işçi alımı

Norveç İşçi Alımları 2020

Norveç’te iş bulup yepyeni hayat kurmak isteyenlere farklı alternatifler sunuluyor. Her yıl onlarca insan Norveç’te iş ilanlarına başvurarak çalışma izni almak için uğraşıyor. Norveç, gelir seviyesi oldukça yüksek olduğu için geçim sıkıntısı nedir bilmeyen ve göçmen işçilere de bu sıkıntıyı göstermeyen bir ülkedir. Sağlamış olduğu olanakları ile Avrupa’nın en çok işçi alımı yapan ülkesidir. Norveç, çok sayıda sektöre kapı açtığı için sosyal medyada da televizyon haberlerinde de en çok takip edilen ülkedir. Türkiye’ye yakın olduğu için Türklere daha cazip geliyor.

Norveç belli aralıklarda İŞKUR’dan personel talebinde bulunuyor. İŞKUR’da bu talep doğrultusunda iş için başvuru yapanları Norveç’e yönlendiriyor. Vasıflı ya da vasıfsız olmanızın çok önemi yok. Norveç’te çalışmak isteyen personeller çalışma vizesi yerleştirerek ülkeye gidiyor ve dolgun maaşlar ile iyi işlere yerleştiriliyor. Norveç’te yayımlanan iş ilanlarını görmek için internet sitelerini araştırabilir veya konsolosluğu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Norveç’te Çalışmak ve Oturmak İçin Gerekli Şartlar

 • İşçi başvurusunda bulunmak için en az meslek lisesi mezunu olmak veya dengi bir okulda 3 yıllık mesleki eğitim almış olmak gereklidir.
 • Uzman eğitimli kriterlerine alternatif olarak özel – vasıflı – kalifiye kriterler de Norveç işçi alımları için geçerli olmaktadır.
 • Öğretmenler, Dini liderler ve mutfak personeli için daha özel ve daha sıkı kurallar geçerli olmaktadır.
 • Norveç’te iş ilanlarına başvurabilmek veya oturma izni alabilmek için istenen pozisyona uygunluk gerekmektedir.
 • Ve tabiki de, Norveç’te Çalışmak ve Oturmak için gerekli olan tüm şartları en doğru ve en güncel haliyle Norveç konsolosluklarından öğrenirsiniz.

Norveç işçi alımlarına başvurabilmek için erkek adayların önünde askerliğe dair bir engelin bulunmaması gerek. Askerliği tamamlamış ya da askerlikten muaf olmak iş şartları arasında aranan bir kuraldır. Tüm bu şartları taşıyorsanız geç kalmadan Norveç işçi ilanlarına başvurup yepyeni bir hayat kurabilirsiniz. Başvuru ilanları yayınladığı zaman başvurunuzu yapabilirsiniz.

Norveç, işsizlik sıkıntısı çekmeyen ancak iş gücüne sahip olmayan bir ülke olduğu için sürekli göçmen işçi talebinde bulunmak zorunda kalıyor. Özellikle Türkiye’den yoğun miktarda işçi Norveç’e hayat kurmaya gidiyor. Ancak Norveç de diğer ülkelerde olduğu gibi her önüne geleni ile almıyor. Başvurunuz doğrultusunda önce sizi araştırıyor ve şartlara uygun iseniz işe alınıyorsunuz. Her yerde olduğu gibi Norveç’te de önceliği okul bitirmiş diploma sahibi insanlar alıyor. Sonrasında vasıfsız elemanlar tercih ediliyor. Yani, diplomanız ne kadar yüksekse şansınız da bir o kadar yükseliyor. Bununla beraber ağır suç işlemiş eski hükümlü bireyleri Norveç listenin sonuna bırakıyor. Tecavüz, görevi kötüye kullanma, gasp, hırsızlık, sahtekarlık, dolandırıcılık gibi suçları işlemiş bireyler her ne kadar beraat etmiş olsa da son sıralarda tercih ediliyor. Bunların dışında hafif suç ile hapis cezası alan bireylerin şansı biraz daha yükseliyor.

Norveç İş İlanlarına Nasıl Başvurulur?

Öncelikle başvuru formlarının doldurulması gerekmektedir. Çalışma ve oturma izinlerinin alınmış olması ve bu izinlerden sonra iş başvurularının yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan Norveç iş başvurusu formu içerisinde yazılı iş teklifi veya başvuru sahibi tarafından imzalanmış olan iş kontratı. Alınan eğitimler ile ilgili belgeler detaylı şekilde dosyada bulunmalıdır. Ayrıca alınan eğitimin dereceleri ve başarı sırası da belirtilmelidir. İş yaşamındaki tüm profesyonel tecrübeler ve iş kariyerleri de belgelerde bulunmaktadır. Bu belgeler resmi belge niteliğinde olmalı ve çalışılan yerlerin onayı da bulunmalıdır. Norveç iş ilanları için kariyer.net, yenibiris.com gibi ilan sitelerini takip edebilirsiniz. Aşağıdaki yorum bölümünden meslek bilginizi ve yapmak istediğiniz işleri yazabilirsiniz.

E-Devlet Onaylı Meslek Kursları


65 Yorum

 1. Osman dedi ki:

  Merhaba ben Osman gemi inşa teknikeriyim 2 yıllık bartın universitesi mezunuyum tersan tersanesinde çalışıyorum yaptımiz bütün gemiler Norveç gemileridir. Kendimi geliştirmek için Norveç te çalışmak istiyorum teşekürler.

 2. İrfan surek dedi ki:

  Merhaba ben elektrik konusunda tecrübeliyim 10 yıllık çalışma deneyimim var ustalık belgesi ve usta öğretici belgem var ayrıca meslek lisesi elektrik mezunuyum vede 2 yıllık biyomedikal cihaz teknolojisini bitirdim

 3. Kenan dedi ki:

  Merhabalar ben kenan.ustalık belgesi İnsaat kalıp ustasıyım, e sınıfı ehliyet src 3 src5 pisikoteknik belgem, gemi adamı gemici belgem vardır. 1982 doğumlu ve seyehatte bir sıkıntım yoktur.

 4. köksal aslan dedi ki:

  merhabalar ben 39 yaşındayım pide pizza ustasıyım 12 yaşıdan beri mesleliğin içindeyim işimde dürüst disiplinli dinamik ve fuul çalışıyorum norvecte çalışmak istiyo @rum izmirliyim

 5. Fatma dedi ki:

  Merhaba ben fizyoterapistim norveçte çalışmak istiyorum

 6. HAKKI YAZAREL dedi ki:

  20 Yıldır özel sektörde elektrikçi ve teknik servis şefi olarak çalışmaktayım. Çocuklarıma iyi bir gelecek için yurt dışı iş bakmaktayım.

 7. Mehmet Aktürk dedi ki:

  merhabalar adım mehmet 2003 den beri serigrafi baskı operatörü olarak çalışmaktayım. ( serigrafi baskı; cam ve porselen üzerine farklı desenlerini sulu çıkartma ile yapılmasıdır) uygun bir iş imkanı olursa norveçte çalışmayı çok isterim saygılar..

 8. Eyup işler dedi ki:

  Merhaba ben ince işler usataiyim alçı boya dış çepe montajlama dekarayız işleri 25 yılık tecrübem var

 9. Bırol yazar dedi ki:

  Merhabalar adım bırol 10 yıldır erkek kuafor um ve guvenlik elemanı gıda yaptın norvecte calısmak ısterım

 10. bayram dedi ki:

  işçi olarak gidilebilir ülkeler hangileri ve nasıl başvurabilirim
  yardımcı olursanız sevinirim
  mesleğim alçı boya 25 yıllık ostayım rusya azerbaycan bulgaristanda çalıştım

 11. Aydin usta dedi ki:

  Slm nasılsınız ben aydin usta pide ustasıyım dubai irak libya çalıştım türkiyede yasiyorum wabsat

 12. Cengizhan Yeşiltepe dedi ki:

  Merhaba biyomedikal mühendisliği ve elektrik elektronik mühendisliği mezunuyum. İyi seviyede İngilizce biliyorım. Bu bölümdeki iş imkanlarına açığım saygılar…

  1. ERDAL dedi ki:

   muhasebeciyim aynı zamanda SAP programı konusunda uzmanım. fakat diğer işlerde de çalışabilirim. balıkçılık, temizlik vb.

 13. Mustafa dedi ki:

  Merhaba her türlü koşulda ortamda çalışabilirim saygılar…

 14. ahmet rıza dedi ki:

  şehir dediğin için olabilir

 15. GÖKHAN DEMİR dedi ki:

  Yeni mezun matematik öğretmeniyim vasat derecede ingilizcem var iş varsa çalışırım

 16. Zafer dedi ki:

  Merhaba Norveç te herhangi bir inşaat şirketinde uzun süre çalışmak istiyorum mesleğim duvar boya badana marangoz ve şoförlük rusya Cezayir ve katar da çalıştım pasaport hazır vasıfsız da çalışabilirim

 17. Hasan dedi ki:

  Tarih ogretmeniyim. İş arıyorum. Farklı sektörlerde de çalışabilirim

 18. Orhan dedi ki:

  İsmim Orhan kuaförüm şuanda kendime ait bir isletmem var Norveç te işçi veya işletme ortaklığı tekliflerine açığım teşekkürler

  1. Abidin şener dedi ki:

   7 yilik erkek kuaförü yurtdışına da çalışmak istiyorum

 19. Ahmet Demir dedi ki:

  Uluslararası Ağır Nakliyat Şoförüyüm
  Tır-Çekici Lowbet

 20. Servan dedi ki:

  Ben servan iş arıyorum elektirik ve elektronik lisesi mezunum bide alüminyum doğrama ve dış cephe kaplama ustasıyım

 21. Sefa dedi ki:

  Meslek alanım / ELEKTRİK – ELEKTRONİK TEKNOLOJİ ALANI , Elektrik – Elektronik teknisyenim meslek becerim vardır, ayrıyeten CE sınıfı ehliyetim var, bekarım, yaşım 23. Boy, 1,85 kilo, 80 . Yurtdışınca çalışmamı engellicek hiçbir kusurum yoktur.pasaport işlemlerim şahsım tarafından karşılanacaktır. Not : memleketimde iş yok. YOZGAT/MERKEZ

 22. Ahmet Yıldırım dedi ki:

  Ben ahmet Yıldırım konyada yaşıyorum ve yer önemli değil bir senedir evliyim ve çok zor durumdayım acil işe ihtiyacım var yardımcı olursanız çok sevinirim

 23. Murat katanalp dedi ki:

  20 yılında beri seramikçi kalebodur usta gitmek isterim

 24. Rıdvan dedi ki:

  Şu tesisatçısı ustasıyım ayriyettenbe iş makinası operatörüyum belgelerin vardır ehliyetin vardır

  1. pompacı sülo dedi ki:

   merhaba yarın gelin başlayın

 25. recep dedi ki:

  merhaba ben agac işi marangoz işi yapiyorun

 26. can dedi ki:

  rüya şehir norveç =) beni alması için hiç bir sebeb yok , belki birisi elimizden tutar diye de ümit etmiyor değiliz =)

 27. Akın dedi ki:

  Merhaba İnşaat demirci ustasıyım 17 yil yurt dışı iş arıyorum kosova kazakistan da çalıştım smsn

 28. Hikmet dedi ki:

  Merhabalar ben vasıflı usta gemici usta makinacıyım,ayrıca balıkçı gemilerinde çalıştım yani denizle ilgili her türlü işte ustayım vasıfsıs olarakta her türlü işlerde görev yapabilirim, yeşil pasaportumda mevcuttur, yani yury dışı seyehat engelim yok istenilen zamanda gelebilirim norveçte çalışmayı isterim, talep olursa lütfen bana ulaşın teşekkürler

 29. Hüseyin Ergin dedi ki:

  Merhaba ,10 yıldır kenet çatı, panel, trapez çatı ve cephe kaplama işi yapıyorum yurtdışında çalışmak istiyorum ayrıca vasıfsız olarak da çalışabilirim.

 30. Turan sarı dedi ki:

  İnşaat kalıp ustasıyım daha önce yurt dışında norveçte çalışmak istiyorum

 31. Akın dedi ki:

  İnşaat demirci ustasıyım kazakistan ve almanyada çalıştım ustalık ve kalfalık yaptım 17 yıl

  1. Ahmet bașer dedi ki:

   Mrb ben ahmet sağlik memuruyum norveç de çalișmak istiyorum

 32. Ali akarsu dedi ki:

  Slm su tesisat ustasıyım tüm belgeler var ve ayriyeten tır şöförüyüm norveç te çalışmak istiyorum saygılar sunuyorum

 33. İhsan Biter dedi ki:

  Merhaba 26 yaşımdayım eczacılık diplomamı var ayrıca profesyonel aşçıyım norveçe göç edip çalışmak istiyorum şimdiden teşekkürler

 34. Yaşar GÜNEY dedi ki:

  Selam Yaşar Güney
  Oto mekanik ustasıyım Utalık ve Usta eğiticilik belgem var
  Ford teknisyeniyim eğitim sertifikalarım var
  Huyundai teknisyeniyim eğitim sertifikalarım var
  Seme ve Lamborgin teknisyeniyim İtalyada eğitim aldım sertifikalarım var
  Şuan kendi tamirhanemde çalışıyorum kazandığım para yetersiz o yüzden yurtdışı iş arıyorum

 35. Gökhan Gündüz dedi ki:

  Kuyumcu imalat işinde lazer kaynak lazer kesme lazer markalama ustasıyım yardımcı olursanız sevinirim yaş 24

 36. Ahmet Evren Demir dedi ki:

  Ahmet ben 40 yaşındayım, 18 yıldır türkiyede hizmet, soğuk satış ve sıcak satış branşlarında calışmaktayim.. Önlisans iklimlendirme soğutma mezunuyum ayrıca lisans işletme mezunuyum. Ağır vasıta ehliyetim var. İskandinav ülkelerinde calışmak istiyorum mümkün olursa aile’mide götürmek istiyorum.

 37. Fatih Hüseyin Tuyun dedi ki:

  Selam, elektrik teknisyeniyim. Uzun süre gıda (kahve) sektöründe görev aldım. Espresso makineleri konusunda 10 yıla yakın tecrübeye sahibim. Mesleki birikimim kahve makineleri uzmanlığı üzerine. Dünyaca ünlü iki İsviçre markasının kahve makinelerine dair teknik servis hizmeti verdim. Türkiye’de pek olmasa da Norveç ve diğer Avrupa ülkelerinde mesleki alanıma dair iş fırsatları olduğunu biliyorum. Amacım yurtdışında çalışarak aile ekonomisine katkımı artırmak, ayrıca dil öğrenmek ve çocuklarımın eğitimlerini Norveç’te sağlamak. Umarım hedeflerime dair çabalarım bir karşılık bulur. Çünkü sevdiğim ve alanımda uzman olduğum işimi yapmak şahsımı ziyadesiyle mutlu edecektir…

  Saygılarımla.

 38. Kenan dedi ki:

  İyi bir hayat sürmek için norveç de çalışmaya ihtiyacım var. Ne iş olsa yaparım. 29 yaşındayım.

 39. Ali dedi ki:

  Adım Ali 20 yaşımdayım Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Bölümü Lise mezunuyum meslek olarak Klima işiyle uğraşıyorum Kalfa olarak Tesisat işini de yapabilirim aynı zamanda şoförlük yapmışlığım var en son olarak Vasıfsız Petrol işçisi bile olurum daha önce bi süre zorunlu olarak çalıştım.

 40. mehmet dedi ki:

  merhaba ben 30 yaşındayım lise mezunuyum elektrik işlerinden anlıyorum ve aynı zamanda özel güvenlik görevlisiyim bana uygun iş arıyorum

 41. Egemen dedi ki:

  Selam ic mimarim ingilizce konusma okuma yazmam var insaat sektorunde 5 yillik calimisligim var Azrbeycanda insaat sirketinde callismak istiyorum30yasindayim yardimci olursaniz sevinirim

 42. Egemen dedi ki:

  Selam ic mimarim yabanci dil ingilizce konusma okuma yazma biliyorum Norvecte insaat sirketlerinde calişmak istiyorum 5 yillik tecrubem var 30 yasindayim yardimci olursaniz sevinirim.

 43. ibrahim dedi ki:

  kalite kontrol teknisyeniyim mesleki 10 yılın üzerinde mesleki tercübem vardır yurtdışında çalışmak istiyorum

 44. Abidin şener dedi ki:

  Erkek kuaför ve usta Norveç te iş istiyorum deneyimli yim

 45. Deren özkan dedi ki:

  Ben deren sertifikasız temizlik işçisiyim iss temizlik şirketinde çalıştım.engelli bir kızım var iş arıyorum.evliyim 48 yaşındayım.

 46. Mesut Demirbilek dedi ki:

  Elektrik Elektronik teknisyeniyim işimde
  4 yıllık tecrübeliyim yurt dışı işi arıyorum

 47. mehmet dedi ki:

  Merhaba ben sivil havacılık mezunuyum.Sektörde deneyimim var.Ayrıca truzim sektörü restaurant ve cafee sektörünün her kademesinde deneyimim var. Yardımcı olursanız sevinirim TEŞEKKÜRLER…

 48. Ercan dedi ki:

  Ben inşaat ustasıyım demir ve kalıp benim işim sentifikam da var çocuklarım iyi bir gelecegi hak ediyor onlar için baş vurdum sizden destek bekliyorum ,,,…

 49. murat dedi ki:

  slm meslek ögrenmek istiyorum .iş arıyorum …..acil yardımcı olursanız minnettar olurum saygılar konya akşehirliyim…..

 50. ünsal sonkaya dedi ki:

  selam ben beşiktaş zorlu center restaurant happy moon-s servis elemanı garson lokantalarda otel ve diger hizmet yerlerinde salon ne masayı düzenleyen misafırı karşılayan uzun süre ayakta çalışabilecek kadar bedence saglam ve daynıklı güler yüzlü saygılı. dikkati temiz titiz ve düzenli kimseler olmalar gerekir bu meslegin 5 yılık hizmet verdim ukrayna rusya almanya norveç fransa italya romanya bu ülkelere gitmek istiyorum istanbul sultangazi oturuyorum

 51. Ramazan dedi ki:

  Merhaba 22 yıllık tekstil ustasıyım makina dikiş ustası olarak çalışıyorum her türlü kıyafeti dikiyorum ve bende norvece gitmek istiyorum lütfen banada bir yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

 52. FIRAT YAKIN dedi ki:

  Merhaba ben mermer fayans boya ve soguk demir ustasiyim. Gazalti ve elektrik kaynagida yapiyorum. Yurtdisi isi ariyorum.

 53. cetin dedi ki:

  slm norveçte calısmak istiyordum
  kalifer kazan ateşcisi sertifikam var +sofor ehliyetim var E+A 2 motor kurye ehliyetim var ben kamuda temizlik gorevlisiyim saygılarımla

 54. Cengiz dedi ki:

  Slm 25 yıllık çelik imalat çelik montaj mekanık montaj ve demirdoğrama ustasıyım!iyi derecede projem var myk var yurt dışı deneyimim var!yurtdışı işi arıyorum!

 55. Hamza aykanat dedi ki:

  eskuvator oparatoruyum nasil gide biliriz bilmiyorum yardimci olabilirmisiniz

 56. Recep dedi ki:

  Merhaba ben 12 yıldır truzime çalışıyorum restaurant chief veya Waiter olarak gitmek istiyorum yabancı dil ingilizce ve rusça hakimim bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

 57. Bilal eyidogan dedi ki:

  Tunel sektorunde calismaktayim is makinasi oporotoruyum roder foklif manutu ve agir vasita soforuyum

 58. Salih ak dedi ki:

  Merhaba uzun zamandır Norveç te çalışmaya gitmek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim yaş 30

 59. Abdidursun dedi ki:

  Slm herkes gibi benimde ise buralardan uzaklasmaya ihtiyacim var ne is olursa yapmmaya raziyim lutfen yardimci olunuz

 60. İilhami kara kaya dedi ki:

  İnşaat kalıp alçıpan ve fayans ustasıyım ağır vasıta ehliyetim var

  1. Mehmet dedi ki:

   Merhaba benim mesleğim ameliyathane teknisyeni ve özel güvenlik elemanı silahsız / ve yaşlı hasta bakıcı değerlendirirseniz çok sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu