PTT Barkod Sorgulama Kargo Takip Posta Akıbet Öğrenme

ptt kargo sorgulama

PTT barkod sorgulama ile tüm kargo gönderilerinizin akıbeti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Günlük hayatta birçok alışverişin artık internetten yapılıyor olması sonucu artan kargo hizmeti ile her gün milyonlarca gönderi sahibine teslim ediliyor. Kamu kurum evrakları, tebligatlar ve daha birçok gönderi zamanında yerine ulaşıyor. Devlet iletişim kurumu olan PTT; en güvenilen iletişim ve kargo taşımacılık ağına sahiptir. Yurtiçi ve yurtdışı her gönderi en uygun fiyata alıcısına ulaşıyor. Yapılan gönderilerin teslimat bilgilerine ulaşmak için birçok yöntem mevcut. Bu şekilde hem daha hızlı hizmet veriliyor hem de PTT müşteri hizmetleri yoğunluğu azalıyor. Online işlemler ile takip edilen gönderiler adım adım sorgulanabiliyor.

PTT Barkod Sorgulama Yöntemleri

PTT kargonuzun nerede olduğunu, hangi aşamada ve güzergahta olduğunu öğrenmek kurulan sistem ile çok kolay. Birkaç kolay işlem ile kargonuzu takip edebiliyor ve barkod numarası ile detaylı bilgi alabiliyorsunuz. PTT kargo sorgulama yöntemleri ise şöyle;

 • PTT mobil şube
 • E-devlet sistemi
 • PTT internet sitesi kargo takip
 • Uluslararası kargo takip siteleri
 • PTT Müşteri Hizmetleri

Yurtiçi ve yurtdışından size gönderilecek ya da sizin göndereceğiniz kargoların zamanında ulaşması bazen çok önemlidir. Bu nedenle takip sistemi ile gönderi yaptığınız kişiye bilgi vermeniz güvenilirlik adına önemlidir. Özellikle e-ticaret siteleri yaptığınız alışverişte sizlere kargo takip numarası gönderir. Siz bu yöntemle kargonuzun ne aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz. Firmalar için de oldukça önemli olan bu sistem, müşteriye karşı sorun yaşamamak adına önemlidir.

PTT İnternet Sitesinden Barkod Sorgulama

PTT internet sitesi içerisinde en güncel bilgiler, gönderi takip, gönderi fiyat sorgulama gibi birçok hizmet mevcut. Kargonuzu göndermeden önce bilgilerinizi girerek çıkan ekrandan, kargo ağırlık ve ölçüsünü yazıyorsunuz. Göndereceğiniz bölgeyi belirleyerek fiyat alıyorsunuz. Kargonuzu ister adresinden alıyorlar, isterseniz siz teslim ediyorsunuz. Türkiye geneli 2 iş gününde ulaşan kargolar, bölgeye göre teslimat süresi belirleniyor. Türkiye’de mevcut kargo firmaları arasında en uygun fiyata ve hızlı gönderi PTT ile sağlanıyor. PTT çalışanları, kargo araçları ve teslimat ağı ile sistem olarak Türkiye’nin en iyi kurumu. Kargo izleme bölümüne takip no ile sorgulama yapıyor ve kargonuzun nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

ptt barkod sorgulama

PTT sitesinden barkod sorgulaması yapmak için: gonderitakip.ptt.gov.tr

E-devlet Üzerinden Kargo Sorgulama

E-devlet bildiğiniz üzere birçok kamu kurumu ile entegre çalışıyor. E-devlet üzerinden şifrenizle giriş yapmanız halinde, işlemler modülüne PTT kargo takip olarak yazmanız yeterli olacaktır. Sizi güvenli bir şekilde PTT içeriğine yönlendirecek ve işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Vatandaşın her anlamda işini kolaylaştırmak adına kurulan E-devlet sistemi sayesinde, hem kamu kurumu çalışanlarının iş yükü hafifliyor hem de vatandaşın zamandan tasarruf etmesini sağlıyor.

E-Devlet üzerinden ptt kargo sorgulaması için: turkiye.gov.tr/ptt-gonderi-takip

PTT Mobil Şube ile Kargo Takip

PTT mobil şube ile artık uzun kuyruklarda beklemeye son! Birçok işleminizi PTT mobil uygulamasını indirerek birkaç işlemle yapabiliyorsunuz. Mobil uygulamada kargo takip bölümünden kargonuz hakkında detaylara anında ulaşıyorsunuz. Gelişen teknolojik dünyada artık her işlem parmağınızın ucunda oluyor. Bu şekilde telefonda bilgi almak için strese girmeye, PTT şubelerinde uzun beklemelere gerek yok. Zamanınızın değerli olduğunun her zaman bilincinde olan PTT yeni uygulamasını hayata geçirdi.

PTT Müşteri Hizmetleri İle Kargo Akıbet Öğrenme

PTT, müşteri hizmetleri alanında gelişmiş bir çağrı merkezi sistemi kurmuştur. Kargo firmalarına ulaşamamanız, sürekli meşgul çalması, bilgi almamanız sizler için rahatsız edici bir durum. Bunu Türkiye’de birçok kargo firması yaşatıyor. Bunun nedeni; müşteri hizmet destek sistemi kurmamaları, küçük kargo firmaları olması ve çalışan sayısının az oluşundan kaynaklıdır. PTT ise müşteri destek hizmeti, kargo taşımacılık faaliyetleri, güvenli gönderim, sistemli çalışma, profesyonel personel ve tecrübesi Türkiye’nin tek kargosuna sahiptir. PTT müşteri hizmetlerine ulaşmak için 444 1 788 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Uluslararası Kargo Takip Siteleri

Yurtdışı gönderilerinizi takip etmenizin bir diğer yolu PTT haricinde, uluslararası kargo takip sayfalarıdır. Gerekli takip numarasını yazarak aratmanız mümkündür. Yurtdışından alınan bazı ürünleri PTT teslim ediyor olsa da birçok firma kayıtsız kullanıcı olarak nitelendirilebiliyor. Bu nedenle PTT sayfasında bunu göremeyebiliyorsunuz. PTT çalışanlarına nedenini sorduğunuzda yurtdışından aldığınız takip numarasının geçersiz olduğunu belirtiyorlar.

Firma ile iletişime geçtiğinizde faturasız gönderim yaptıkları için böyle olduğunu söylüyorlar. Kayıtsız kullanıcılar tarafından gönderilen ürünler teslim olarak geldiğinde sürekli şubeden takip etmeniz gerekiyor. Bu konuda iade edildiğinde PTT kargo bölümü kayıtlı gönderici olmadığı için sorumluluk kabul etmiyor. Kayıtsız gönderici takiplerini sadece uluslararası kargo takip sitelerinden yapabiliyorsunuz.

Neden PTT Kargo?

PTT kargoyu tercih etmeniz için çok nedeniniz var. Kargo firmalarına kıyasla her konuda ilk ve tek. Mobil uygulamasına kadar vatandaşa hizmet veren alt yapıya sahip. Bunun dışında güler yüzlü ve bilgili personeli sizlere hemen çözüm sunuyor. Kargolarınıza zarar vermeden yerine ulaşmasını sağlıyor. Kargonuzun içeriğinde ufak bir ürün dahi olsa bunun sizler için bir anlam ifade ettiğinin bilincinde özenle hareket ediyor. PTT’nin avantajları arasında şunlar bulunuyor;

 • Güvenilir teslimat
 • Hızlı teslimat
 • Uygun fiyat
 • Türkiye genelinde şube
 • Müşteri hizmetleri sistemi
 • Gönderi takip imkanı
 • Dünya geneli kargo hizmeti

Bir kargo firmasından olması gerekenden fazlasına sahip olan PTT, sistemli çalışması ile hiçbir sorun yaşanmamasını sağlıyor. Adrese teslim ya da şubeden teslim imkânı sunan kargo bölümü, diğer işlemlerden ayrı olarak oluşturulduğu için şubeye gittiğinizde beklemiyorsunuz. PTT şubelerinde yer alan kiosk sistemi ile her vatandaş işlemini güvenli bir şekilde sıraya göre yapıyor.

PTT Kargo Takip Avantajı

Kargo sistemi, birey, kurum ya da firmalar tarafından tercih edilir. Gönderilerin takip edilmesi, firmalar açısından müşterilerine güven sağlamalarını sağlar. Birçok müşteri kargo yüzünden firmalarla çalışmayı bırakıyor. Firmanın kargo sorumluluğu olmadığı hale, sırf kargo firmasıyla çalıştığı için tüm sorunlar firmaya yansıtılıyor. PTT hiçbir firmayı müşterisine karşı mahcup etmiyor.

Müşterilerine satış sonrası destek vermek amaçlı telefondan kısa süre bekleterek, PTT kargo takip bölümüne giriyor ve takip numarasından kargonun nerede olduğunun bilgisini veriyor. Müşteri ilgilenilmenin verdiği güvenle sorun yaratmıyor, firmalar ise derin bir nefes alıyor. Kargolarınızın muhakkak zamanında yetişmesini önemseyen PTT, içerisinde her ne olursa olsun zamana karşı yarışma bilinciyle ulaştırıyor.

PTT Kargo Araçları

PTT’nin hızlı gönderim sağlamasının kaynağı her yıl filosuna yaptığı araç alımıdır. 2018 verilerine göre 4.046 farklı araç marka ve modeller ile yoluna hızla devam etmektedir. Bu denli geniş bir filoya sahip olması, zaten hızlı olan gönderilerinizi daha hızlı bir süreye düşmesini sağlıyor.

Kargo yükü hafifleyerek sizlere daha fazla hizmet verme olanağına sahip oluyor. Güvenilir araçları günlük olarak araç takip izleme sistemiyle izleniyor. Kargolarınızın ve PTT çalışanlarının güvenliği her zaman önemlidir. Her mevsimde, zorlu hava şartlarında, doğal afetlerde dahi durmadan çalışarak sizlere kargo teslimi yapıyor.

Kargonun herkes için önemli bir anlamı vardır. İçeriğinde; doğum gününe, yardıma, sağlığa, hayvanlara, acil durumlara iletilmesi için gönderilmiş birçok ürün var. Bunun ne anlama geldiğini bilen PTT, bu nedenle hızlı. Kimsenin gönderisinin acil olmadığını düşünmüyor ve bekleyenin gözlerini yollarda bırakmıyor.

Birçok müşteri kargo teslimatında, çalışanlara bu kadar hızlı geleceğini tahmin etmiyorduk demektedir. Bu bir kargo hizmeti sektörü için çok önemlidir. Sizlerin beklemediği tek şey kargonuzun bir türlü ulaşmaması olmamalı, ne kadar hızlı geldiği olmalıdır. PTT bu konuda kalpleri kazanmaya devam edecek gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu