TEB Staj Başvurusu 2023

TEB en saygın finans kurumu olarak 1927 yılında hizmetlerine başlamıştır. Kurulduğu ilk günden itibaren vermiş olduğu hizmetleri ile hızla gelişerek şube sayısını arttırmaya devam etmiştir. Ürün ve hizmet çeşitliliği sayesinde her türlü talebi karşılayacak kapasiteye sahip olarak sektörde hizmetlerine devam etmektedir. Türkiye’nin her şehrinde şube sayısını arttırmaya devam ederek büyümeye devam ermektedir. Her geçen gün büyümeye devam eden Türkiye’de bulunan bankacılık hizmetlerine devam eden bankalardan biridir.

TEB Staj Programı Başvurusu

Lise ve Üniversite öğrencileri için staj programı bulunan TEB’de 2019 için Haziran ve Eylül ayları arasında “Üniversite Zorunlu Staj Programı” gerçekleştirilir. Liseler içinse Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi olup, haftada üç gün zorunlu devam etmesi gereken stajı bulunan öğrenciler programa başvurabilir. İnternet üzerinden de yapabileceğiniz TEB staj başvurusu işlemleri sayesinde bu alanda eğitim görmekte olan öğrenciler bankanın stajyer kadrosuna dahil olabilirler. Aranan kriterlere uygun olan öğrencilerin yapmış olduğu başvuru sonucunda gerekli incelemeler tamamlanarak geri dönüş yapılmaktadır. Bunun için yaz ve kış döneminde alınacak stajyer sayısı belli olduğundan özellikle farklı şubelerde görevlendirilmek üzere başvurular arasından değerlendirme yapılmaktadır.

TEB’de Staj Şartları

TEB bünyesinde stajyer olarak görev almak isteyenler için banka tarafından belirlenmiş olan koşullar bulunmaktadır. Buna göre başvuru yapacak olan her adayın dikkat etmesi gereken koşullar aşağıda yer almaktadır.

  • İyi derecede İngilizce bilgisi olması,
  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Üniversitenin bankacılık ile ilgili olan bölümlerinde 2, 3 veya 4. Sınıfta eğitimine devam etmesi,
  • Tercihen sigara kullanmayan,
  • Herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak,
  • Aktif, takım çalışmasına yatkın ve öğrenmeye açık olunması,
  • Türkiye’nin her yerinde çalışabilir olması ve ayrıca bu duruma engel sağlık problemlerinin olmaması gerekmektedir.

TEB Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Türkiy Ekonomi Bankası, sürekli olarak yaptığı stajyer alımları ile öğrencilerin staj için tercih edeceği bankalar arasında yer almaktadır. Banka pek çok şehirde görev almak üzere yapacağı alımlar ile çok sayıda öğrencinin staj eğitimini tamamlamasını sağlamaktadır. Bu konuda özellikle aranan kriterlere uygun olan kişilerin başvuru yapması gerektiğinden bu konuda dikkatli olunması gerekir.

Başvuru işlemleri online olarak internet üzerinden yapılmaktadır. Gerekli olan belgeler ve bilgiler ile TEB stajyer alımı ilanına yapılacak olan başvuru işlemleri sayesinde bankaya ulaşan bilgileriniz incelenerek bu şekilde geri dönüş yapılmaktadır.

TEB staj başvurusu için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu