Türk Kızılayı Staj Başvurusu 2023

Kızılay staj başvurusu yapacak adaylar için, staj şartları, başvuru süreci ve mülakat gibi konularda bilgiler vereceğiz. Kuruluşu 12 ağustos 1949 yıllarına dayanan Türk Kızılay, savaşlarda yaralanan zor durumda kalan insanlara yardım etmek ve korumak için kurulan bir kurumdur. Her türlü afet vb. zor durumlarda insanlara gerektiği şekilde görevini yerine getir. Hem sağlık hem de sosyal dayanışmayı destekleyen Kızılay insaniyet yararına bir tutum sergiler. Kızılay Kızılhaç dernekleri federasyonu gibi kuruşlara bağlı olarak iş birliği içinde hizmet sürdürmektedir.

Üniversitede sağlık bölümünde okuyan öğrencilerin Kızılay staj başvurusu yaparak zorunlu staj görme şartı yerlerine yetirmesinde ve kendilerini en iyi şekilde yetiştirmelerine katkıda bulunmaktır. Kızılay şirketinin belirlemiş olduğu şartlara uygun üniversite öğrencileri staj başvurusu yapma hakkına sahiptir.

Kızılay Staj Şartları

Kızılay staj şartları arasında en önemlisi genellikle üniversitede sağlık bölümü okuyan öğrenciler olmasıdır. Ve öğrencinin zorunlu staj kapsamında olduğunu gösteren belgeyi almış olmasıdır. Not ortalamaları orta dereceden aşağı olmamasıdır. Ayrıca öğrencinin okuduğu üniversiteler staj süreci boyunca öğrenciyi sigortalı yapmasıdır.

Kızılay Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Staj şartlarını sağlayan her öğrenci staj başvurusunda bulunabilir. Kızılay’ın kurumsal olan web adresini ziyaret ederek staj başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 1 nisan – 31 mayıs aralığında başvuru yapan öğrencileri kurum başkanları tarafından ön mülakata çağrılır.  Kızılay stajyer alımı ön mülakatı geçen üniversite öğrencileri çağrılarak kurul başkanları tarafından ilgili birimlere görevlendirme yapılır. Kızılay staj ilanlarını takip etmek için aşağıda bulunan link adresini kullanabilirsiniz.

Türk Kızılayı Staj İlanlarını Takip Etmek İçin Tıklayın.

2 Yorum

  1. Maalesef pandemiden dolayı hastaneler staj öğrenci yapmıyor ve bu durumda egitimden geri kalıyorum ama kızılay sayesinde eğitimime kaldığım yerden devam edebilirim

  2. Ebelik 3. Sınıf öğrencisiyim Van yyü de okuyorum. Van Edremit te kalıyorum ve dönem sıtajlarımı Kızılay ile yapmak istiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu