Unlu Mamuller Bayiliği ve Franchising Veren Firmalar

unlu mamuller bayiliği ve franchising veren firmalar

Günümüz iş yaşamı koşullarında ev hanımlığı kavramı azalsa da gün yapma, toplantı, seminer, doğum günü partileri, eğitimler vb. birçok etkinlik arttığı için unlu mamul üretimi ve tüketimi daha fazla arttı. Türk kahvesinin yanına mini kurabiyeler yapmak, filtre kahvenin yanına cheesecake sunmak gibi birçok alternatife sahip bu sektöre girmeye ne dersiniz? Üstelik işin ustaları ile çalışarak, sektöre hızlı ve güvenilir bir giriş yapabilirsiniz.

Ayrıca sabahları metrodan metrobüse, tramvaydan vapura koşarken yediğiniz poğaça, simit, açma, çörek, börek gibi ürünler, tatlı krizine girince aklınıza gelen ekleri, mini pastaları da unutmayın! Bir de özellikle son olarak eklenmesi gereken ve son yıllarda daha da dikkatle beslenme teknikleri uygulayan kimseler için de glütensiz unlu mamullerin üretimini de yapacak bayilerin artması hedefleniyor.

Nasıl Unlu Mamuller Bayisi Olurum ve Maliyetler Nelerdir?

Sektörün canlı olması ve tabi bizlerin de boğazına düşkün bir toplum olmamızdan ötürü, bir çok marka ile çalışma imkanınız var. Doygun, Foccacia, Dilim Börek, Sini Börek, Bağ Pastaneleri, Dilek Pastanesi, Alsancak Unlu Mamuller vb. buraya isim olarak sığdıramayacağımız 100’den fazla markanın olduğu ve her girişimci profiline uygun markalar ile çalışabilirsiniz.

Örneğin Foccacia ile m2 başına 1000 Euro + KDV olarak anlaşıp masasından sandalyesine, logoları, menüleri dahil tüm tesisi entegre olarak kurabiliyorsunuz. Bazı markalar size küçük bir dükkan açarak sektöre girmenize fırsat sunarken, gözünüzü ilk başta korkutan ve büyük maliyetlere sahip güçlü firmalar da size çok hızlı bir şekilde sipariş alarak, maliyetlerinizi kısa sürede çıkarıp kara geçme imkanı sağlıyor

Dilim Börek gibi daha butik bir alanda kalarak baklava börek üretimine girerseniz nişan, düğün, doğum, cenaze gibi bir çok hususta talep oluştuğu için 99 bin TL lik yatırım maliyetiniz size çok hızlı bir şekilde geri dönüyor. Bu tür firmaların diğer bir artısı da cirodan pay almamalarıdır. Eğer sektörde yeni yeni bilinmeye başlayan Uneller gibi firmalara yönelirseniz yatırım maliyetiniz 50 bin TL dolaylarında olacaktır.

Ortalama Yatırım Geri Dönüş Süresi ve Kar Marjları Nedir?

Unlu Mamuller işi yaptığınız da günlük tüketime dayalı ürünler sattığınız için sabah-öğle-akşam müşteri potansiyeliniz olduğundan 1-3 ay arasında yatırım geri dönüş süresi hedeflenmektedir. Kar marjları en stabil koşullarda %13-14 civarından başlamakta olup, oluşturacağınız müşteri memnuniyeti ve paket servis seçenekleriniz ile bunu 2’ye 3’e rahatlıkla katlayabilirsiniz.

Unlu Mamuller Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Müşterinin ve tüketimin bol olduğu bir pazara giriş yapacağınız için, sterilizasyon, ürünlerin tazelik kontrolleri ve sıcaklık dereceleri son derece önemlidir. Bu sektörün müşterileri lezzetten memnun kaldığı yerden normal alacağı siparişin üzerinde sipariş verme eğilimlidir. Yani her yüzü gülen müşteri size minimum 1,5 kat sipariş hacmi demektir. Ancak itibar yönetiminizi iyi yapmazsanız, çok fazla alternatifiniz olduğunu sakın unutmayın, yoksa emekleriniz boşa gider.

Bu sektörde çalışmak haftanın 7 günü yoğun mesai demektir. Dikkatli, titiz ve yoğun çalışmanız gerekmektedir. Hatta işin mutfağını en iyi şekilde öğrenmeniz sizin lehinize olacaktır. Çalışanlarınızın sizi temsil ettiğini unutmadan, hem onlara hem kendinize yeni şeyler katarak, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmanız gerekmektedir. Bayilik sistemi ile çalıştığınız için ürünleriniz hakkında gerekli eğitimleri alıyor olacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu