Para Kazandıran Oyunlar 2024 (Oyun Oynayarak Para Kazanmak)

para kazandıran oyunlar

Para kazandıran oyunlar arasından oynamayı sevdiğiniz bir oyunu oynayarak para kazanabilmeniz mümkün. Oyun oynayarak para kazanma yöntemi, sanal ortamda birçok insanın oldukça iyi kazançlar elde ettiği seçeneklerden biridir. Burada yer alan birbirinden farklı her bir oyun, kendi içerisinde kullanıcılarına çeşitli miktarlarda güzel paralar kazandırabiliyor.

Kendisine özgü özellikleri olan bu oyunlarda belirli seviyelerde verilen görevleri geçmek veya satış alanlarında ürün satış işlemleri yapmak, oyun severlerin çok iyi maddi kazanımlar elde etmesini sağlayabiliyor. Burada yapılması gereken şey, bu güzel oyunlar arasından birini seçmek ve hemen oynamaya başlamaktır.

1. Second Life

Çevrimiçi oyunlar arasında en iyilerden biri olan Second Life, oldukça iyi paralar kazandıran oyunlar arasındadır. Bu oyunda kullanıcılar çeşitli türden gayrimenkul veya giysi gibi ürünlerin satışını yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra oyuncular toplantılar düzenleme, şovlara katılma veya dükkânlara müşteri çekme gibi oyun içi görevlerde de bulunabiliyorlar.

Bu sayede oyun içerisinde elde edilen kazançların gerçek paralara dönüştürülmesi şansı da oluyor. Eğer oyun severler istelerse bu paralardan daha fazla tasarruf etmek için, oyun içindeki paraları gerçek para karşılığında da satabiliyorlar. Bu sayede mevcut olarak elde edecekleri geliri daha iyi miktarlara çıkarmış oluyorlar.

2. Dota 2

Steam üzerinden oynanan harika oyunlardan biri olan Dota 2, para kazanma konusunda geniş seçeneklere sahiptir. İyi bir şekilde en az 5-6 saat oynandığı takdirde bu oyunda birtakım kutuların elde edilmesi mümkün oluyor. Bu kutuların önemli olan özelliği, onların diğer oyunculara satışının yapılabilmesidir.

Kutuların fiyatları duruma göre birtakım değişkenlikler gösterebiliyor. Elde edilmesi için sıkı bir mücadele içerisine girilmesi gerekiyor. Oyun severler yaklaşık 10 dolardan 250-300 doların üzerine kadar çıkan miktarlarda bu kutuların satışlarını gerçekleştirebiliyor.

3. PUBG

Son dönemlerin en sevilen ve en popüler oyunlarından biri olan PUBG, yine para kazanma konusunda harika fırsatlar sunan oyun seçenekleri arasındadır. Adadaki insanlarla mücadele etmek üzerine kurulu bir yapısı olan bu nişancılık oyununda, bölümler geçildikçe çeşitli gelirler ve hediyeler kazanılabiliyor.

Burada iyi paralar kazanmak isteyen oyun severlerin mutlaka oyundaki tecrübelerini artırması ve bu oyunu oldukça sık bir şekilde oynaması gerekiyor. Bu mücadeleden elde edilen hediyelerin Steam üzerinde satılmasıyla oyun severler gerçek maddi anlamda kazançlarını artırabiliyorlar.

4. Counter Strike Global Offensive (CS:GO)

Geçmişten bugüne kadar en sevilen oyunlardan biri olarak oynanmaya devam eden Counter Strike Global Offensive, içerisinde bir rütbe sistemi barındırıyor. Burada oyun severlerin görevi, sıkı mücadelelerle bölümleri geçerek rütbelerini olabildiğince yükseltmektir. Oyunda rütbelerin önemli işlevleri olduğu için oyun severler bunları diğer oyunculara satabiliyorlar. Ayrıca rütbelerini yükselten bir oyuncu bununla birlikte çeşitli türden metalar da elde etme şansını yakalıyor. Oyun severler hem yüksek rütbeli hesapları ve hem de elde ettikleri meta hediyeleri satarak maddi açıdan iyi gelirler elde etme şanslarına sahip olabilmekteler.

5. H1Z1

H1Z1 oyununda zombilere karşı sıkı bir mücadelenin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Steam aracılığıyla oynanan H1Z1 oyununda bu rekabetten başarıyla çıkıldıkça birtakım ödüllerin ve hediyelerin kazanılması da olanaklı hale geliyor. Ödüllerin yapısı ve miktarı birtakım etkenlere göre değişiyor.

Bazı durumlarda bu ödüller, yüksek kazançların elde edilmesine imkân veriyor. Oyun severler eğer bu oyunda çeşitli türden kasa veya kutuları kazanmayı başarırlarsa, bunları Steam üzerinden satma şansını elde ediyorlar. Bu sayede oyun için ödüllerin gerçek maddi kazançlara dönüştürülmesi mümkün oluyor.

6. Rust

Birçok oyuncunun favorileri arasında, hayatta kalma türü oyunlar yer alır. Rust oyunu da bu konuda en iyi olanlardan biridir. Mutlaka oyunda yönetilen karakterin, karşısına çıkan tüm zorlukları aşması gerekiyor. İlerleyen bölümlere göre bu zorlukların derecesi artabiliyor. Steam üzerinde sunulan Rust oyunu mutlaka iyi bir plan, taktik ve strateji dâhilinde hareket edilmesini gerektiriyor.

Oyun severler bölümleri geçtikçe ve zorlukları atlattıkça çeşitli türden eşyaları kazanma şansına sahip oluyorlar. Daha sonra istedikleri gibi bu eşyaları Steam üzerinden satarak bunu rahatlıkla gerçek paralara dönüştürebiliyorlar.

7. Capsa

Çoğu oyun sever özellikle simülasyon türü oyunları oynamaktan hoşlanır. Bu oyunlar hem eğlenceli ve hem de keyif veren bir yapıya sahiptir. Bu konuda oldukça iyi oyunlardan biri olan Capsa oyunu, birçok bakımdan oyun severleri oldukça memnun ediyor. Geniş bir keşif alanı bulunan bu oyun, çoklu oyunculu olarak oynanabilen bir yapıya da sahip bulunuyor.

Oyun severler bu harika oyunda bölümleri geçtikçe değişik niteliklere sahip hediyeler kazanabiliyorlar. Steam platformunun da desteğine sahip bu oyunda elde edilen ürünler burada kolaylıkla satışa sunulabiliyor. Bazı durumlarda yüksek miktarlar üzerinden satılan bu hediyelerden oyun severler çok güzel maddi kazanımlar elde edebiliyorlar.

8. Exodus 3000

Oldukça fantastik oyunlardan biri olan Exodus 3000 konusu Mars gezegeninde geçiyor. Oyun severlerin mars yüzeyinde çeşitli keşifler yapıp burada birtakım işbirlikleri içerisine girmesi gerekiyor. Bu sayede karşılarına çıkacak olan düşmanlarla mücadele edebilmeleri olanaklı bir hale geliyor.

Güzel bir strateji oyunu olan Exodus 3000 üzerinde oyuncuların bir şekilde görevleri tamamlaması için Mars gezegeninde hayatta kalması gerekiyor. Burada yapılması gereken en önemli şeylerden biri, Mars doları kazanmaya çalışmaktır. Çeşitli görevlerin doğru ve başarılı bir şekilde yerine getirilmesiyle oyun severler burada Mars doları kazanma imkânlarını elde ediyorlar.

İyi bir şekilde Mars doları elde etmek için diğer oyuncularla mücadeleye girişmek, volkanlar üzerinde çeşitli araştırmalar yapmak ve kalıntı aramaları gerçekleştirmek gibi çalışmaların yapılması gerekiyor. Bu çalışmalar sonucu elde edilen Mars dolarlarını eğer oyun severler isterse maddi olarak gerçek paralara dönüştürme imkânlarına sahip oluyorlar.

9. Unturned

Unturned, hayatta kalma oyunları arasında en çok ilgi görenlerden biridir. Bu oyunda dünya zombilerin istilası nedeniyle büyük bir yıkıma uğramıştır. Burada, içinde bulunulan zorlu yaşam şartlarında oyun severler bir şekilde hayatta kalmalıdırlar. Bunun için oyunda bulunan aşamaları başarılı bir şekilde geçmelidirler.

Eğer Unturned oyununda oyun severler bu bölümleri gerektiği gibi geçme şansını elde ederlerse, bundan birbirinden güzel hediye ve ödüller kazanıyorlar. Oynaması ücretsiz olan Unturned oyunundan kazanılan bu eşyaların satış işleminin gerçekleştirilmesiyle de oyun severlerin çok iyi gelirler elde etmeleri mümkün oluyor.

10. League of Legends

LOL oyunu piyasa çıktığı ilk günden bu yana oyun severler tarafından oldukça iyi bir ilgi görmüştür. Stratejiye ve taktik öğelere dayalı olan bu oyunda oyun severler bölümlerde ilerledikçe iyi kazançlar elde etme fırsatlarını da yakalayabiliyorlar. LOL oyununda seviye her yükseltildiğinde hesaplarda iyi bir gelişim meydana geliyor.

Oyuna sıfırdan başlamak istemeyen birçok oyun sever doğrudan seviyesi yüksek bir hesap alma isteği içerisine giriyor. LOL oyununda başarı elde eden ve seviyelerini yükseltmeyi başaran oyun severlerse bu hesaplarını diğer oyunculara maddi paralar karşılığı satabiliyorlar. Ayrıca yine birtakım araçların sistem üzerinde satılması yoluyla da oyun severler bu durumu maddi kazanımlara dönüştürebiliyorlar.

11. Depth

Farklı temasıyla oldukça ilgi çekici oyunlardan biri olan Depth, yine iyi gelirler elde edebilmeyi sağlayan oyunlar arasında yer alıyor. Bu oyuna oyun severler Steam üzerinden sahip olabiliyorlar. Her gün çok sayıda oyun severi bünyesine katmaya devam eden Depth oyununda bölümlerde ilerledikçe çok iyi ödüller kazanılabiliyor.

Ancak bunu sahip olabilmek için köpek balıklarıyla çok iyi bir şekilde baş edebilmek gerekiyor. Eğer bu başarılırsa ödülleri elde edip daha sonra bunların satışından gerçek maddi paraları kazanmak mümkün oluyor.

12. Team Fortress 2

Nişancılık oyunu türleri, birçok oyun sever tarafından oldukça sevilmektedir. Tam olarak bu nitelikte bir yapım olan Team Fortress 2 oyunu da oyun severlerin bu beklentilerini iyi bir şekilde karşılıyor. Takımlar halinde de oynanabilen bu oyunda eğer iyi başarılar elde edilirse, çeşitli türden eşyalara sahip olunabiliyor. Bunlar Steam üzerinde satışı sunulduğunda ise kolaylıkla maddi kazanca dönüşümü sağlanabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu