Youtube’da En Çok İzlenen Videolar 2023

youtubeda en çok izlenen videolar

Sosyal medyanın günlük hayatta ne kadar etkiye sahip olduğu ve gün içerisinde pek çok kişinin sosyal medya da oldukça fazla zaman geçirdiği bilinen bir durumdur. Sosyal medyanın kısa süre içerisinde bu denli popüler ve aktif hale gelmesi elbette beklenilen bir durum değildir.

Ancak teknoloji, sosyal medyayı ortaya çıkarıp büyütünce günümüz dünyasında genç, yaşlı ve çocuk neredeyse herkes gün içerisinde mutlaka belli bir zaman dilimini sosyal medyada geçiriyor. Sosyal medyada pek çok farklı içeriğe ve alternatif kullanım şekline sahip olan siteler bulunuyor. Sosyal medya alanında video izleme konusunda herkesin ilk tercihi Youtube oluyor. Youtube, oldukça büyük ve birçok farklı içeriğe sahip bir alan olduğu için tercih ediliyor.

Youtube Platformu Hakkında

Sosyal medya mecraları arasında alanında en iyi konuma sahip birkaç site bulunuyor. Video izlemek üzerine kurulu bir düzeni olan Youtube, dünya üzerindeki tüm insanların birbirleriyle çeşitli alanlarda video paylaşımını sağlıyor. Dünyanın en ünlü video paylaşım sitesi olarak bilinen Youtube, oldukça farklı kullanım şekline sahiptir.

Her video üreticisinin kendine uygun bir izleyici kitlesi olduğundan Youtube içerisinde oldukça fazla çeşitte video türü ya da daha fazla adlandırılan ismiyle video içeriği bulunuyor. Youtube, ünlü ya da ünsüz pek çok kişinin kendine ait Youtube kanalı açarak içerik üretmesini sağlayan ve buradan gelir elde edilen bir sosyal medya aracıdır.

Youtube’da En Çok İzlenen Videolar Hangileri

Youtube’da her an her içerik farklı bir şekilde değişip trend listesine girebiliyor. Ayrıca Youtube gibi bir ortamda izlenme ve reklam almak temel gelir kaynaklarından olduğu için eğlence temalı içerikler daha çok tercih ediliyor. Bu nedenle Youtube’da en çok izlenen içerikler şunlardır:

  • Eğlence videoları
  • Vloglar
  • Mukbang videoları
  • Oyun videoları
  • Challenge videoları
  • Şarkı klipleri
  • Film ve dizi fragmanları
  • Makyaj videoları

Bu video türleri Youtube da en çok izlenen videolar arasında yer alıyor. Genel olarak Youtube’da bu içeriklere sahip videolara sık sık denk gelirsiniz.

Youtube’da İçerik Nasıl Oluşturulur?

Youtube’da başarılı olmak ve sizi yansıtan bir izleyici kitlesine sahip olmak gibi bir amacınız varsa Youtube formatına uygun ve sıra dışı içerikler üretmeniz gerekiyor. Youtube gibi sürekli gelişen ve değişen bir ortamda yaratıcı içerikler üretmek ilk zamanlarda oldukça zor olabilir. Youtube’da kendi izleyici kitlenizi oluşturmanız için farklı bir içerik yerine trend olan ya da modası geçmeyen ve size uygun olan içerikleri inceleyip en uygun temayla video çekmeniz gerekiyor.

İlgili: Youtube’dan para kazanmak

Video çekmeniz için ilk olarak görüntü kalitesi iyi bir kameranız ve gün ışığı alan bir mekanda bulunmanız gerekiyor. Ardından kanalınıza uygun olan bir içerikle video çekerek yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu