Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama | Turkcell, Türk Telekom, Vodafone Numara Kime Ait

numara sorgulama yöntemleri

Ücretsiz numaradan isim sorgulama ve tüm operatörler dahil numara kime ait öğrenme yöntemleri bu sayfamızda yer alıyor. Bulmak istenen telefon numarasının kim tarafından kullanıldığını öğrenmek için herhangi bir bilgiye sahip olunmadığında 118’li numaralar aranarak isim ve soy isim bilgisine ulaşılabilir. Bu 118 ile başlayan numaralar haricinde birçok yöntemle ücretli veya ücretsiz olarak numaranın kime ait olduğunu öğrenmek mümkündür.

Numara Kime Ait Öğrenmek İçin Bilinmeyen Numara Servisleri

BTK aracılığıyla birçok firma, bilinmeyen numaralar hizmeti vermek için yetkilendirilmişlerdir. Bu firmalar da diğer operatörlerle birlikte sözleşme yaparak abone veri tabanına ulaşabiliyorlar. İşletmelerin amacı, tek elden hizmet verebilmek olduğu için Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom ile anlaşma sağlayarak bir verileri bir havuzda meydana getirilir. Yetkilendirilen bu firmalar da oluşturulan database’e ulaşarak hizmet vermektedir.

Ücretsiz Numaradan İsim Sorgulama İçin Kullanılan Yöntemler

ücretsiz numaradan isim sorgulama

Numaradan isim bulma yöntemleri için ücretsiz olarak yapılabilenler şunlardır:

  • Whatsapp,
  • Google,
  • Facebook,
  • CIA, Android veya İOS

uygulaması ile yapılan sorgulama şeklindedir. İnternet aracılığıyla yapılan sorgulama gibi ücretsiz olarak kullanılabilen birçok yöntem mevcuttur.

Whatsapp Kullanılarak Numaradan İsim Öğrenme

whatsapp ile numaradan isim öğrenme

Bu yöntemle numara sorgulaması yapılabilmesi için akıllı telefon ve Whatsapp uygulamasının bu akıllı telefona yüklenmesi gerekir. Ardından numaranın kime ait olduğunu sorgulamak istediğimiz telefon numarasını bir isim vererek rehbere kayıt edilir.

Daha sonra da Whatsapp uygulamasını açarak kaydedilen isim bulunur. Kişinin profil resmine bu yöntemle ulaşabilir ve numara tanıdığınız birisine aitse kim olduğunu kolay bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Kullanılan bu yöntem Viber, Tango gibi uygulamalarda da geçerlidir.

Facebook Kullanılarak Numaradan İsim Bulma

facebook ile numaradan isim bulma

Facebook yıllardır ve hala dünyanın en fazla ziyaret edilen üçüncü sitesidir. Bir sosyal ağ olarak açılan ve hala bu amaçla kullanılan Facebook‘ta milyarlarca hesap mevcuttur ve profili bulunmayan insan sayısı azdır. Numara sorgulaması yapabilmek için numarayı arama kısmına yazarak numaranın kime ait olduğunu anında öğrenebilirsiniz. Fakat bu durum numaranın gizlenmediği durumlarda uygulanabilir. Aksi durumda numara hakkında herhangi bir sonuç elde edilemeyecektir.

Google Arama İle Numaradan İsim Bulma

google aramadan numaradan isim bulma

Google, yaygın olarak kullanılan bir arama motorudur. Google aracılığıyla da numara sorgulaması yapılarak numaranın kime ait olduğunu öğrenmek mümkündür. Fakat çoğu zaman bu arama motoruna telefonu numarası yazdığımızda reklam amaçlı birçok sitede bu numaraya rastlanabilir. Bu sebepten dolayı da cep telefonu numarası ile arama yaparak herhangi bir sonuca ulaşmak çok zordur. Fakat telefon numarası bir bankaya veya kurum ve kuruluşlara aitse bu yöntemi kullanarak kolay bir şekilde numaraya ulaşabilirsiniz.

CİA, Android ve Apple Uygulamaları Kullanılarak Yapılan Numara Sorgulama

Android veya İOS cihazlarınız ile Apple Store ya da Play Store üzerinde çok sayıda bulunan birçok kim arıyor adlı uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamalardan birinin adı da CİA uygulamasıdır. Ücretsiz numaradan isim sorgulama cia uygulamasıyla yapılabiliyor. Bu tür uygulamalardan herhangi birini akıllı telefonlara yükleyerek numaranın kime ait olduğunu kolaylıkla öğrenmek mümkündür. Ancak bu yöntemi güvenli bulmuyor ve tavsiye etmiyoruz.

İnternet Aracılığıyla Ücretsiz Olarak Yapılan Numara Sorgulama

İnternet ortamında birçok web siteleri numara sorgulama yöntemleri aracılığıyla sorgulama yapıyorlar. Uygulanan bu yöntem tam anlamıyla kandırmacadır. İnternette yer alan kurum veya kişiler hiçbir şekilde telefon sorgulama hizmetinde bulunamaz. Çünkü bu hizmet sadece hat şebekelerinin belirli koşullar çerçevesinde sunacağı bir hizmettir. Bu sebepten ötürü de internette herhangi bir web sitesinde telefon numarası sorgulama işleminin gerçekleştirilmesi mümkün değildir.

Numaradan İsim Bulma İçin Kullanılan Ücretli Yöntemler

numara kime ait

Ücretli olarak yapılan numara sorgulama yöntemlerinden öncelikle operatör sorgulama sayfamıza bakıp numaranın hangi operatörde olduğunu öğrenebilirsiniz. Bunun yanında 118 ile başlayan numara sorgulama servisinden de istenilen saatte numara sorgulaması yapabilirsiniz. Ancak 118 ile başlayan isim sorgulama servislerinin aranmasının ücretli olarak hizmet verdiğini unutmamak gerekir. Bunun dışında operatör şirketiniz aracılığıyla da yapılan sorgulamalar belirli bir ücret dahilindedir.

Ücretli olarak hizmet veren numara sorgulama servisleri şunlardır:

  • Türk Telekom,
  • Turkcell,
  • Vodafone

Türk Telekom Numaradan İsim Bulma

Türk Telekom aboneleri de telefon numaralarıyla isim sorgulama yöntemini kullanabilirler. Bu hizmet Türk Telekom abonelerine ücretli olarak verilen bir hizmettir. Türk Telekom abonesi olan kişiler, numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için 11855’e kısa mesaj göndermeleri gerekir.

Bu mesajı aboneler, numaranın başında sıfır yer almadan göndermelidirler. İşlem ücreti ise mesaj başına 1.25 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda bütün telefon operatörlerinden numara sorgulamasını 11855’i arayarak da yapmak mümkündür. Yapılan aramanın ücreti ise yine 1.25 TL olarak belirlenmiştir. Türk Telekom bilinmeyen numaralar servisi detaylar için tıklayınız.

Turkcell Numaradan İsim Sorgulama

Turkcell aboneleri de kendilerini arayan numaraların kime ait olduğunu kolaylıkla öğrenebilir ancak bu yöntemin ücretli olduğunu unutmamak gerekir. Turkcell abonelerinin kendisini arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için başında sıfır olmayacak şekilde yazarak 2222’ye göndermeleri yeterli olacaktır. Yapılan işlemin mesaj başına aldığı ücret 4.5 TL’dir. Bunun yanında 11832’nin aranmasıyla da dakika başına 1.25 TL ücret ödemesi yaparak da numaranın kime ait olduğunu öğrenmek mümkün olacaktır. Turkcell bilinmeyen numaralar servisi hakkında ayrıntılar için tıklayınız.

Turkcell’in Yeni Bilinmeyen Numara Uygulaması

Turkcell kısa bir zaman önce bilinmeyen numaralar servisine ek olarak yeni bir uygulama geliştirdi. UpCall adıyla yayına giren bu uygulama, tanımadığınız numaralar sizi ararken ekranda kim olduğuna dair bilgi veriyor. Ek olarak uygulamanın tek özelliği de bu değil. Çeşitli arama özelliklerini içinde barındıran bu uygulama, bilinmeyen numaraları açıklığa kavuşturmak için kullanışlı olabilir. Az önce yukarıda üçüncü parti uygulamaları güvenli bulmuyor ve tavsiye etmiyoruz demiştik, ancak söz konusu Turkcell ise Upcall’ı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Vodafone Numaradan İsim Sorgulama

Eğer bir Vodafone abonesiyseniz ve sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız beni arayan kim servislerini kullanarak numaranın kime ait olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Diğer operatörler gibi Vodafone operatörü de bu hizmeti belirli bir ücret karşılığında verir.

Numaranın kime ait olduğunu öğrenmek için uygulanacak olan adım; numarayı yazarken numaranın başına sıfır koyulmadan 7048’e kısa mesaj göndermek olacaktır. Bu işlemin uygulanması karşılığında mesaj başına 1.25 TL ödenir. Buna ek olarak da 11842’yi arayarak telefon numarasının sahibini öğrenmek mümkündür. Uygulanacak olan bu işlemin de ücreti 1.25 TL olarak belirlenmiştir. Vodafone bilinmeyen numaralar servisi hakkında daha fazla bilgi için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu