Sevgi Evleri İş İlanları Personel Alımı 2023

Sevgi evleri olarak da bilinen Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan verilen ilanlara göre Çocuk Esirgeme Kurumu personel alımı yapacak. Sevgi evleri memur alımı, iş ilanları, başvurular ve başvuru şartlarına dair tüm detaylar yazımızda yer alıyor.

Shçek personel alımı

Çocuk Esirgeme Kurumu Personel Alımı 2020

SHÇEK, Osmanlı İmparatorluğu döneminde İstanbul Himaye-i Etfal Cemiyeti olarak temeli atılan, o zamanlarda bir devlet kurumu olmayıp bir dernek olan kurumdur. Günümüzde devletin bir kurumudur ve 1980 yılından beri böyledir. 24.05.1983 tarih ve 2828 sayılı Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Kanunu ile Sağlık ve Sosyal Yardım Bakanlığına bağlı olarak kurulan ve 02.04.1989 tarih ve 356 sayılı KHK ile Başbakanlığa bağlanan bir kamu kurumudur. Ancak günümüzde Başbakanlık kaldırıldığı için doğrudan Cumhurbaşkanlığına bağlı bir kurumdur. Başlıca görevleri şunlardır: Yardıma ve(ya) bakıma muhtaç, bir diğer ifadeyle korunmaya muhtaç aile, çocuk, genç, özürlü, yaşlı, kadın ve diğer muhtaç insanlara sosyal hizmetler götürmektir.

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMLARINI TAKİP İÇİN TIKLAYIN

Çocuk hizmetleri genel müdürlüğü olarak faaliyetlerini sürdüren kurum Türkiye’de yoksul ve korunmaya muhtaç olan aile ve çocuklar için çeşitli bakım ve eğitim hizmetlerine geniş kapsamlı bir şekilde sunulmaktadır. Kurum birçok kişiye Türkiye’nin 81 ilinde geniş kapsamlı hizmet içeriği ile çalışmalarını sürdürüyor.  Çocuklara ve ailelere bakım sağlık kültür ve eğitim gibi çeşitli içeriğini hiçbir ücret almadan sunan kurum Türkiye de yardıma muhtaç ve yoksul ailelere yardım ederek çeşitli hizmetleri sunmaktadır. Bu kurum tamamen yardım amaçlı kurulmuş olup, devlet bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Yardıma muhtaç aile ve çocukların daha iyi bir yaşam için ve gelecek için çeşitli hizmetler kurum tarafından sunulmaktadır. Bu hizmetler ise belli başlı illerde değil ülkemizin dört bir yanında yer almaktadır.

Türkiye’nin Dört Bir Yanında Shcek Faaliyetlerini Sürdürüyor

Türkiye’nin 81 ilinde ve çeşitli ilçelerde faaliyetlerini sürdüren kurum geniş kapsamlı hizmet içeriği ile yardıma muhtaç aile ve çocuklara çeşitli hizmetlerin sunulması amacıyla kurulmuştur. Başbakanlık sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme kurumu adı ile faaliyetlerini sürdüren shcek da çeşitli hizmetlerde birçok personel çalışmaktadır Bu personel ve çalışanlardan bir tanesi olmak istiyorsanız internetin gücünü kullanarak kuruma başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Sevgi Evleri Personel Alımı İhtiyaçlarını İnternetten Takip Edin

Çeşitli hizmetlerde bulunabilir ve yardıma muhtaç aile ve çocuklara çeşitli hizmetleri ücret karşılığında sunmanın keyfini ve rahatlığını sizde yaşayabilirsiniz. Günümüzde birçok aile ve çocuk çeşitli nedenlerden dolayı yardıma muhtaç durumda kalabilmektedir. Bu gibi durumlarda çocuk ve ailelerin tespit edilmesiyle birlikte çocuk esirgeme hizmetleri genel müdürlüğü bünyesinde koruma altına alınmak suretiyle ailelere bakım ve çocuklara çeşitli eğitim ve kültür hizmetleri sunmaktadır. Devlet bünyesinde sunulan bu hizmetler shcek tarafından ve çalışanlar eşliğinde gerçekleştirilir. Bu çalışanların arttırılması için ya da çıkanların yerine yeni personellerin alınması için internetten çeşitli ilanlar yapılmaktadır. Bu ilanlara siz de internetten takip ederek başvuru yapabilirisiniz. Bu kurum tamamen yardım amaçlı kurulmuş olup, devlet bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Çeşitli Shcek Personel İlanları Olabiliyor

Çeşitli personel ihtiyaçları kurumda olabilmektedir. Bu ihtiyaçları karşılayabilmek amacıyla internet üzerinden çeşitli duygular belirli zaman dilimlerinde gerçekleştirilmektedir. Bu ilanları takip ederek sizde personel alımı dönemlerinde başvurunuzu gerçekleştirerek ihtiyacınız olan bu işe başlayabilirsiniz. İnternetin gücünü kullanarak siz de personel başvurusu yaparak kurumda çeşitli görevlerde çalışabilir ve yardıma muhtaç aile ve çocuklara çeşitli hizmetlerde faaliyetlerin sürdürebilirsiniz.

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Siz De Çalışabilirsiniz

Günümüzde çok daha kapsamlı ve geniş yelpazede sunulan bakım ve çeşitli bu hizmetleri Avrupa standartlarında sunulmaktadır. Değişik alanlarda olan personel ihtiyaçları için internetten personel ilan yapılarak personel alımı gerçekleştirilmektedir. Sizde bu alımı ilanları takip ederek Çocuk hizmetleri genel müdürlüğü olarak faaliyetlerini sürdüren bu kurumda çalışmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu personel alımı ilanları Aile bakanlığı tarafından ilan edilmekte başvurular kabul edilmektedir. Aile bakanlığı resmi sitesi üzerinden sevgi evleri iş ilanları takip edilebilir veya bakanlığın başka alanlarda verdiği ilanları değerlendirebilirsiniz. Aklınıza takılanları aşağıdaki yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

57 Yorum

 1. Halk eğitim çocuk gelişim kurs belgesi aldım. Açık öğretim lise çocuk gelişim mezunuyum, sevgi evin de çalışmak istiyorum en büyük hayalim çocukların güler yüzlü bir şekilde güzek vakit geçirmek onlarla yardım etmek istiyorum lütfen yardım edermisiniz.

 2. Sosyal hizmetler onlisans mezunuyum lise cocuk gelisimi mezunuyum cocuk gelisimi sertifikam var ustaogreticilik bende sevgi evlerinde calismak istiyorum bursa

  1. Merhaba ben önlisans çocuk gelişimi ve eğitimi ayrıca sosyal hizmetler mezunuyum lisede çocuk gelişimi okudum 6 yıl MEB de okul öncesi öğrt.görev yaptım çocuklarla aram çok iyi bu hayata onların yanında olmak gülümsemelerini sağlamak açısından sevgi evlerinde onların her anlamda yanında olmak İçin bu işbaşvurusunu yapıyorum Bingölde yaşıyorum lütfen bu konuda yardımcı olunmasını rica ediyorum ayrıca oryantasyon ve çeşitli dalarda sertifikalarım da var saygılarımla.

 3. Merhaba 48 yaşında bir kız çocuğu annesiyim. Ankara Keçiören de (Tepebaşı) ikamet ediyorum. Jeoloji Mühendisliğini bitirdim. Selçuk Üniversitesinden Pedagojik Formasyon Belgesi aldım. Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarından (OMEK) 1 yıl Anne Çocuk Eğitimi kursu aldım. Özel bir kreşte stajımı yaparak MEB onaylı sertifikamı aldım. Ankara ilindeki Sevgi Evlerinizde görev almak istiyorum. Saygılarımla

 4. Merhabalar ilahiyat önlisans mezunuyum çocuk gelişimi 360 ve 380 saatlik serfitikalarım var.Ayrıca bilgisayar ve bilgisayar destekli ön muhasebe kişisel gelişim serfitikalarım mevcut şu anda çocuk gelişimi Atatürk ünüversitesi açıköğretim de 1. sınıf öğrencisiyim halk eğitim ve müftülük bünyesinde kuran kursu öğreticiliği görevlerinde bulundum.Kayseri Sevgi evlerinde çalışmak istiyorum.

 5. Merhabalan ben çocuk gelişim ve ilahiyat önlisans mezunuyum 380 saat veçocuk gelişim 290 çocuk eğitimi özel eğitim çocuk resim alanizi Drama oyun eğitimi montosori işaret dili ve bir çok belgem var bunların yanı sra tecrübeyede sahibim resmi ve gayri resmi yerlerde görev yaptım sevgi evlerinde çalışmak istiyorum

 6. Hayırlı akşamlar ben sosyal hizmet önlisans mezunuyum lise çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü mezunuyum Gaziantep sevgi evlerinde çalışmak istiyorum

 7. Merhaba sosyal hizmetler önlisans mezunuyum ayni zamanda cocuk gelisimi önlisans son sinif ogrencisiyim bunun yaninda cocuk gelisimi,drama ve masal terapisi kurslarini tamamladim. Çocuklari cok seviyorum onlarin mutlulu icinde elimden ne gelirse yapmaya hazirim.

 8. BEN 2 YILLIK COCUK GELİŞİMİ MEZUNUYUM 3 YIL UÇRETLİ ÖĞRETMENLİK YAPTIM COCUKLARI ÇOK SEVİYORUM SEVGİ EVLERİNDE CALIŞMAK İSTIYORUM

 9. Merhaba çocuk esirgeme kurumunda çalışmak istiyorum hemde çocuklara çok seviyorum nolur yardımcı olun

 10. Merhabalar sosyal hizmetler on lisans mezunuyum ve burada çalışmayı çok istiyorum çocuklarin mutlu olması için onlara elimden gelen tüm desteği vermek isterim.

  1. Merhaba ben çocuk esirgemese çalışmak istiyorum bakım sertifikam var çocukları seviyorum yardımcı olurmusunuz

 11. Merhaba; 2002 cocuk gelisimi lise mezunuyum. Cocuk esirgeme kurumunda görev almak benim hayalim.

 12. Merhaba ben okuloncesi ogretmenligi mezunuyum shcek te calismak istiyorum boyle bir imkanim var mi

 13. Merhaba, ben Çocuk gelişimi ve ilahiyat önlisans mezunuyum.
  304 saatlik 4 – 6 yaş sertifika
  0 -3 yaş çocuk bakımı sertifika
  4 yıllık çocuk bakıcılığı deneyimim
  Diyanette 4- 6 yaş gurubu 5 yıllık öğretmenlik tecrübem var izmirde yaşıyorum. Bende sevgi evlerinde çalışmak istiyorum.

  1. Sevgi evlerinde çalışmayı çok istiyorum. Çokcukları çok seviyorum
   İletişimim güçlü ve onlara her konuda gerçek destek olmak istiyorum

 14. Iyi aksamlar bende cocuk gelisim mezunuyum is ariyorum sevgi evlerinde hem calismak hemde cocuklarimiza destek olmak isterim lutfen cevap verin

 15. Sosyal hizmetler on lisans mezunuyum sevgi evlerinde çalışmak istiyorum lütfen yardımcı olur musunuz

 16. Merhba çocuk esirgeme kurumlarında çalışmak istiyorum okul oncesi öğretmeni mezunuyum nasıl başvuru ypmam lzm bilenler.yardimci olablrmi

 17. Merhaba adım Havva. Branşim dinkültüru öğretmenligi. Bu alanda cocuklarımıza, geleceğimize değerler eğitimi hizmetinde bulunmak isterim. Gereğini arz ederim saygılar..

 18. Özel güvenligim 1983 dogumluyum daha önce iki yıl devlet okulunda çalıştım typ kapsamında kurumunuzda çalışmak isterim binebzede olsa çocuklara bir faydam olsun isterim

 19. Merhaba. Lise Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi çıkışlıyım. Aynı zamanda önlisans Çocuk gelişimi ve Önlisans Sosyal Hizmetler mezunuyum. Amacım iş aramak değil. Sadece sevgi evlerinde çalışıp kimsesiz yüreklerin yüreğinde nacizane yer edinip onlara dokunabilmek. Bu konuda bana bir şr nebzede olsa yardmcı olursanız çok sevinirim

 20. Ben 2002dogumlu çocuk esirgeme yurdundan güzel bir aile beni aldı. Ben hafif düzeyde mental liyim. Lisesinden mezun oldum eskişehir emekte yaşamaktayım güleryüzlü bir karaktere sahibim çocuklar larla ilişkin iyi ben onların yanında olmak çalışmak istiyorum. Bana uygun bir iş var mı saygılarımla

 21. Merhaba çocuk gelişimi onlisans mezunuyum sevgi evlerinde calismayi cok istiyorum .

 22. Merhaba, önlisans çocuk gelişim bölümü mezunuyum sevgi evlerinde çalışmak istiyorum.

 23. Merhaba çocuk gelişimi önlisans ve sosyal hizmetler önlisans mezunuyum sevgi evlerinde çalışmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

 24. Saglik lise mezunuyum bu esirgeme yurdu evime cok yakin calismak istiyorum ama nasil olcak bilmiyorum

 25. Ön lisans çocuk gelişimi mezunuyum ve çocuk esirgeme veya sevgi evi gibi sıcak ortamlarda cocuklarla calısmak ıstıyorım 4 yıldır öğretmenlik yapıyordum fakat boyle yerlerde calısmak hayalımdi nasıl basvuru yapabılırım yardımcı olursanız cok memnun olurum.

  1. Selamün aleyküm,ben hafız kızım ve benim de annem küçük yaşta vefat etti 14 yaşından beri en büyük hayalim sevgi evinde çalışan olabilmek,ilgilenen en yakın zamanda dönsün bana, Allah rızası için

 26. Merhabalar okul öncesi mezunuyum .Sevgi evlerinde bakıcı annelik için istanbul da nereye başvuru yapmam gerekiyor.

 27. mrb ben önlisans okuyorum son son snnfıım ve sevgi evi için başvuru yapmak istiyorum yardımcı olur musuuz
  Nasıl başvuru yapacam

 28. Okul öncesi öğretmeniyim sevgi evlerinde çalışmak istiyorum ne yapmam gerekiyor. Başvurular nereye yapılıyor bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

 29. Ben sosyoloji mezunuyum. Alanımda çok araştırma yaptım. Van da sevgi evinde çalışmak istiyorum. Yeni mezun oldum.

 30. Kız meslek lisesi mezunuyum el sanatlar arti iki yillik cocuk gelisimi ve anne egitimi aldim sevgi evlerinde calismak istiyorum cocukluktan beri hayalim yurtta calismak cicuklara anne ve abla sevgisi vermek yardimci olurmusunuz

 31. Önlisans çocuk gelişim mezunuyum çocuk esirgeme kurumunda bakıcı abla yardımcı olmak için nasıl başvuru yapmam gerekiyor

 32. Merhaba çocuk gelisimi lise ve önlisans mezunuyum el becerilerim çok iyidir sevgi evlerinde çalismak istiyorum minik yavrulara ilgi, sevgi,sevkat, bilgi vermek çok istiyorum cocuklari cok seviyorum cocuk konusunda oldukça hassasım çocuklarla aram çok iyidir. Lutfen yardimci olun sevgi evlerine veya çocuk esirgeme kurumuna nereden basvuru yapabilirim ?

 33. Önlisans çocuk gelişim bölümü mezunuyum sevgi evlerinde çalışmak istiyorum

 34. Yorumlara da cevap verseniz yardımcı olabilirsiniz, sevgi evlerinde çalışmak için nereye , nasıl , hangi şartlarla başvurulur?

  1. Alım olduğu sürece iş kur üzerinden başvuru alınıyormuş
   Çocuk gelişim okuyorum hocamdan bilgi edindim. sosyal hiz. binasında böyle bilgi verdiler

 35. Sosyoloji mezunuyum ve özel eğitim alanında ücretli öğretmenlik yapıyorum öz bakim sertifikam var.sevgi evlerinde çalışmak istiyorum .Yarınlarımıza emanet olan minik yavrularimizi yeterli seviyede yetiştirmek ve onlara şefkat,sevgiyle yaklaşmak benim için çok güzel ve özel bir duygudur.Bu duygu tatmak canı gönülden istiyorum.Bu görevde olmak için elimden geleni yapıcam .

  1. Merhaba bende sosyoloji son sınıfım özel eğitim alanında ücretli öğretmenlik nasıl yapıyorsunuz bilgilendirir misiniz rica etsem

 36. Kız meslek lisesi çocuk gelişimi mezunuyum.sevgi evlerinde ve çocuk esirgeme kurumunda çalışmak istiyorum.kendime çok güveniyorum çok çalışkan ve el işlerim çok beceriklidir .cocukalala iletişimin çok iyi nasıl başvuru yapabileceğimi bilmiyorum lütfen yardımcı olun.tesekkurler

 37. Sevgi evlerinde çalışmak istiyorum. Sosyal hizmetler mezunuyum. Ayrıca aşcılık okuyorum. 3 çocuğum var. Nereye nasıl başvuru yapabilirim. Konya da oturuyorum çocuk gelişimi sertifikam var.

 38. Kız meslek lisesi çocuk gelişimi bölümü önlisans çocuk gelişim mezunuyum sevgi evinde işe girmek için nasıl başvuru yapmam gerekli

 39. sevgi evlerinde çalişmak istiyorum.önlisans çocuk gelişimi el sanatlari ve sosyal hizmetler mezunuyum.ayrica lisans isletme mezunuyum.işitme engelliler icin isaret dili biliyorum ve setifikam var.evde cocuk bakimi sertifikam var..ücretli oğretmenler icin özel eğitim sertifikam var.5 yildir özel eğitimde ücretli ögretmenlik yaptim.sevgi evleri ve cocuk esirgeme kurumunda calişmak istiyorum.

 40. Çocuk esirgeme kurumuna başvuru yapmak istiyorum.çocuklara karşı çok hassas olduğumu onları çok sevdiğimi dile getirmek istiyorum. Bu alanda çalışmak istiyorum.yardimci olursaniz sevinirim.

 41. Bulunduğunuz ilin aile ve sosyal politikalar müdürlüğünde başvuru yapabilirsiniz form veriyorlar onu dolduruyorsunuz

 42. Çocuk esirgeme kurumu iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorum bu belgeleri temin edip nasıl başvuru yapabilirim ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu