Sağlık Bakanlığı 25 Bin Personel Alımı Yapacak!

Sağlık Bakanlığına 25 Bine yakın personel alınacağı açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin koca sağlık personelleri ile alakalı merak edilen sorulara cevap verdi. 2018 ve 2019 yıllarında Toplamda 25.000’e yakın personel alınacağını belirten Bakan Koca şunları söyledi, “Sağlık Bakanlığı’na 2018 yılı boyunca  10.000 kişi alınacak ve 3.500 kişinin alımı neredeyse tamamlanmak üzere. Bu Yıl sonuna kadar 6.500 kişinin daha alımı yapılacak. Acil Tıp Teknisyenleri veri analizi yapan işletmeler Ambulans şoförleri yardımcı klinik elemanı gibi birçok alanda alımlarımız söz konusu olacak dedi.

İlgili İlanlar:

⇒ Sağlık Bakanlığı 6409 İşçi Alımı 2019

Ayrıca Bakan, “Şu ana kadar 8 şehir hastanemiz hasta kabulüne başladı yakın zamanda Bilkent şehir hastanemiz de hasta kabulüne başlayacak. 2019’da açılacak Şehir Hastanelerimiz de var. Bu çerçevede, 2019 içinde olabilecek alımlarla ilgili de bir çalışma içindeyiz. 25 bine yakın pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve Eczacılar olmak üzere alımlar söz konusu olacak” dedi

Son olarak sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin önemli adımların atıldığını vurgulayan sağlık bakanımız, sağlıkta şiddet konusunda alınacak tedbirleri içeren düzenlemelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla yürürlüğe girdiğini anımsattı. Koca, sağlık çalışanlarının uzun süredir bekledikleri emeklilik ve yıpranma payına ilişkin çalışmaların çözümü noktasında yasal düzenlemelerin de yapıldığını söyledi.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu