Sevgi İzi Nedir, Nasıl ve Nerede Yapılır?

sevgi izi nedir nasıl nerede yapılır

Sevgi izi, engelli veya alzheimer benzeri zihinsel hastalıkları bulunan yakınınızı kaybetmemenizi sağlayan bir izdir. Bu izi ünlü sunucu ve gazeteci Müge Anlı hayata geçirdi. Tanıtımını çok güzel bir biçimde yapan Müge Anlı, kuşkusuz birçok insanın hayatına değecek önemde bir işe girişmiş oldu. Biz de bu yazımızda sevgi izi nedir, nasıl başvurulur, sevgi izi nerede ve nasıl yapıtırılır, izi olan kişinin nasıl bulunacağını, ne kadar güvenilir olduğunu ve ücretli olup olmadığını yanıtlıyoruz.

Sevgi İzi Başvurusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Sevgi izi başvurusunu yapmak aslında oldukça kolay. Sevgi izlerinin öncüsü Müge Anlı tarafından oluşturulan web siteden kolaylıkla sevgi izi başvurunuzu yapabilirsiniz. Şu adımları takip ederek başvurunuzu daha etkili bir biçime getirmeniz mümkün:

  • Telefon numaralarınız, adresiniz ve diğer tüm iletişim bilgileriniz ile web siteye girdiğinizde size gönderilen formu eksiksiz bir biçimde doldurun.
  • Formu doldurmanızın ardından size verilen numarayı kaybolmasından endişe ettiğiniz kişinin sol bileğinin üzerine işleyin.
  • Bu iz sevdiğiniz yakınınızın kaybolması haline onun güvencesi olacak.

Bu basit üç adımla başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Sevgi izi başvuru sayfasına gitmek için tıklayınız.

Sevgi İzi Yapılan Kişi Nasıl Bulunur?

Kişi kaybolduğunda o kişiyle sokakta, yolda karşılaşan vatandaşlar kişinin sol bileğinin üzerindeki numarayı görecek. En yakınlarındaki polis gibi ilgili bir birime başvuracaklar. Polis ya da ilgili olan başka biri, kişinin sol bileğindeki numarayı sevgi izinin alındığı web siteye girecek ve böylelikle o kişinin kim olduğu, nereden geldiği, iletişim bilgileri açığa çıkacak.

Böylelikle kişinin ailesi de kolaylıkla bulunacak ve kişinin daha fazla kaybolması önlenmiş olacak. Sevgi izi sayesinde bir kişinin belki de hayatı kurtulacak. Her yönü ile bu işi yaptırmanız hem size hem de yakınınıza son derece kolaylık sağlayacaktır.

İlgili: Kadın sığınma evleri hakkında bilgi

Sevgi İzi Ne Kadar Güvenilir? Bilgilerim Güvende mi?

Bu web sitesine sevgi izini edinebilmek amacıyla girdiğiniz kişisel ve iletişim bilgileriniz sitede gizli kalacaktır. Yalnızca kişinin kaybolması durumunda bulunabilmesi amacı ile bilgiler ilgili birime verilecek. Bu bilgilerin ilgili birime verilmesi zorunludur, yoksa kişinin izi sayesinde bulunması oldukça zor bir hale gelir. Sevgi izinin güvenliği konusunda endişe etmemelisiniz. Çünkü bu iz tamamen sizin ve yakınınızın iyiliği için atılmış bir adımdır. Herhangi bir kötü niyet içermez.

Sevgi İzi Ücretli mi?

Sevgi izi, yardıma muhtaç olan insanların hayatına bir nebze olsun dokunabilmek amacı ile gerçekleştirilen bir proje olduğu için tamamen ücretsizdir. Ancak bu proje yalnızca yardıma muhtaç ve kaybolmaya meyilli kişiler ve onların yakınları içindir. Eğer yardıma muhtaç olmayan ya da yardıma muhtaç olan bir kişinin yakını olmayan biri iseniz, bu durumda sizden ücret talep edilebilir. Ancak amacına uygun bir biçimde hizmet edilecek olur ise sizden ücret talep edilmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu